Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 09:45

Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony?

Wyjaśnienie, można znaleźć w tym wydaniu:
Podstawy biologii i technologii hodowlanej ślimaków jadalnych w warunkach krajowych
Książka z roku 2011. Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy - Balice kolo Krakowa.

Dodam jeszcze książka ta jest darmowa, i zawsze była.
Cytaty z książki:

"Przy planowaniu produkcji ślimaków lepiej jest wziąć pod uwagę, zwłaszcza w przypadku umów kontraktacyjnych, dolną granicę wydajności, która dla ślimaka małego szarego wynosi 2 kg/m2, a dla dużego szarego 3 kg/m2...."

Ile trzeba reproduktorów gatunku H.A. Maxima na rozpoczęcie hodowli na poziomie np 10 ton?

(...) "W przypadku ślimaka dużego szarego będzie to 18 330 reproduktorów o łącznej masie również 330 kg, przy założeniu średniej masy ciała reproduktora zahibernowanego 18 g/szt."

(...) "Zakładając cenę kupna 1 kg reproduktorów w wysokości 30 zł, oznacza to wydatek rzędu 10 000 zł..."


Wniosek jest taki?: - na chów jednej tony gatunku afrykańskiego Maxima - Duży szary - potrzeba 33 kg - Nie 15 kg!?

Pytanie, czemu ta książka która jest dostępna na rynku od roku 2011 nie jest znana hodowcą? Skoro jest za darmo?
A może jednak każdą ją zna? i miał wiedzę gdzie ją można pobrać?

Ja uchylę rąbka i wskażę gdzie ją można pobrać za darmo, należy tylko się zalogować.
e-publikacje Nauki Polskiej / Na końcu książki jest reklama firmy, hodowli z Oldrzyszowic pod Opolem.

Podstawy biologii i technologii hodowlanej ślimaków jadalnych w warunkach krajowych (ebook)
https://www.epnp.pl/ebook/A01050_podstawy_biologii
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: skorupiak » 01 lis 2016, 11:25

Masz wspaniałą naukową książke to ucz sie i zabieraj do pracy
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 11:35

Te książkę mam od 5 lat i to jest odpowiedz dla tych co mnie pytali o moją technologie produkcji eko. Genetyki, ilości reproduktorów, zbiorów itp.

Pytanie brzmiało czy inni hodowcy np maximy zdaja sobie sprawę ile muszą odłożyć kg materiału zarodowego. Ta książka powinna być udostępniana na szkoleniach. Były tez wersje drukowane.

Polecam!
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: 0543 » 01 lis 2016, 11:39

Coś bzzyk pomylilas ja się nie spotkałem żeby Max 15 kilo na tonę muller tak
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: 0543 » 01 lis 2016, 11:43

Widzę ze nie tylko SG ale też psh
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 11:48

Nic się pomyliłam. Tu jest wyraźnie opisane ze ktoś kupił " 15 kg reproduktorów gatunku maxima" cala treść, wiec czemu skoro wyraźnie publikacja naukowa mówi ze potrzeba 30 kg, to czemu? Cos przeoczyłam? read: http://technologia.kpodr.pl/index.php/p ... s-slimakow

Tekst z reportażu "Próba byla udana podpisał umowę z przetwórnią ? W 2011 roku?"
Ostatnio zmieniony 02 lis 2016, 20:06 przez bzzyk, łącznie zmieniany 1 raz.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: 0543 » 01 lis 2016, 11:54

Próba byla udana podpisał umowę z przetwórnią ? W 2011 roku?[/quote]
Nie rozumiem
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 11:57

To był cytat z artykułu sorry, przeczytaj całość. Chodzi o to kto w tamtych latach mial przetwórnię ślimaków i podpisywał kontrakty na skup ?

A tu inny ze się nie mylę " (...) "Hodowane przez rolnika ślimaki nazywają się Helix Aspersa Maxima. Pochodzą z Afryki północnej"

A tak na marginesie na tone produkcji mullera opis z książki wskazuje również ponad 30 kg,... z tym ze założenie jest 12 gramowe reproduktory na reproduktory.
15 kg dla Muller w życiu nie uzyskasz zaplanowanych zbiorów. Tym.bardziej w gramaturze 5-7 gram czyli w 1 kg musi byc 150-200 sztuk.

Pamiętaj co innego ilość kokonów a co innego zbiory itp. To pochwal się ile Ty zebrałeś kolego tuczu z takiej ilości reproduktorów czyli 15 kg na chow 1 tony.

Tym czasem.
Janusz
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocławskie

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: Janusz » 01 lis 2016, 12:20

Bzzyk !! , Ty chyba jesteś w temacie bardzo obeznany,próbuje zacząć hodowle,mam warunki do tego na wsi,podpowiedziałbyś do kogo sie zwrócić z fachową poradą żeby wszystko ogarnąć,czytam że podpisuje sie kontrakty z firmami,na ile pomaga taki kontrakt? czy można liczyć na pomoc od takiej firmy i w jakich granicach ??
R E K L A M A
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 12:22

Proponuje najpierw zapoznać się z cyklem produkcji a potem dopiero brać się za hodowlę, już pisałam polecam https://www.epnp.pl/ebook/A01050_podstawy_biologii


Ps...jestem kobietą

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość