Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Janusz
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocławskie

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: Janusz » 01 lis 2016, 13:44

Jakie szambo?rozmawiałem z kilkoma wielkimi firmami,umowa na piśmie gwarantuje pełny zakres kontraktu i przyzwoitą cenę odkupienia ślimaka, lepszą niż jakieś ogłoszenia na allegro czy olx
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: skorupiak » 01 lis 2016, 13:49

haha,''wielkie firmy'' z pięknymi kolorowymi obrazkami.....umowy gwarantujące..... tylko ciekawe co gwarantujące? .koleżanka Bzzyk już wcześniej powinna naprowadzić cię na lepszą droge myślenia,nie obraż sie ale Ty chyba jeszcze przedszkola nie skończyłeś
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: grabarz » 01 lis 2016, 18:23

Janusz, Skorupiak ma rację. Odpuść sobie wielkie piekne firmy i odkup tu od kogoś trochę ślimaków i poprubuj hodować. To najlepszy sposób, bez wtapiania góry kasy....
justa08
Posty: 20
Lokalizacja: cala polska
Hoduję: Müller

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: justa08 » 01 lis 2016, 19:26

popieram skorupiaka i grabarza przerabialam snails garden i mam znajomych co wspolpracowali z psh nie popieram
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 21:18

grabarz pisze:Janusz, Skorupiak ma rację. Odpuść sobie wielkie piekne firmy i odkup tu od kogoś trochę ślimaków i poprubuj hodować. To najlepszy sposób, bez wtapiania góry kasy....


No widzisz Janusz i wszystko jasne.

Moze ktoś się ogłosi i będzie tez skupował maxime, tak jak mullera, tylko nie same 18 gramowe, bo tez graniczy z cudem, przy obecnej pogodzie w Polsce. Maxima nie rośnie jak jest mokro.

Tu też nalezy zadać pytanie ile 18 gramowej wyoblanej maximy wychodzi? tym bardziej z 15 kg reproduktora? 30% całej produkcji??? Więcej?
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 21:31

Ja polecam ci jak najmniejszą i najtańszą inwestycję. Rozmnażanie w tunelu i tucz na polu lub hodowla tylko w parkach. Poczytaj warto. http://www.pimr.poznan.pl/trol3_2011/ZW3_2011.pdf

Od razu podpowiem, musisz mieć również zbyt na ślimaki drugiej klasy bez znaczenia czy to będzie muller czy maxima.
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: Did88 » 01 lis 2016, 22:41

Panie Janusz ja tak zrobiłem na obiecywali nawet 15 zł za kilogram odkupić odemnie mam to na umowie, zapłaciłem po 100 zł za kilogram reproduktora wylegniete slimaki kosztowaly z umowa ponad 8000 zł na produkcję 1 tony. Kupiłem 30 kg repro a niedawno się zaczęło aneksy do umowy, dzwonie pytam o co chodzi i stwierdzili ze na rynku slimak znacznie staniał mogą zapłacić max 8 zł za kilogram gdzie na miejscu z pewnością byś tyle nie dostał bo slimak ma np. Paski w druga stronę popatrzcie na cenę oseskow i na cenę ile chcieli mi zapłacić o u kogo to było to wszyscy wiedza

Wiec ta ładna stronkę zielona ze ślimaczkiem se radze darować
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 23:03

Janusz Jak widać nie warto kupować ślimaków za 100 zł za 1 kg. Kupisz na pewno taniej. A potem tucz sprzedasz. Tyle ze kazdy zapłaci 8zł za gramatur 8-12 gram, bynajmniej tyle napisał. Pytanie brzmi czemu tak drastycznie spadły ceny, ktoś wie? Z jednego powodu ktoś nasprzedawał do Hiszpanii za grosze i zepsuł rynek. Trzeba brać przykład z Francji tam gdzie nie zapytasz trzymają cenę reproduktora i sprzedaży tuczu. Jest nawet takie zielone forum, kiedyś można bylo sie tam ogłaszać i handlować, ale wydali oficjalne oświadczenie ze hodowcy z Polski i Bułgarii nie maja,wstępu bo zaniżają cenę. Maja nawet nowa hybrydę reproduktora, odmianę ślimaka, niby to maxima i muller, ale tylko francuz może to kupić.

Edit: Bułgarzy mieli nawet po 1.5 euro ślimaka na sprzedaż.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2016, 19:37 przez bzzyk, łącznie zmieniany 1 raz.
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 23:26

Dlatego tym.bardziej uważam aby ciąć koszty produkcji. Bo co byscie nie robili zawsze ale to zawsze będzie slimak drugiej klasy, gramatury 5-7 zaledwie 30 % produkcji. I już to pisałam nikt nie będzie zakłada hodowli tylko dla takiego wyniku. Nawet jak dostanie te reproduktory za darmo.
Musi mieć zbyt na min 90% swojej produkcji.

Co do maximy widać ze wogole nie jest popularna, widocznie tu wynik jest jeszcze gorszy?
R E K L A M A
SIWY
Posty: 10
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Ile w końcu potrzeba reproduktorów Maximy - 15 kg czy 30 kg na chów jednej tony

Postautor: SIWY » 27 sty 2017, 11:09

bzzyk pisze:Nic się pomyliłam. Tu jest wyraźnie opisane ze ktoś kupił " 15 kg reproduktorów gatunku maxima" cala treść, wiec czemu skoro wyraźnie publikacja naukowa mówi ze potrzeba 30 kg, to czemu? Cos przeoczyłam? read: http://technologia.kpodr.pl/index.php/p ... s-slimakow

Tekst z reportażu "Próba byla udana podpisał umowę z przetwórnią ? W 2011 roku?"

ktos w tym reportazu chyba strzelil gafe bo napisal ze za 60 kg reproduktora rolnik zaplacil 8 tys zloty czyli ok 133 zl za klogram

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość