Opinie SG

bzzyk

Re: Opinie SG

Postautor: bzzyk » 01 paź 2016, 18:48

Tez tak uważam, wszyscy się znamy na tym to polega. Każdy od kogoś kupił i do kogoś sprzedaje własne plony lub za granice. Ja jestem pośrednikiem i byłam w większości polskich ferm. Jest także baza lista hodowców z całej polski to podstawy biznesu. Dlatego uważam ze trzeba ciąć koszty produkcji.
R E K L A M A
0543
Hoduję: Müller

Postautor: 0543 » 01 paź 2016, 18:51

Pośrednikiem w czym
rambo7
Hoduję: Maxima

Postautor: rambo7 » 12 sty 2017, 08:46

Did88 pisze:Stwierdzili ze ceny na rynku slimaka znacznie spadły i nie mogą skupować drożej jak 8 zł

Tak tak skupują po 8 zł hahaha ubaw po pachy. wysłaliśmy próbkę maximy I i II klasy ślimak piękny waga po zbiorze, myciu i tygodniu suszenia około 19 - 22 g. Pani prezes mów ślimak piękny no to my szczęśliwi bo się sprzeda bez problemu. Za 3 dni dzwonimy na kiedy możemy dostarczyć towar i dostajemy odpowiedz że choćby dziś. Na szczęście coś nas tkneło i zapytaliśmy jaka cena i ogólnie warunki odbioru, i dostajemy odpowiedz że kierownik po analizie ślimaka przyjął wszystko jako II klasę bo niby że epifragmy niema że za bardzo wklęśnięty nie zahibernowany że waga za mała ( średnia waga reproduktora od SG po przyjęciu towaru wynosiła 15 g) itd itp. Więc się troszkę zdenerwowaliśmy bo cena za 2 klasę to 3 zł i ciekawe ile by sobie odliczyli na trupki ( pomimo tego że przed dostawą przebieramy ślimaka z trupków). to tyle w skrócie, mógłbym jeszcze całą książkę napisać jak wyglądała współpraca ze SG.

Pozdrawiam
grabarz

Postautor: grabarz » 12 sty 2017, 17:40

Ogólnie rzecz ujmując od SG proszę się trzymać jak najdalej!!!!!!!!!!!!!!!! Najlepiej jakby nikt im ślimaków nie dostarczał i wtedy by byli daleko w d..... a może by się musieli nauczyć hodować a nie tylko żerować na ludziach jak sępy hehehehehehe
skorupiak

Postautor: skorupiak » 13 sty 2017, 12:01

Jakiś czas temu trafił mi się troche znajomy gość po szkole biznesu,wieloletnie doświadczenie w analityce handlu,marketingu i bajerowania klientów. Jest zresztą handlowcem w wielkiej firmie i potrafi z ludżmi gadać.
Namówiłem go na wykonanie dwóch telefonów do dwóch firm w sprawie.....wiadomej dla nas hodowców.
Po długich rozmowach głośno sie śmiał,jedną zakończył stwierdzeniem.. ''Pana znajomość i podejście do tematu jest bardzo żenujące,nie wytarłbym sobie dupy Panem ! ZEGNAM !' '
Ogólnie określił ich poziomem ''KUP PAN CEGŁE ZA STÓWKE "
Nawet był zły na mnie że musiał rozmawiac tak niskim poziomem intelektualnym
bzzyk

Postautor: bzzyk » 13 sty 2017, 12:20

Polecam kontak bezpośrednio do źródła na pewno warto się przekonać: http://www.snailsgarden.com/
rambo7

Postautor: rambo7 » 13 sty 2017, 19:11

Bzzyk coś mi tu śmierdzi. Jak chcesz to sam się przekonaj
bzzyk

Postautor: bzzyk » 13 sty 2017, 19:22

Śmierdzą to niesprzedane ślimaki w chłodni. Ku woli formalności muller 8 zł/kg a maxima 2 klasa 3 zł/kg, jedynki nie potrzebują na przetwórstwo. Notabene nikt w Polsce nie kupi od Ciebie 2 klasy maximę. Ale to już przekonaj się sam. Tym czasem teraz idzie winniczek Warmia Maxury po 3 latach ma zezwolenie do 400 ton, polecam ciekawy artykuł o hodowli razem z maximą: http://www.snailsgarden.com/index.php/n ... zarym.html
rambo7

Postautor: rambo7 » 13 sty 2017, 19:56

z tego co pamiętam obiecała pani 8 zł za maximę I klasę. a jeśli chodzi o II klasę to wyjaśnij mi dlaczego chcieli kupić każdą ilość?( przypominam że miałem I klasę około 7 ton i II około 1 tony i chcieli kupić wszystko) ano dlatego że szukają osłów którzy im sprzedadzą I klasę w cenie II klasy, a oni później odsprzedają jako I klasa tak sobie to Pani wymyśliła. bez urazy ale każdy ich tu obsmarowuje a Ty bzzyku jakoś bardzo ich bronisz. Mam nadzieję że dobrze Ci idzie współpraca ze SG. Nie będę się dalej tłumaczył i denerwował. Zgadzam się w 100 % ze słowami grabarza 5 postów wyżej. Jak ktoś chce coś na temat SG usłyszeć to proszę o podanie maila lub tel z chęcią podzielę się doświadczeniem
R E K L A M A
bzzyk

Postautor: bzzyk » 13 sty 2017, 20:13

Tak bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje, bo nie są dla mnie konkurencją. Odebrałam dziś kolejny transport. Zamiast się gotować radze Ci sprzedać te maxime gdziekolwiek skoro wiesz lepiej. Z drugiej strony nie pasuje Ci cena to nie sprzedawaj.

Nie wszyscy obsmarowują tylko za każdym razem ci sami, sądząc że to im pomoże w sprzedaży. Każda poważna firma ma swój #KOD. Każdy chce błyszczeć czyimś blaskiem. Ja nie twierdze że wszystko jest oki, ale to Wy zaniżyliście ceny na już byłym forum, po czym sami wzięliście się za sprzedaż reproduktorów i tuczu. Teraz macie problem ze sprzedażą reproduktorów nawet po 20 zł/kg gdzie we Francji są znacznie droższe, to samo z tuczem. To była jedyna firma która trzymała ceny sprzedaży jak i skupu, ale w końcu się dostosowała do rynku. Teraz jak oni zniżą cenę jeszcze bardziej to większość z Was już będzie się zamykać. Czego Wam nie życzę, za to Chętnie pomogę w sprzedaży.

Warto też czasami zajrzeć na nowe trendy i wiedze. Jak oni zaczynali to nikt z Was nie słyszał nawet o tego typu hodowli. To jest piękny biznes, tylko więcej pokory.

Tym czasem polecam artykuł z Katedry Higieny z Lublina: http://www.snailsgarden.com/files/slimaki_jadalne.pdf
Ostatnio zmieniony 13 sty 2017, 23:03 przez bzzyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Skup ślimaka”