Opinie o PSH

skorupiak
Hoduję: Müller

Re: Opinie o PSH

Postautor: skorupiak » 26 lis 2017, 08:52

Najgorsze jest to że lajk szukając kluczowego słowa ''hodowla ślimaków'' zwykle wpada na strony podobnych firm
na których już wiadomo czego sie można spodziewać,czytając piekne opisy 'zwykłe bajerowanie'' o możliwościach zarobków daje się w ten niecny proceder łatwo namówić i wciągnąć
R E K L A M A
olek59
Hoduję: Maxima

Postautor: olek59 » 04 gru 2017, 18:50

Ja też niestety zacząłem maxime bo byłem utwierdzony w przekonaniu ze jest duży i niby łatwiejszy w hodowli. Sezon jakoś zleciał z planowanych 10 ton zebrane 3 tony z czego jeszcze trzeba odrzucic wyszczerbione i te z małymi wagami totalne nieporozumienie. Parki przygotowane i dopięte na ostatni guzik ale niestety guzik to wyszedł na koniec sezonu... z maximą nie chce miec nic wspólnego w przyszłym sezonie. Byłem na kilku fermach w ciągu roku odwiedziłem też te gdzie mają mullera, moim zdaniem ślimak dużo przyjemniejszy w hodowli i łatwiejszy. Hodowcy nie męczą sie w tunelach foliowych i durnym przenoszeniem ślimaków do parków. Reprodukcje zaczynają o miesiąc później połowe mniej roboty i w dodatku za mullera lepiej płacą z 2 klasą tez nie ma problemów a cena 2 klasy jak za maxime w 1 klasie. Skupy już kupują we wrzesniu ślimaki i nie cyganią tak jak w wyżej wymienionej firmie. Pasze można też kupic dużo taniej i nigdzie nie trzeba podpisywać chorych umów którą i tak można sobie d*** podetrzeć.
Z nowym sezonem zaczynam nowy gatunek który bardziej przypadł mi do gustu.
EKOSNAIL

Postautor: EKOSNAIL » 18 gru 2017, 13:04

W tym roku sprzedawałem maxime do PSH. cene według umowy - 11zl / kg
Tonażowo wyszło kiepsko ale z umowy się wywiązali - kasa już na koncie.
pozdrawiam
0543

Postautor: 0543 » 18 gru 2017, 17:13

To ja i wszyscy koledzy z forum się cieszymy ........
alicja

Postautor: alicja » 18 gru 2017, 20:37

tez sie ciesze,powodzenia w przyszlym roku
snails zone

Postautor: snails zone » 19 gru 2017, 11:36

jak to się mówi wyjątek potwierdza regułę
alicja

Postautor: alicja » 19 gru 2017, 14:36

jeszcze raz bardzo sie ciesze hehehee
rambo7

Postautor: rambo7 » 19 gru 2017, 21:18

Mysle ze kolega napewno skrupulatnie wyliczyl sobie koszta i zyski z obecnego sezonu i napewno wyciagnal wnioski ze wspolpracy z liderami
Gniecha

Postautor: Gniecha » 20 gru 2017, 18:50

Ja również jestem po pierwszym roku współpracy z PSH. Niestety, ale ja także wyciągnęłam podobne wnioski. Podpisuje się pod tym tekstem. Jest dokładnie tak jak opisałeś. Chciałabym dodać jeszcze kilka kwesti, a mianowicie: poznałam kilku hodowców i żadnemu nie udało się wychodować tylu ton ile założyli, gdyż nigdy w żadnej hodowli nie ma możliwości wyhodowania 100 % pierwszej klasy. Zawsze znajdą się ślimaki, które nie spełniają wyśrubowanych wymogów PSH ( wywinięte z wagą nie niższą niż 17 g.- w praktyce przy segregacji waga nie powinna być niższa niż 19 g, gdyż ślimaki w wyniku zaszuszenia tracą dość szybko drogocenną wagę około 25%). U mnie wyszło 40% pierwszej klasy, 30 % drugiej klasy ( tylko niewywinięte) i 20% poza klasowe. Z ilości złożonych kokonów ( 400 kokonów na 1 tonę ) wyszło,że powinnam mieć maluchów na 15 ton tuczu. Zaś na mokro zebrałam około 10 ton. Stwierdzam, że poniższy wpis, mówiący o większej ilości kokonów na 1 tonę tuczu jest jak najbardziej prawdziwe. Kolejną kwestią jaką chciałabym poruszyć jest pasza, a dokładniej jej sposób zamawiania. Szefostwo zaznaczyło, że należy składać zamowienie całościowe na cały sezon hodowlany, gdyż pózniej nie bedzie szansy na domówieniu paszy!!!!! Tegoroczny sezon, pokazał że jednak można domówić pasze ( można było przedstawić cały cykl produkcyjny paszy). Tym sposobem każdy hodowca z osobna zasila ich konto ogromną kwotą. Zastanawiający jest fakt wystawiania Fv lub rachunków za sprzedanego ślimaka!!! Jakim cudem to Ja jako hodowca miałabym wystawić im rachunek np.RR ( rachunek ryczałtowy)przecież kupujący wystawia tego typu dokument !!!! Albo ich ogromna tajemnica z procesów hodowlanych. Każda inna firma zajmująca się tą dziedziną, umieszcza na swojej stronie wszystkie niuanse dotyczące hodowli. Bez potrzeby posiadania tajnych haseł do portali.
R E K L A M A
alicja

Postautor: alicja » 20 gru 2017, 20:57

Ja dostalam liscik od ich adwokata z wiadomoscia ze-nie zakupia slimaka ode mnie poniewaz nie zakupilam paszy od nich-Moga czekac na 50tys do nastepnego roku!!.Na szkoleniu byla gadka ze nie musimy kupowac paszy od razu bedzie mozna w terminach,potem sie okazalo ze musze kupic cale 20 ton od razu.Odmowilam i dostalam pisemko od pana mecenasa z psh,ZALOSNE mozna bylo normalnie-nie wezmiemy slimaka bo nie dalas nam zarobic, tak? no ale po co?kiedy mozna potraktowac czlowieka jak jakiegos kryminaliste od razu.