opinie Mokry Dwór

slaby54
Hoduję: Müller

Re: opinie Mokry Dwór

Postautor: slaby54 » 03 maja 2018, 20:29

Witam Wszystkich!

Miałem okazję współpracować z w/w firmą. Rozpocząłem mój drugi sezon przygody z ślimaczkami ;) Pierwszy to spektakularna porażka za sprawą PSH... (I tyle w temacie po co się denerwować;)) Więc ślimaki które udało się wyhodować sprzedałem w Mokrym Dworze. Zakupiłem od nich "reproduktory" (40kg cena 3000zł). Jak do tej pory szału nie ma z reprodukcją, ślimaki wybudziłem 20 lutego za namową Pani bo to już późno takie stwierdzenia itd... Teraz wiem że to o wiele za wcześnie, a że pogoda nie rozpieszczała wichury zniszczyły mi tunel w zimie nie mogłem go przygotować wcześniej. Ślimaki bez wstawienia kubków przetrzymałem do 1 Kwietnia przez ten czas ok 5-7kg zdążyło już paść... Pierwsze kokony przetrzymałem w chłodzie aby perko w tunelu wystarczająco wyrosło i młode z pierwszych kuwet wylęgły się 25 kwietnia do tego momentu mam ok 800 kokonów. Nie mam porównania czy to dużo czy mało ale intuicja mi podpowiada, że nie wiele może ktoś bardziej doświadczony mógł by zabrać głos. Nie nastawiam się na nie wiadomo jaką ilość oni założyli że powinno być tego 3000 tyś kokonów na 2 tony tuczu ale przy tej nieśności jakoś tego nie widzę. To tak pokrótce jeśli chodzi o moją przygodę z Mokrym Dworem
R E K L A M A
mxb56

Postautor: mxb56 » 04 maja 2018, 09:01

Slaby przykro mi czytać takie komentarze jak twój, niestety jest tego coraz więcej. Szkoda, że młodzi hodowcy nie mają wsparcia w wiekrzych firmach.
Z ilości jaką podałeś 40kg repro powinieneś zebrać około 5000 kokonów oczywiście wszystko jest zależne od wielu czynników, ale 800 kokonów to faktycznie mało. Tak czy inaczej życzę powodzenia.
johny1

Postautor: johny1 » 07 maja 2018, 06:51

u mnie slimaki zakupione w mokrym dworze niosly od samego poczatku jakby mialy sie juz ku koncowi z reprodukcja....ogromna ilosc malutkich kokonow, albo wcale. w tym roku mam porownanie jak to powinno wygladac od poczatku.
AnnaM

Postautor: AnnaM » 12 maja 2018, 01:32

A my w zeszłym roku kupiliśmy na Fermie Mokry Dwór stadko ok. 40 kg na 2 tony. Ślimaki zniosły ponad 3,5 tys kokonów. Przyznam, że staraliśmy się bardzo, robiliśmy wszystko według wskazówek udzielonych na szkoleniu. Wyszło super, ilość kokonów jaką uzbieraliśmy była większa od planowanej.
To co zebraliśmy, a zbieraliśmy późno bo w październiku podzieliliśmy na sprzedaż i na reprodukcję. Odstawiliśmy na fermę 2 tony (zgodnie z umową) a resztę zostawiliśmy na kolejną reprodukcję. Dostaliśmy po 12 zł/kg, nikt nie czepiał się jakości.
W tym roku rozpoczęliśmy reprodukcje tak samo jak w zeszłym, czyli w lutym. Nie wiem co się stało, ale nasze ślimaki już nie niosą tak jak te kupione z mokrego dworu. Pewnie nie umieliśmy wybrać dobrego reproduktora. Nasze ślimaki są jakieś ospałe i zdychają codziennie bardzo dużo, więc zamówiliśmy na fermie oseski, znów na 2 tony.
Odebraliśmy oseski w zeszły weekend, piękne tacki pełne osesków, identyczne jak nasze w pierwszym roku hodowli.
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy.
Bartusio

Postautor: Bartusio » 12 maja 2018, 09:47

Po niedzieli jade do Piły,jeśli będzie to możliwe mógłbym na chwilkę podpatrzeć Waszą hodowle? W samej Pile to chyba nie hodujecie?
Tommi

Postautor: Tommi » 13 maja 2018, 20:47

ktoś tu dopiero się zarejestrował... pierwszy post i taki bardzo doniosły :D
Tommi

Postautor: Tommi » 13 maja 2018, 20:49

zastanawia mnie to dlaczego ludzie nie są podzieleni na reproduktory i tucz :D A mimo to mają dzieci :P
johny1

Postautor: johny1 » 14 maja 2018, 10:43

12 zl za kg, slyszalem ze ktosdostal za slimaka w mokrym dworze ale 7 zl...ciekawe
brylant

Postautor: brylant » 14 maja 2018, 17:57

Zeczywiscie bardzo doniosły post. Czyżby pierwszy zadowolony chodowca, czy autoreklama?:) Być może mokry dwór to klucz do sukcesu w chodowli tylko nie każdy umie go wykorzystać :p
R E K L A M A
SnailsHodowca

Postautor: SnailsHodowca » 14 maja 2018, 19:09

Pani AnnoM bardzo chetnie zobaczylbym Pani hodowle i spotkal sie porozmawiac. Czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam