ślimaki 5-7 gram to możliwe?

bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: ślimaki 5-7 gram to możliwe?

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 00:30

Co ci powiem 5 granowe kalibrowane to 200 sztuk w 1 kg. To już można zamykać hodowle, tu nawet nie trzeba aptekarskiej wagi. Tylko hodowlę wielkotowarowe są,wstanie coś wykrzesać. Z tego co teraz lata na rynku, zapomnijcie o genetyce ślimaka matecznego w tej wadze. Owszem coś tam wybierzecie ale segregacja pokoleniowa do tej wagi, czyli chow min 90% w wadze 5-7 gram,...zajmie min 3-4 lata. Albo import z Hiszpani. Tylko "aklimatyzacja" potrwa równie tyle samo. Inaczej zdychają na potęgę...
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: ślimaki 5-7 gram to możliwe?

Postautor: 0543 » 01 lis 2016, 00:42

Nie wiem a nie lepiej dużo na ubojnie . A nie jest tak ze slimaki sortuja wielkosciami muszli
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: ślimaki 5-7 gram to możliwe?

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 00:48

Sortują oczywiście ze sortują, chyba nigdy nie eksportowałeś, mogą ci cofnąć tira bo za mało masz sztuk ślimaka w 1 kg. A na ubojnie to ci nikt nie zapłaci za muszle pierwszej klasy, jeżeli i tak musi je utylizować. Wtedy jak zresztą pisałam, hodować trzeba eko czyli tanio na mięso nie muszle.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: ślimaki 5-7 gram to możliwe?

Postautor: 0543 » 01 lis 2016, 01:01

Na tym forum są tylko początkujący hodowcy a Ty masz wiedzę i z namisię nie podzielisz tylko lansujesz SG
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: ślimaki 5-7 gram to możliwe?

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 01:15

Ja nic i nikogo nie lansuje, to sa fakty i tyle. Jak dzieliłam się wiedzą to mnie okrzyknęliście. To co moja wina że nie macie hodowli eko? To moja,wina ze daliście się zrobić jak male dzieci odnośnie wagi co do linijki i jednego grama w skupie, czy muszli z nalotem!
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: ślimaki 5-7 gram to możliwe?

Postautor: 0543 » 01 lis 2016, 01:33

Widzisz tak to jest ślimak To nie jest tak złoty interes jak każdy myślał i był kilka lat temu . A o ttwojej hodowli nic rzeczowego nie napisałaś. Pamiętaj każdy chce jak najwięcej zarobić. Ale możesz się z rehabilitowac . podaj ralne ceny jakie teraz są zagranicą bo co Ci szkodzi
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: ślimaki 5-7 gram to możliwe?

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 08:38

Nawet nie śmie, już raz to zrobiłam, to najbardziej drażniący temat jaki znam. Ale pewne jest jedno jeszcze 1,5 roku temu były wyższe, o niebo wyższe. Ponadto aby sprzedać np całego tira to cena jest jeszcze niższa, inaczej każą wam wysyłać do nich po 500 kg raz na 2 tygodnie.

A to już kłopot, chlodnia, przebieranie zdechlaków 3 razy a i oczywiście kalibracja 5 razy co do grama.

Temat był taki: ile Wam wychodzi z hodowli gramatury w wadze 5-7 gram na bazie tego materiału zarodowego co już macie?

Ja hoduje eko, to tez już pisałam, i możecie się z tym nie zgadzać. Ale nikt mi nie powie że ślimaki które uciekły poza teren ogrodzony naszego parku, nie urosną. Czasami możecie starać się, robić piękne parki, zdjęcia na strony, opisy itp, tylko że jak przestaniecie się starać, sypać paszy jak wam się zachcę lub wcale, jest ten sam efekt na koniec. Wiec ja się pytam po co ta robota? Nie bądźmy jak ludzie w mgle, daj sobie czasami coś posiedzieć dla obniżenia kosztów chociażby na paszy. Dlatego o niej wspomniałam kilka postów wcześniej.

Jak zjem śniadanie, to zadam pytanie ile w końcu potrzeba reproduktorów na rozpoczęcie hodowli na jedna tonę, gatunku Helix aspersa Maxima ( Cornu aspersum maxima ) tzw Duzy Szary. Czy to jest 15 kg jak podają nie którzy, czy 30 kg jak podają nie którzy?
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: ślimaki 5-7 gram to możliwe?

Postautor: skorupiak » 01 lis 2016, 09:22

W Hiszpanii miejscowi hodowcy mają problem sprzedać ślimaki po wyżej 2 Euro
Norbert
Posty: 15
Lokalizacja: Koźmin wlkp
Hoduję: Müller

Re: ślimaki 5-7 gram to możliwe?

Postautor: Norbert » 01 lis 2016, 18:03

Hiszpanie chcą ślimaka od 5-8 gram i poniżej 5 gram w miarę równe wywinięte . u nas w Polsce takie kryteria są ja skupuję ślimaki i ślimak może mieć nawet 10 gram wagę ale jak będzie mały to kupuję jako pierwsza klasę liczy się rozmiar nie waga Pozdrawiam
R E K L A M A
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: ślimaki 5-7 gram to możliwe?

Postautor: bzzyk » 01 lis 2016, 21:07

Wszyscy skupują małe ślimaki, wiesz dlaczego bo jest ich tylko 30% na rynku polskim!

Ja pytałam ile takiej produkcji wychodzi w Polsce? Nikt nie będzie inwestował w hodowlę dla skupu tylko 30% swojej produkcji. Musi być alternatywa na wszystkie ślimaki te bezklasowe również. Te wszystkie ogłoszenia mówią jedno, tylko taki ślimaki jest poszukiwany. Dojdzie do tego albo już jest że po wyżej 10 gram to będzie druga klasy i to do tego z oblamowaniem. Aby było co skupować trzeba wyprowadzić taki linie reproduktora i na nowo zacząć hodowlę w Polsce. Inaczej hodowca będzie latał z suwmiarką.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości