Jest nas już trzech :D

SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: SnailsHodowca » 24 sty 2017, 16:53

wiadomo kokon kokonowi nie jest równy, trzeba robić własne wyliczenia i prowadzić statystyki, tak jak u skorupiaka właśnie.Dla mniej doświadczonych podaje sie w przybliżeniu ilość kokonów na m2. Ja u siebie robie podobnie tylko ze jeszcze z użyciem wagi jubilerskiej, dokładność bardzo wysoka ale to wyższa szkoła jazdy aby uzyskac takie rezultaty nie niszcząc przy tym kokonów itd. Przy "zwykłym" liczeniu kokonów na 10 ton tuczu pomyłka moze wynieść 2 tys kokonów w najlepszym przypadku a zdarzają sie i wieksze pomyłki
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: skorupiak » 24 sty 2017, 16:59

Wage jubilerską też mam ale jajeczka w kokonach mają spore rozbieżności w rozmiarach więc dokładniej było recznie liczyć,myśle że przy ważeniu błąd by przekraczał 25% a to już sporo ( takie bynajmniej u mnie były rozrzuty )
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: 0543 » 24 sty 2017, 17:58

Ja węże oseski przed wupuszczenie na pole i są duże robieznosci
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: Tamara » 17 lut 2017, 19:41

Tamara do Borysa; proszę powiedz co masz na myśli w wypowiedzi o zaoszczędzeniu 2 t paszy? / rozpoczynam 2 sezon z maximą , mój poprzednik od którego przejęłam "cały majdan " mówił mi, że 1 t ślimaka przy dobrym perku nie zje 1 t paszy, u mnie wyszło dużo więcej, ok.1.8 ,dlatego proszę o podpowiedź jak karmić żeby nie stracić dużo paszy, to że musi być więcej niż 1 t / 1 t to wiem bo się przekonałam, planuję 3-4 t ślimaka mokrego , na więcej nie mam terenu, /870 m2/ ale to i tak dużo pracy , zaczynam od repro za mało jeszcze wiem dlatego bardzo proszę o podpowiedź , właśnie tak planowałam więcej stołów , więcej repro, żeby w krótszym czasie uzyskać odpowiednia ilość kokonów , ale zaintrygowało mnie Twoje zdanie o tych 2t.....
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: SnailsHodowca » 17 lut 2017, 20:45

Tamara zapewne Borys miał na myśli żeby nie płacić liderom po 100 zł za kg repro tylko kupić od kogoś zwykły tucz taniej i tutaj pojawiła sie ta oszczędność na 2 tony. Tak ja to zrozumiałem.
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: borys » 18 lut 2017, 09:49

Dokładnie tak - kup zwykły tucz, a oszczędność możesz przeznaczyć na paszę. Chociaż nie zwróciłam wcześniej uwagi, że hodujesz maximę. Ale pewnie jest to podobnie.
Co do ilości paszy, którą wysypałaś - musisz wiedzieć, że ślimak potrafi zeżreć dużo więcej paszy niż potrzebuje do faktycznego (optymalnego) wzrostu
Najważniejsza jest nie ilość a jakość paszy. A park obsiany tak, żeby miały zieleninę do samych zbiorów.
Napisz jak udał Ci się ten pierwszy sezon.
Ciekawe też czemu twój poprzednik zrezygnował.
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: Tamara » 18 lut 2017, 20:19

Witam, oficjalnie poprzednik zrezygnował dlatego, ze znalazł stałą pracę dla żony w Niemczech, bo on sam już tam wcześniej pracował ,ale chwalił się, ze wyszedł na ślimakach bardzo dobrze, teraz w to nie bardzo wierzę.Przejmując od nich "biznes "listopadzie byliśmy zieloni , a cały biznes przedstawiony był w samych superlatywach, dopiero później przekonując się na własnej skórze okazało się ,że te wszystkie opowiastki nie do końca były prawdą, np. o paszy , że mało pracy,że wszystko tak dobrze im poszło /prowadzili 2 lata/ ja wiadomości czerpałam z forum i bloga trochę od poprzedników .Nie mieliśmy zrobionych badań glebowych, więc nie wiem dlaczego pięknie wywinięte ślimaki pod koniec sierpnia zaczęły nam podać ,piękne rzepik perko po ulewach pod koniec lipca padło w ciągu 2 tygodni , podejrzewam, że za dużo podlewaliśmy .Zbiory zaczęłam ok.10 września gdyby nie to,to łącznie mokrego byłoby ok. 2t , niedorostków ze 150kg ,żywego dobrego było 1200 kg. Ta moja niewiedza postawiła minie do pionu,,w tym roku muszę nadrobić straty
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: Franek » 18 lut 2017, 20:35

Tamara pisze:Witam, oficjalnie poprzednik zrezygnował dlatego, ze znalazł stałą pracę dla żony w Niemczech, bo on sam już tam wcześniej pracował ,ale chwalił się, ze wyszedł na ślimakach bardzo dobrze

Hahahahaha pewnie wyjechał żeby spłacić długi-tak się dorobił ,to tak jak mój kolega ,jeździ teraz po Norwegii żeby spłacić 50tys które zaciągnął ne ten gó...ny interes.
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: Tamara » 18 lut 2017, 21:00

Tamara do Franka nie śmiej się tylko mi współczuj -dałam się wrobić, a teraz muszę zacisnąć pasa, i wyjść z długu,lepiej powiedz jaką dać obsadę na moich 870 m2 / 500 kokonów na 1 t ? / wliczając straty dobrze myślę - tzn ok 3 t mogę liczyć mądrzejszych ode mnie bardzo proszę o podpowiedź
R E K L A M A
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: Franek » 18 lut 2017, 21:10

Na 870m2 nigdy nie wyhodujesz 3 ton,no chyba że pół pola pokryjesz paletami, ale wtedy masz mało roślinności i slimak zeżre 2-3kg paszy i nic na tym nie zarobisz.Jeśli chcesz zużyć 1kg paszy na 1kg slimaka to na tym areale max 1,5tony suchego ślimaka i jakieś 200m2 paśników.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości