Jest nas już trzech :D

Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Jest nas już trzech :D

Postautor: Andrew » 04 lip 2016, 16:02

Witam!
Bardzo, ale to bardzo małymi kroczkami nas przybywa. Jest już nas troje :)
Może się trochę poznamy?

Ja zacznę.
Większość informacji macie w moim profilu. Szukałem pomysłu na zagospodarowanie 0,5 ha teścia i tak doszedłem do ślimaków.
Jak na razie nie mam czasu na przygotowanie dużego pola (drugie dziecko w drodze :D) i drugi sezon "bawię" się na 100m2 ogródka z tym, że poprzedni zaczynałem od osesków. W tym sezonie pełny cykl od reprodukcji.

Jak u Was wygląda sytuacja?
R E K L A M A
maksimka
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
Hoduję: Maxima

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: maksimka » 14 lip 2016, 08:52

Witam:)
Ja również szukałam jakiejś alternatywy na wykorzystanie małego gospodarstwa rolnego i tak po obejrzeniu telewizji śniadaniowej i wywiadu z hodowcą ślimaków, zainteresowałam się tym tematem. Po obejrzeniu programu wydawało się, że jest to fajna sprawa i nawet kobieta podoła sprawie. Oczywiście okazało się, że to wszytsko wymaga bardzo wiele ciężkiej pracy, ale z pomocą męża i paru innych osób udało się wszystko zorganizować i od maja posiadam hodowlę Maximy na 5 arach. Zaczeliśmy od osesków i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam z Krakowa
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: Andrew » 14 lip 2016, 12:55

Witaj maksima!
5 arów to jest już co robić. Jeżeli będzie ok to w przyszłym roku się rzucę na 8 arów.

Tak na marginesie to na prawdę hodujesz Maksimę?
Jak ja zaczynałem to wszyscy mówili że jest problem ze skupem i bo wszyscy chcą Mullera. Mówili też że z Maksimą w naszym klimacie jest problem bo nie dorasta, a Muller z kolei przerasta.

Oczywiście życzę Ci powodzenia i samych ślimaków klasy 1.

Pozdrawiam!
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: 0543 » 14 lip 2016, 14:43

Witam jestem Nowym ale Starym bywalcem forum fajnie że ktoś się podjął prowadzenie forum. Hoduje 3 sezon robie to dla pieniędzy jak każdy w tym roku mam ogrodzone ponad 40 arów
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: Andrew » 14 lip 2016, 18:05

Witaj 0543!
Fajnie że ktoś ze starego forum się pojawił. Jak możesz to puść linka komu trzeba.

Pozdrawiam!
maksimka
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
Hoduję: Maxima

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: maksimka » 15 lip 2016, 01:08

Hej Andrew,

Tak mam Maximę, mam nadzieje że dorosną:) Podobno mimo wszystko maxima jest łatwiejsza w hodowli, tak mi powiedziano ale na razie sama nie jestem w stanie tego stwierdzić.
5 arów to faktycznie już sporo ale wydaje mi się że ta ilość ślimaka którą mam mogłaby spokojnie się zmieścić na 3 arach, za rok wpuszczę więcej ślimaków na tą samą powierzchnię. Jak zaglądam pod paśniki, to zdarzają się takie gdzie ślimaków nie ma prawie wcale - mam tylko nadzieję, że siedzą akurat gdzieś ukryte w roślinach.
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: grabarz » 15 lip 2016, 20:50

Hej wszystkim.

Ja też jestem ze starego forum. W sumie to szkoda tego wszystkiego co tam było bo to była prawdziwa kopalnia wiedzy. Ale może tutaj się choć trochę tego odzyska ;-).
Ja na swoim kawałku pola postanowiłem spróbować z Mullerem. Na dzień dzisiejszy mam ogrodzone 15 arów w jednym kawałku. Wrzucone tam miałem około 6000 kokonów. Jest to mój pierwszy rok i na razie się wszystkiego uczę. Jeśli mi wyjdzie to w przyszłym roku może będzie więcej. Ale na razie wiele nauki przede mną.
Tommi
Posty: 48
Lokalizacja: Gumowo/Ciechanów
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: Tommi » 15 lip 2016, 21:49

Ja tez jestem ze starego forum. Pamietam czasy jak na starym forum było nas 14 czy 16 osób:). 2012 rok:). Mam nadzieję ze tu się nie pojawią naganiacze Pajaca z Pasłęka, Byznesmenów z PSH i innych Franco, Gajewskich i GŁĘBOKO wierzących w BOGA z Brudzic itp.... Aktualnie przerwa w hodowli ale planuję wznowic od przyszlego roku.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: skorupiak » 28 lip 2016, 11:53

Tommi,to jesteś prawie moim sąsiadem po prostej to będzie ze 35km
R E K L A M A
SIWY
Posty: 10
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: SIWY » 20 sty 2017, 08:38

WITAM -rowniwrz mam zamiar w tym roku zaczac przygode z malym szarym , mysle ze tutaj znajde pomocne rady - pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości