Witam

mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Witam

Postautor: mxb56 » 26 sty 2017, 10:46

Franek w tym roku robię jakieś 7 ton ale to wiadomo jak wyjdzie. Czasem to jest jak wielka loteria. Każdy chce, żeby wygrać, ale nie każdemu się udaje.
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Witam

Postautor: 0543 » 26 sty 2017, 11:58

Panowie pochwalić jaki wam wyszła opłacalność na tonie mi kolo 2000 tysięcy a wam
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Witam

Postautor: bzzyk » 28 sty 2017, 03:24

A jakie koszty produkcji? Przy hodowli mieszanej?
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Witam

Postautor: Franek » 28 sty 2017, 13:00

0543 pisze:Panowie pochwalić jaki wam wyszła opłacalność na tonie mi kolo 2000 tysięcy a wam

1-2tys.to realny zysk uwzględniając wszystkie koszty tj.robocizna które wielu hodowców pomija
.
SnailsStory
Posty: 28
Lokalizacja: małopolskie
Hoduję: Müller

Re: Witam

Postautor: SnailsStory » 30 sty 2017, 14:47

Widzę dużo nowych odważnych :D

BIANEX: Ja sama zaczełam rok temu, też na 10ton, bardzo popłynełam finansowo na tym ale się nie poddałam i zaczynam za niedługo nowy sezon :)

Także powodzenia !
Kuba80
Posty: 21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Hoduję: Müller

Re: Witam

Postautor: Kuba80 » 05 lut 2017, 20:35

Cześć wszystkim. W tym roku dołączam do grona hodowców. Znalazłem na tym forum sporo przydatnych wskazówek, które mam nadzieje ze pomogą mi w rozpoczęciu hodowli. Mam dobre warunki do rozpoczęcia nawet od reprodukcji bo mam stare pomieszczenia po pieczarkarni, wystarczy zrobić małe poprawki i wszystko gotowe. Tylko zastanawiam sie czy jest sens rozpoczynania w pierwszym roku od reprodukcji czy lepiej zacząć od kokonów ?
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Witam

Postautor: grabarz » 05 lut 2017, 21:06

Nas nie pytaj kolego. Każdy taką decyzję powinien podjąć sam. Niemniej jednak napewno lepiej poznać wszystko od początku ;-)
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Witam

Postautor: skorupiak » 06 lut 2017, 08:12

Grabarz ma racje,troche dodatkowej wiedzy nie zaszkodzi, mnie sie wydaje że robienie kokonów samemu wychodzi troszke taniej chyba że kupiłbyś kokony za pół darmo
Kuba80
Posty: 21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Hoduję: Müller

Re: Witam

Postautor: Kuba80 » 06 lut 2017, 19:05

kolega grabarz pisze " Nas nie pytaj kolego"... to po co jest to forum ? kogo mam zapytac o jakies porady ? Jeśli już doradzacie lub odradzacie to chociaż napiszcie jedno zdanie dlaczego tak uważacie. Chyba ze nikt tutaj nie chce sie dzielić swoją wiedzą jaką zdobył.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Witam

Postautor: skorupiak » 06 lut 2017, 21:43

Na to pytanie nie znajdziesz zdecydowanej odpowiedzi,są i tacy co kupują już wyklute oseski ale tego bym odradzał,
ilu hodowców tyle poglądów usłyszysz.Co innego jak spytasz o ziemie pod wyleg,pasze, czy reproduktory,tu mozna konkretniej podpowiedzieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości