pytania od zielonki.

GreenGO
Posty: 1
Lokalizacja: Łódzkie

pytania od zielonki.

Postautor: GreenGO » 11 lip 2023, 18:34

Dzień dobry,
Chciałbym podpytać o kilka tematów związanych z rozpoczęciem hodowli ślimaka
Poczytałem trochę na ten temat i mało co jest informacji konkretnych. Dużo więcej rozczarowania, co mnie jako na ten moment nakręconego w temacie, mocno dobija..
Ale do rzeczy:
Czytam, aby nie zaczynać od dużej ilości - ok, temat jaki mnie interesuje na start to waga do 1tony( trzeba zobaczyć jak to działa lub jak nie działa)
Jak wygląda temat pozyskania osesków do hodowli?? Jakie firmy polecacie na start aby pomogły to ogarnąć nowicjuszowi?? Czytałem o MD i PSH.

I NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE,
Bardzo chciałbym porozmawiać o tej inwestycji/ biznesie z osobami posiadającymi na ten temat wiedze praktyczną( telefonicznie, mailowo, poprzez komunikatory). Z osobami aktywnymi, którym idzie dobrze w hodowli i z takimi które z jakiś powodów biznesu nie utrzymały. Wiadomo, że żadna książka, broszurka czy "szkolenie formowe" nie odda tematu tak jak wiedza praktyczna.

Serdecznie pozdrawiam.
Marcin
R E K L A M A
R2D222
Posty: 24
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: pytania od zielonki.

Postautor: R2D222 » 07 sie 2023, 13:32

Najlepiej zatrudnij się na tydzień zbiorów i zobaczysz czy chcesz to robić. Oseski ogłaszają się na tym forum, poszukaj. Ze względu na cenę odradzam MD i PSH. Zależy gzie masz bliżej, polecam Warmińsko-Mazurskie.
Kurczako
Posty: 7
Lokalizacja: Lubelskie
Hoduję: Maxima

Re: pytania od zielonki.

Postautor: Kurczako » 23 sie 2023, 14:44

Produkcja ślimaków to bardzo odpowiedzialne zadanie nie wystarczy tylko zobaczyć $$$ . Należy zaplanować ilość produkcji
https://poznan.cdr.gov.pl/catalog/uploa ... SPERSA.pdf policzyć siły na zamiary i ilość pracy w to włożonej obejrzeć kilka farm nie reklamowych i dopiero startować z produkcją. Jak co pytaj?
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: pytania od zielonki.

Postautor: Gumis1970 » 15 wrz 2023, 15:44

Chlopie uciekaj poki masz kase w kielni.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 63 gości