Wiadomość e-mail o starym-nowym forum

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Wiadomość e-mail o starym-nowym forum

Postautor: skorupiak » 08 maja 2017, 20:55

Skoro zostały stare dane i prywatne wiadomości tzn forum zostało albo sprzedane albo ukradzione czyli zhakowane
R E K L A M A
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Wiadomość e-mail o starym-nowym forum

Postautor: Bartusio » 16 maja 2017, 18:27

Tamto stare forum jakieś dziwne jest,dłuuuga przerwa i bardzo długie wypowiedzi w wielu tematach
jednej osoby jak by pisał monologi do ściany,odnosze wrażenie że to nauczyciel stoi przy tablicy i stara sie wepchnąć wiedze w uczni którzy mają to wszystko gdzieś :lol:
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Wiadomość e-mail o starym-nowym forum

Postautor: 0543 » 17 maja 2017, 13:18

Nie do końce Gaweł ma dużo wiedzę na temat ślimaków
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Wiadomość e-mail o starym-nowym forum

Postautor: Bartusio » 17 maja 2017, 13:38

Tylko wyłuszcza tą wiedze przy zupełnie pustej sali słuchaczy :lol:
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wiadomość e-mail o starym-nowym forum

Postautor: Franek » 17 maja 2017, 14:50

O jakim forum mowa?może ktoś podać link?Było kiedyś takie i służyło tylko promowaniu jednej firmy i naganianiu nowych hodowców
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Wiadomość e-mail o starym-nowym forum

Postautor: Bartusio » 17 maja 2017, 15:03

To jest podobne,ściśle cenzurowane,podsłuchiwane gorzej niż za Stalina tam
Mateusz Olczak
Posty: 1
Lokalizacja: Mława
Hoduję: Müller

Re: Wiadomość e-mail o starym-nowym forum

Postautor: Mateusz Olczak » 21 sie 2017, 22:56

Witam wszystkich

Nazywam się Mateusz Olczak jestem nowym właścicielem forum. Hodowlą ślimaków zajmuję się od 3 sezonów Na razie wzbogacam się tylko o wiedze hodowlaną - ślimaki rosną, skorupka twarda bez przebarwień, ale bez sukcesów finansowych, ponieważ oddałem zakontraktowane ślimaki do skupu i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zapłaty za pierwszy sezon.

Z uwagi na fakt iż to forum nie posiada wykupionego protokołu ssl jest to mój pierwszy i ostatni wpis. Jeżeli będę odpowiadał na jakikolwiek post to zrobię to na moim forum.

Zainteresowanych zapraszam na http://www.hodowla-slimakow.eu

W związku z tworzącymi się plotkami i domysłami, pragnę rozwiać wszystkie wątpliwości. Nie jestem żadnym liderem, jestem hodowcą z 3 letnim stażem, biedniejszym o „pare złotych”. Gdy dowiedziałem się że forum hodowli ślimaków jest na sprzedaż nie wahałem się ani chwili.

Główna idea forum to pomoc wszystkim tym którzy jeszcze nie rozpoczęli hodowli, oraz wszystkim tym którzy już hodują.

Skorupiak – wystarczyło poinformować admina że forum nie działa poprawnie. Jeśli przeczytałeś cały temat PSPG powinieneś wiedzieć o co chodzi. Jeśli nie to spójrz na daty postów i zapoznaj się z całym tematem.

SnailsHodowca – poprzednie forum to właśnie - hodowla-slimakow.eu . Domena została zmieniona, działu download nie udało się odzyskać, tak jak niektórych zdjęć. Treść pozostała niezmieniona, więc jeśli potrzebujesz wiedzy z poprzednich lat wystarczy przekopać starą kopalnie wiedzy.

Jaro – Nie gs z sg Tylko MO z Mławy.

0546 – Sprzedaż danych? Poczytaj proszę co to jest protokół ssl. Treść - tak została zakupiona w całości.

Bartusio – Nie zamierzam nikomu nic wpychać po prostu udostępniam wiedzę, którą zdobyłem sam, ponieważ od pani marioli nie dowiedziałem się zbyt wiele, poza tym że można hodować bez weterynarii ... Forum nie jest cenzurowane, jeśli zarejestrujesz się z imienia i nazwiska możesz napisać dosłownie wszystko i wszystko co napiszesz zostanie niezwłocznie zamieszczone.

Pusta sala słuchaczy? Przecież sam tam byłeś i czytałeś co napisałem. To tak jak z CB-radiem, każdy słucha, ale nie każdy ma coś do powiedzenia przez mikrofon, a wypowiedzi na innym forum to jak komentowanie pod nosem.

Babcia zawsze mawiała, jak sam nie spróbujesz to się nie przekonasz.
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Wiadomość e-mail o starym-nowym forum

Postautor: Andrew » 22 sie 2017, 10:13

Witaj Mateuszu Olczak,

Odniosę się tylko do kwestii SSL i wyjaśnię co to jest - tak na "chłopski rozum".
SSL to metoda (protokół) szyfrowania połączenia komputera ze stroną WWW. Uniemożliwia on "podsłuchanie" tego co wysyłamy i odbieramy ze strony. Oczywiście trzeba za to zapłacić i wykupić certyfikat na rok.

Uważam, że w naszym przypadku jest to zbędne, bo:
- forum jest "otwarte", każdy może wejść i przeczytać co piszemy, więc po co szyfrować transmisję?
- jedyne co może "hacker" podsłuchać, a czego nie może po prostu przeczytać na forum to: hasło (które powinno być różne od Waszych pozostałych haseł, np: do poczty, czy Facebooka) w momencie logowania i ewentualne wiadomości prywatne (gdzie pewnie i tak po prostu wymieniacie się telefonami lub mailami i nie piszecie już przez forum)
- tego typu podsłuchy są dziś bardzo trudne do wykonania, a standardy zabezpieczenia sieci przed tego typu działaniami są już na prawdę wysokie
- szyfrowanego protokołu NIE MA NAWET NAJWIĘKSZE (chyba) forum w polskim internecie, czyli http://elektroda.pl, które ma ponad 2 MILIONY użytkowników i ponad 4000 wiadomości dziennie, no i co ważne gdzie strona na siebie zarabia przez reklamy zamieszczone przez producentów/sprzedawców elektroniki, więc kasa na szyfrowanie by była (ja mam tylko AdSense).

Drogi Mateuszu, w mojej ocenie podniesienie kwestii SSL'a ma tylko na celu dyskredytację tego forum i reklamę swojego, bo nie ma merytorycznych przesłanek by istniała konieczność jego używania. "Fachowcy" od pozycjonowania stron powiedzieli Ci, że jak zapłacisz i będziesz miał "https" z przodu to Twoja strona będzie wyżej w wynikach Google. To dlatego wybuliłeś kasę, ale jak się okazało NIC TO NIE DAŁO, bo Nasze forum jest po prostu chętniej używane, dlatego w wynikach pojawia się wyżej i żadnymi pieniędzmi tego nie zmienisz.

DO FORUMOWICZÓW: jeżeli się mylę i faktycznie przesyłacie pomiędzy sobą "tajne kody odpalenia rakiet atomowych USA i Rosji", to możemy się zastanowić, czy nie kupić certyfikatu.

Pozdrawiam!

P.S. Z zawodowej uprzejmości pozostawię link do Twojego forum, który wstawiłeś w swój post.
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Wiadomość e-mail o starym-nowym forum

Postautor: Andrew » 02 paź 2018, 12:10

Mateusz Olczak pisze:Z uwagi na fakt iż to forum nie posiada wykupionego protokołu ssl jest to mój pierwszy i ostatni wpis. Jeżeli będę odpowiadał na jakikolwiek post to zrobię to na moim forum.


Już mamy protokół SSL. :)
R E K L A M A
dawidekkkk
Posty: 60
Lokalizacja: łódz
Hoduję: Müller

Re: Wiadomość e-mail o starym-nowym forum

Postautor: dawidekkkk » 05 paź 2018, 10:45

Ja zostaje tutaj a nie bedę szukał gdzieś tam jeszcze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości