Wezwania do usuwania treści

Andrew
Site Admin
Hoduję: Müller

Wezwania do usuwania treści

Postautor: Andrew » 14 sie 2018, 12:24

Witam,
Chciałbym podzielić się z Wami przykrą wiadomości. W czasie mojego urlopu wpłynęły do mnie dwa wezwania do usunięcia treści ze strony.
Chodzi o tematy "opinie Mokry Dwór" oraz "Opinie o PSH".

Zakładam, że nie jesteście tutaj po to by oczerniać innych lub wprowadzać w błąd. Nie jestem w stanie zweryfikować prawdziwości lub nieprawdziwości wypowiedzi. Sądzę, że jesteśmy tutaj po to, aby sobie na wzajem pomagać.

Niemniej jednak wezwania wpłynęły i jestem zmuszony coś z nimi zrobić. Jestem w trakcie uzyskiwania opinii prawnej na ten temat, ale do tego czasu zmuszony jestem zablokować te tematy.

Ktoś miał może podobną sytuację? Może mamy jakiegoś prawnika na forum, który chciałby wziąć tę sprawę w swoje ręce?
Może jesteście w stanie potwierdzić, że w tych tematach odbywało się oczernianie, bądź nieuczciwa konkurencja?

Pozdrawiam,
Andrew
R E K L A M A
Franek

Re: Wezwania do usuwania treści

Postautor: Franek » 14 sie 2018, 16:05

No proszę ,jeszcze nic nie sprzedali a już zarobili kupę kasy :)nic tylko hodować https://www.dziennikwschodni.pl/biznes/ ... 23988.html
0543

Postautor: 0543 » 15 sie 2018, 13:31

Nawet w telewizji był audycja o tej hodowli ślimaków . A co usunięcia treści to szkoda że trzeba było to zrobić ale rozumie
Andrew
Site Admin

Postautor: Andrew » 16 sie 2018, 12:13

Z powodu kolejnego zgłoszenia usunąłem wypowiedź bolekilolek w tym temacie.
:(
bolekilolek
Hoduję: Maxima

Postautor: bolekilolek » 16 sie 2018, 12:25

W Internecie jest wolność słowa i mogę wypisywać co mi się podoba.
Tym bardziej, że była to obiektywna opinia, która może być poparta dowodami.
Andrew
Site Admin

Postautor: Andrew » 16 sie 2018, 12:40

Też, jestem tego zdania. Cała ta sytuacja mnie mocno zaskakuje i wierz mi, że nie usuwam Waszych postów/tematów z uśmiechem na twarzy.

Ogólnie nie można mówić o kimś, że jest np.: oszust jeżeli nie ma prawomocnego wyroku za oszustwo.
Możemy wyrażać swoje opinie, ale w taki sposób by nie obrażały innej osoby/firmy.

Zastanawiam się nad wprowadzeniem jakiegoś systemu ocen na zasadzie gwiazdek - ale w tym momencie nie mam za bardzo czasu by technicznie to rozwiązać.
Andrew
Site Admin

Postautor: Andrew » 20 sie 2018, 08:37

Kolejne zgłoszenia postów do usunięcia skierowane przez pełnomocnika PSH.
Usunięte zostały posty użytkowników: Bartusio i kolejny post bolekilolek.
Bartusio

Postautor: Bartusio » 20 sie 2018, 09:29

Zawsze możemy wyrażać negatywną opinię np. o firmie na forum internetowy co wyrażnie reguluje kodeks cywilny . Mamy prawo publicznie opowiedzieć o tym w jaki sposób firma wyrządziła nam krzywdę i zostaliśmy oszukani.Nie wolno nam nigdy znieważać osób (np. poprzez popularne wulgarne słowa i określenia) Obowiązuje wolność słowa, więc każdy ma prawo każdego oceniać według własnego sumienia. A czynności polegające na wpłynięcie usuniecia negatywnych ocen i postów przejawiają znamiona nieuczciwej konkurencji na rynku
Andrew
Site Admin

Postautor: Andrew » 20 sie 2018, 10:19

Bartusio, zgadzam się. Dostaję jednak wezwania do usunięcia treści z powodu bezprawnego działania jakim jest godzenie w dobre imię osoby/firmy.

W/g prawa jeżeli, po otrzymaniu takiego wezwania nie zareaguję staję się odpowiedzialny (bądź współodpowiedzialny) tego bezprawnego działania i na drodze cywilnej mogę zostać pozwany. Problem w tym, że na zgłaszającym nie ma żadnego obowiązku rzetelnego uzasadnienia swoich roszczeń, a ja nie mam możliwości żadnego odwołania do kogo/czegokolwiek. W tej chwili otrzymuję zwyczajne zgłoszenia postów (przyciskiem "Zgłoś ten post") z uzasadnieniem: "To nie jest prawdziwa informacja."

Jak mam na to reagować?

Zostałem również zmuszony przez firmę, na serwerach której strona jest hostowana, do uśniecia treści (bo takie wezwanie skierowano również do nich), w terminie 24h pod rygorem blokady strony. Odpisałem im, że jestem w trakcie zasięgania opinii prawnej i nie jestem do końca pewny zasadności zarzutów, przytoczyłem przykład Amber Gold (że przed wybuchem afery też nie można było o nich źle mówić, a może gdyby tak nie było, to skala byłaby mniejsza) i że nie chcę być sędzią w tej sprawie. Otrzymałem odpowiedź, że przykład dobry, ale oni też nie chcą być sędziami, prawo jest takie, że jak wpływa wezwanie to muszą coś zrobić bo inaczej narażają się na konsekwencje prawne, a tego nie chcą, więc mam 24h na usunięcie.

Pamiętajcie, ze jestem prywatną osobą, jedynym żywicielem 4 os. rodziny i podejmując ryzyko procesu, ryzykuję dobrem mojej rodziny.

Pozdrawiam!
R E K L A M A
skorupiak

Postautor: skorupiak » 20 sie 2018, 10:43

No tak,wiemy wszyscy że prawo jest szybsze od polaka,najpierw wsadzają obywatela do więzienia a póżniej szukają paragrafu za co ma odpowiadać