Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: Martin121 » 10 paź 2018, 20:12

Jakby mi ktoś przez telefon obiecał kokony po 80gr a na miejscu kręcił że po 2 zł to by tylko w jape zarobił. Zagrywka nie na miejscu.
A wracając do tematu. Niska cena nie podoba się konkurencyjnym fermom z repro na zarobek ale zaczynającym hodowcom już tak. Ja nastawiając się na ślimaka zakładalem kupno oseska co roku więc im taniej tym więcej w kieszeni zostaje.
R E K L A M A
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: SlimOk » 11 paź 2018, 02:23

Martin ty w ogole przeczytales co napisalem? Bo odnosze wrazenie ze nie dokonca, albo zrozumiales, albo nie odniosles sie do tego. Czy ty w ogole hodujesz? Chyba nie, zajmujesz sie rolnictwem? Sprzedaj 5 ton slimakow i wtedy prozmawiamy o tym jak ty chcesz z ceny schodzic.

Solidarnosc hodowcow powinna byc i nie widze absolutnie zadnej przeszkody, abysmy utworzyli "awangarde" hodowcow. Nie kojarzyc z burzuazja. Awangarda kieruje sie przedewszystkim aspektami morlanymi. Zamknieta grupa do ktorej beda przyjmowani czlonkowie, zaufani czlonkowie.

Polskie rolnictwo przez takie pierdolone zmowy cenowe ma sie slabo i ty jeszcze chcesz do rynek sliamaka tym kazic, ktory jest juz dosc zatruty ?

Nie pisz ze masz cos w dupie, bo widze ze masz podejscie "miej wyjebane, a bedzie ci dane". Nie znosze czegos takiego, mieszkasz w Kaliszu wiec nie daleko, zawsze mozemy sie spotkac i sobie porozmawiac.

Wiesz ze za ta sama prace dostaniesz rozny hajs w roznych miejscach na globie, czasami skrajnie rozny. Dlaczego dazysz do mniejszego hajsu?

JEZELI COKOLWIEK KUMASZ, ZROZUM ZE TANIEJ CI WYJDZIE ZROBIC WLASNA REPRODUKCJE! na dluzsza mete ofc i jezeli nie chcesz sie zatrzymac na 3 tonach...

PRzede wszystkim na wejsciu jestes wyjebany na ilosci .... Domyslam sie ze nie znasz nikogo zaufanego, a piszac takie rzeczy, nikt przychylny ci tu nie bedzie. Badz otwarty na nowe rzeczy, a nie glupio uparty.
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: Martin121 » 11 paź 2018, 11:27

Czytanie ze zrozumieniem to kłania się Tobie kolego. Nie pisałem nic o zejściu z ceny ŚLIMAKA. Cały czas piszę o cenie kokonów/osesków.
Wiem że taniej wychodzi własna reprodukcja, ale kto mi zabroni jej nie robić? Załóżmy że kupie kokony w uczciwej ilości po 60/80 groszy, wtedy dokładam jakieś 600 zł do tony w porównaniu do własnej repro. Wtedy nie wygląda to źle. A plus jest taki że nie utrzymuje budynków do repro i nie martwie się że repro nie idzie bo coś tam jest źle.

W dupie mam to że ktoś robi za pół darmo. Widocznie mu się opłaca i przynosi radość z życia
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: SlimOk » 12 paź 2018, 03:01

Rozumiem ze dobrze jest dla ciebie gdy kokon jest tani bo ty chcesz ominac repro i zaczac od kokonow/oseskow. Co innego gdybys ty chcial sprzedawac kokony, ciekawy jestem czy mialbys to w dupie. Jezeli masz w dupie ze ktos robi za pol darmo, nie zdziw sie jak ktos ciebie bedzie mial w dupie. Szkoda ze tak masz tyle kwesti w dupie, nie podoba mi sie ten zwrot, jest jakis taki malostkowy.

No ale powodzenia, ja bede moze mial kilka tys kokonow w 2019, albo oseskow, bynajmniej ponizej 1 zl oseskow nie kupisz u mnie, szkoda zachodu zeby taniej sprzedac.

Jestem bardzo ciekawy ile dostaja hodowcy kokonow/oseskow, ktorzy wyworza to za granice?
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: Martin121 » 12 paź 2018, 08:38

No może złe stwierdzenie "mam to w dupie", ale jestem bezpośrednim człowiekiem i czasem piszę to co akurat myślę.
Nie chcę robić repro i raczej to się nie zmieni, a to że ktoś ma mnie mieć gdzieś za to że mi pasuje niska cena oseska to mocno naciągane. Każdym biznesem rządzi pieniądz więc wątpie żeby ktoś miał gdzieś moje pieniądze kiedy chce dać komuś zarobić.
Pytałeś czy zajmuje się rolnictwem. Tak. Pewnie na większą skalę niż Ty. Powiem szczerze że śmieszy mnie ta samowystarczalność w hodowli ślimaka. Sam zrobie repro, sam wyklepie paśniki, sam ukulam paszę. Rozumiem że to wychodzi taniej, ale jest wiele gałęzi rolnictwa a bardziej howu opartego na segmentacji. Weźmy najbardziej znany mi przypadek: kurczaki. Mało kto hoduje nioski żeby wykluć brojlera którego później utuczy i sprzeda. Do tego zrobi sam paszę bo ma 100ha ziemii. Są owszem takie fermy np CEDROB, ale to gigant. Zobaczycie że w ślimaku taka sama będzie tendencja i tylko wyspecjalizowane hodowle o dużej wydajności a małych kosztach się utrzymają. Duży może więcej.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: SlimOk » 12 paź 2018, 12:40

Male hodowle tez moga byc rentowne, jezeli ktos robi to z glowa. Ja mam licho co bo ponad 1200 m ^, ale perspektywy duze, miejsca duzo, kolo 5h.
Rozumiem tez jak ktos nie ma miejsca i zrobi sobie te 1k m2^ pola to efektywnosc sie liczy u niego maskymalnie.

Glowna roznica, granica, przeskok miedzy typami hodowli, to imo dwa typy hodowli podstawowe:

1) Hodowla na tyle mala ze nie oplaca sie zatrudniac przez caly rok na stale pracownika/pracownikow.
2) Hodowla na tyle duza ze smialo moze sobie pozwolic na stale zatrudnienie

Moim zdaniem to sa dwa glowne rodzaje. Ktos moze powiedziec ze grudzien, styczen, bylby zmarnowany, ale w hodowli 15 t + bylo by co robic w te miesiace.

Kurczaki, akurat nie, obok mnie jest ferma kaczek i ludzie rzeczywiscie nie moga miec swojego "repro", ale nie z wyboru, tylko z kontraktacji. Nie moga miec swojego wylegu, musza male brac od tej "preznej wielkiej firmy", chociaz moze powinno byc bez cytatu. To jest dopiero akcja, wyobrazacie sobie ze przy slimaku nie mozecie miec repro swojego tylko musicie brac od "liderow". WOW. Tragedia.

Najlepszy deal maja kaczkowi leadrzy xD Sprzedaja pasze i mlode, nie pierdola sie w gnoju z tuczem.
jansan
Posty: 26
Lokalizacja: podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: jansan » 05 lis 2018, 10:15

Witam cena reproduktora to 1,2 zł poniżej się nie opłaca wchodzić do budynków moim skromnym zdaniem jest to praca po -12-14 godz
jansan
Posty: 26
Lokalizacja: podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: jansan » 05 lis 2018, 12:55

Witam nie reproduktora tylko kokonu sory
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: 0543 » 06 lis 2018, 12:01

jansan pisze:Witam cena reproduktora to 1,2 zł poniżej się nie opłaca wchodzić do budynków moim skromnym zdaniem jest to praca po -12-14 godz

Kolego to ile Ty dzienie chcesz produkować kokonow (średnio od wybudzenia to ostatniego wyjmowania kokonow ) bo 12 godzin pracy dzienie to musisz naprawdę mieć tych kokonow bardzo dużo?
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: skorupiak » 06 lis 2018, 13:13

Jak ktoś sprzedaje po 50 gr za kokon ( a jest taki jeden w świętokrzyskim ) to musi sie nieżle nazapierniczać żeby na chleb z margaryną zarobić :lol:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości