Opłacalność hodowli 4T

Adamos
Posty: 16
Lokalizacja: Wlkp

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: Adamos » 07 paź 2017, 15:29

Chciałem odwiedzić Snailshodowce ale że już jest po zbiorach także mam pytanie czy jest ktoś z Wielkopolski lub okolic co jeszcze zbiera? Może kogoś polecacie z długim stażem? <treść wycięta z powodu wezwania> Pogadać zawsze lepiej z pierwszym ogniwem czyli hodowcą.
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: 0543 » 07 paź 2017, 16:19

Doświadczonych hodowców aktywnych jest kilku na forum . Myślę że każdy już zbiera albo to zrobił Kolego pamiętaj kto handluje repro i oseskami będzie mówił tylko zyskach . A o ryzyku nie wspomnę
Adamos
Posty: 16
Lokalizacja: Wlkp

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: Adamos » 09 paź 2017, 14:55

A są hodowcy którzy nie odwiedzają tego forum? Wątpie, z innego forum tematycznego wiem że wszyscy wchodzą tylko nie każdy dzieli się doświadczeniem i sam nie wiem która grupa lepsza. Mogę obiecać że nie wezmę kokonów, reproduktorow paszy doniczek itp.od osoby którą odwiedzę. Wtedy zapewne usłyszę o minusach;) i raczej nie będę miło widziany, trochę to jak w polityce, narzekanie na system ale jak jest okazja to sami w ten system chętnie wejdziemy. Kokony raczej kupię z olx z zarejestrowanej hodowli a część od kogoś kto ma skup, tak żeby mieć pełną dokumentację stada.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: skorupiak » 09 paź 2017, 21:23

I zaglądają tu i handlują na OLX,czasem popiszą coś,czasem tylko czytają
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: snails zone » 26 paź 2017, 12:16

Czasami to już mi brak słów do opisania myślenia niektórych ludzi. Adamos przepraszam, ale jak dokumentacja stada?!
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: Bartusio » 26 paź 2017, 12:23

Buraczane myślenie i nieudolne tłumaczenie się.................,forum powinno być dla hodowców a nie kombinatorów
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: 0543 » 26 paź 2017, 12:41

Koledze chodziło o numer weterynaryjny myślę . A weterynarz pyta o pochodzenie stada zawodowego lub chce kwot na kupno oseskow lub kokonow
Adamos
Posty: 16
Lokalizacja: Wlkp

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: Adamos » 28 paź 2017, 10:43

To teraz zastanów się kto jest kombinatorykiem i ma buraczane myślenie.
Odzywam się na ogłoszenie z olx sprzedaż jaj, jak się pytam czy dostanę dokument to jest tekst "a po co mi to ja mam po cichu nie zgłoszone i przynajmniej kontroli nie mam", tłumacze że byłem w weterynarii i pan był tak miły że dał mi wytyczne na kartce dotyczące prowadzenia hodowli, jest konieczna dokumentacja stada, czyli jego pochodzenie z zarejestrowanej hodowli wraz z dokumentami do wglądu potwierdzającym zakup czy to reproduktorow czy jaj. To kombinator hodowca stwierdzil " To weź kup ze snailspol na tonę masz papier a resztę ja taniej sprzedam"
To powiedz mi kto jest burakiem?
Chcę kupić towar od kogoś kto nie kombinuje tylko prowadzi hodowlę w pełni legalną,czy ma zbyt czy go nie ma. Ktoś kto nie ponosi żadnej odpowiedzialności i robi na lewo jest mało wiarygodnym partnerem.
Tak jak napisał 0543 jest to wymóg w mojej weterynarii. Hodowla bez wymaganych dokumentów to trochę jak jazda autem bez prawka, niby można ale co jak złapią? Wolę się nie bać kontroli weterynarii i mieć wszystko prawidłowo.
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: reefer » 28 paź 2017, 15:08

Adamos - masz wyjątkowego pecha , jeżeli trafiłeś na hodowcę z ogłoszenia , który nie ma nadzoru weterynaryjnego . Ja nawet nie pomyslałem , że ktoś może hodować bez zgłoszenia do wet. A tak na marginesie : ślimaki do reprodukcji możesz kupić od każdego , bo nie ma specjalnych czy specjalnie wyselekcjonowanych ślimaków do reprodukcji .Każdy ślimak , który przeżyje hibernację jest potencjalnym reproduktorem . Życzę powodzenia .
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: skorupiak » 28 paź 2017, 16:00

ślimaki do reprodukcji możesz kupić od każdego , bo nie ma specjalnych czy specjalnie wyselekcjonowanych ślimaków do reprodukcji .Każdy ślimak , który przeżyje hibernację jest potencjalnym reproduktorem

Tu sie nie zgodze,odpowiednio wcześnie zbierany ślimak znosi o wiele lepiej niż ten przeciętny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości