Opłacalność hodowli 4T

Adamos
Posty: 16
Lokalizacja: Wlkp

Opłacalność hodowli 4T

Postautor: Adamos » 01 paź 2017, 13:57

Witam wszystkich hodowców, zamierzam dołączyć w przyszłym roku do Waszego grona, chociaż mam coraz większe wątpliwości po czytaniu różnych komentarzy. Nie znalazłem tematu o opłacalności,czy np hodowla 4ton ma sens? Ale to może na odzielny temat.
R E K L A M A
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: reefer » 01 paź 2017, 20:50

Hodowla na 4 tony nie ma sensu . Chyba , że w pierwszym roku .
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: 0543 » 01 paź 2017, 21:39

Nie do konca bo co innego jest planować hodowle na 4 tony A zebrać 4 tony ślimaka . Kolego wydaje mi się na stronie nord snails ale( pewien nie jestem) są złote zasady jeżeli chodzi o slimaki. Ja bym jeszcze obniżył lub dodał 20 procent do tego co piszą
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: Andrew » 02 paź 2017, 08:13

Witaj Adamos!

Zgodnie z Twoją sugestią wydzieliłem osobny temat.
Zmieniłem też nazwę działu "Wymogi prawne" - dopisałem finanse, bo nie mamy odpowiedniego działy na tego typu tematy.

Pozdrawiam!
Adamos
Posty: 16
Lokalizacja: Wlkp

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: Adamos » 02 paź 2017, 09:27

Dzięki za przeniesienie,0543 widziałem już kiedyś nord snails, byłem na tej stronie bo ślimaki chodzą za mną już kilka lat, szczerze to opisu nie pamiętam ale widzę że strony już nie ma a na fb też nic nie aktualizowane.
Pytanie czy chwilowa awaria czy też już się poddał.
Chce zrobić taki mini biznes plan i potrzebuje Waszego doświadczenia.
Myślę o 4t już sprzedanego ślimaka, czyli pewnie tucz na poziomie 5t? No właśnie ile kokonów na kilogram tuczu bo w komentarzach na portalu spożywczym opisują że nawet 2kokony idą. Jak jest u Was? wsadzacie np. 4tys kokonów to sprzedajecie suchego 2tony? Gubię się w tych obliczeniach i nie wiem już które brać za poprawne.
Jakie zużycie paszy macie na sprzedanego ślimaka, zakładam już najbardziej pesymistyczne wersje.
Nie wiem już czy tam piszą hodowcy którzy wtopili czy hodowcy którym dobrze idzie i nie chcą konkurencji czy naganiacze na reproduktora.
Reefer pisałeś że wyrzucałeś 18tys kokonów i sprzedałeś 10t, czyli 1.8kokona na kilo ślimaka, jak w pierwszym roku założę 8tys kokonów na 4t suchego ślimaka we wszystkich klasach to będzie ok? Widzę że mały błąd i strasznie szybko rośnie koszt produkcji :shock:
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: 0543 » 02 paź 2017, 19:54

Jest dużo różnych czynników na sukces i porażkę w hodowli ślimaków. Napewno jak chce robić pieniądze to 4 tony suchego ślimaka to minium które trzeba robić żeby był sens tym się zajmować. Uważam że 2000 kokonow na tonę jest ok ale przy odpowiednich metrach .
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: reefer » 02 paź 2017, 22:04

Adamos , 8 tys. kokonów na 4 tony będzie ok , ale nie zawsze i nie dla każdego. Trochę to dziwnie brzmi , ale tak jest .Jest mnóstwo czynników , które wpływają na sukces . Od każdego usłyszysz co innego i co dziwne każdy będzie mieć trochę racji , bo każdy ma inne doświadczenia .Każdy początkujący popełnia błędy i na nich się uczy. Nie czerp wiedzy z książek dostępnych na rynku , bo jest tam wiele bzdur , chyba że z książki p. Kacpra.I nie jest to reklama . Nie znam p. Kacpra , ale widać , że człowiek ma ogromną wiedzę na temat hodowli ślimaków.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: skorupiak » 02 paź 2017, 22:08

8 tys na 4 tony? czyli prawie połowa na zmarnowanie?
Adamos
Posty: 16
Lokalizacja: Wlkp

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: Adamos » 02 paź 2017, 22:36

No skoro doświadczony hodowca zużywa 1,8 kokona na 1kg sprzedanego suchego ślimaka to mi jako nowicjuszowi 2 wypada poświęcić? Nawiązałem już kilka kontaktów z hodowcami na priv dostałem kolejną propozycję pomocy, chociaż wydawało mi się to bardzo hermetyczne środowisko to jestem miło zaskoczony i powiem że posty hodowcy reefer są jednak najbardziej zgodne z tym co mówią inni, bo o zmowę nie podejrzewam. Pełen szacun za szczerość!
Skorupiak wsadzasz 1000kokonów i sprzedajesz z tego tonę suchego ślimaka? no jeszcze nie hodowałem ale z tego co widziałem i słyszałem to jest to ściema której chcę uniknąć, wszystko chcę policzyć i się maksymalnie przygotować żeby się nie rozczarować podliczając koszty.
0543 No chyba właśnie dla pieniędzy to się robi?:) Chcę ogrodzić na początek 2500metrów i wyjąć z tego tytułowe 4tony suchego ślimaka. Ale pojawiają się ale :? chciałem kupić na wstępie kokony bo równie dobrze mogę wydać 10tys w reprodukcje na ślimaka, adaptacje budynku, stoły wodę prąd wentylacje i mieć 5tys kokonów albo z 8000-9600zł wydać na kokony bez roboty tyle że raczej tego nie policzę.
Palet planuje 1700szt w rozmiarze 1.2mx0.5m taki chyba paletowy standard? i tu mi się znowu ciepło zrobiło, liczyłem paletę po ok 7zł co daje 12tys zł więc zacząłem szukać na olx czy może ktoś sprzedaje albo robi taniej no i sporooo tego :( niektóre używane jeden rok już za 5zł ale to mnie zastanowiło
https://www.olx.pl/oferta/palety-deszczownia-deski-park-hodowlany-slimaki-CID757-IDlDC1C.html#ad87c21b4c
Po miejscowości Cigacice coś mi się skojarzyło wpisałem w google "cigacice ślimaki" i sam już nie wiem
telefon się zgadza, strona też już nie istnieje, został tylko fb
https://pl-pl.facebook.com/%C5%9Awiat-%C5%9Alimak%C3%B3w-1504563523139134/
I co o tym myśleć? też kiedyś byłem na tej stronie.
Przegrało cwaniactwo czy czysta kalkulacja?
R E K L A M A
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Opłacalność hodowli 4T

Postautor: Franek » 02 paź 2017, 22:50

Reproduktory ludzie przestali kupować po1zł za sztukę to hodowlę pan Rysiek zamknął,bo ze sprzedaży tuczu za 8-9zł nikt długo nie pociągnie.Za dwa trzy lata też to zrozumiesz biedniejszy o kilkanaście tys.Na razie połknąłeś przynęte tak jak my wszyscy kiedyś

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości