Hodowla na 50t

SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Hodowla na 50t

Postautor: SlimOk » 23 cze 2018, 13:06

50 t hmmm, rozumiem ze nie miales stycznosci ze slimakmi ani narzeczona? Nie prowadziliscie albo pracowaliscie ze slimakami? Jezeli nie macie doswiadczenia to z osoba ktora jak pisze mxb56 robi to i umie to zorganizowac dobrze i tanio byla by szansa, ale musiala by ona chyba u was "zamieszkac" chyba, sa etapy hodowli ktorych sie nie przeskoczy.

Mozecie sami probowac swoich sil, ale przy 5 tonach bylo by juz ciezko, zeby bez wsparcia jak ja, wszystko zorganizowac i przemyslec.

Policzyc sie nie da dokladnie, chyba zebysmy mieli jakies dane, jaki rodzaj ogrodzenia, czy masz budynki z podlaga i jakie one sa. Ja bym polecal we folii zrobic reprodukcje na start na taka ilosc jak juz. To trzeba by dokladnie przeanalizowac i przedyskutowac.

No i wiadomo ze repro to od kogos normalnego, zebyscie stowy za kilo nie placili :/
R E K L A M A
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Hodowla na 50t

Postautor: SlimOk » 23 cze 2018, 13:13

No i przy zbiorach conajmniej 20 osob ale ogarnietych juz wiedzacych ocb, inaczej 30 mimimum i jeszcze dochodzi tlumaczenie i szkolenie. Przy reprodukcji tez mysle z 5 osob codziennie to minimum. Nawet jak byscie siatki nie robili to tez ekipa by musisla byc konkretna zeby pole zorganizowac.

Pompa to chyba ta spalinowa co 40 k L na/ h daje xD albo ze dwie. Mysle ze grubo ponad 100 k wyjdzie kasowo. jak nie macie zaplecza, to 200k mysle ze moglo by niestarczyc. Wszystko zalezy co macie, kazdy ma co innego. Ja mialem zajebiscie bo 5x10 jedno duze pomieszczenie bo starej pieczarkarni, centalne z domu podlaczylem i smiga. Prad mialem, wode mialem, tylko ciepla z boilera razem z ogrzewaniem pociagnolem. Choc i tak mysle o folii jak juz na takie repro.

Chyba ze masz zaufana osobe ktora ma duza reprodukcje i wiesz ze zamiast 20 kokonow w inkubatorze nie dostaniesz 13 np juz wyklutych np. W co watpie ze masz taka osobe, ja trzeci rok sie zajumje i nie mam takiej osoby takze powodzenia ;)
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Hodowla na 50t

Postautor: 0543 » 24 cze 2018, 23:47

W gogle w pisz lubnica slimaki RKS lubnica
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Hodowla na 50t

Postautor: Andrew » 25 cze 2018, 12:12

Co do RKS Łubnica:
- nie widzę hodowli w spisie weterynaryjnym (!?!?!) - o ile dobrze szukam: woj. wielkopolskie, Łubnica k. Wielichowa.
- na zdjęciach ze StreetView z 2012(!) faktycznie widać jakąś hodowlę: https://goo.gl/maps/a2g37Hy2cjN2 podzieloną na cztery pola.
- zdjęcie z 2009 roku - inne/RKS/18092009_RKS.jpg
- zdjęcie z 2014 roku - inne/RKS/31052014_RKS.jpg
- zdjęcie najświeższe z 2017 roku - inne/RKS/08082017_RKS.jpg

Na ostatnim zdjęciu (ale nie jest najlepsze) pole wygląda jakby było troszkę zaniedbane, więc należało by się zastanowić czy wciąż coś tam hodują i może właśnie dlatego nie ma ich w spisie. Powierzchnia parku hodowlanego oscyluje w granicach 2 ha, więc może z tego dałoby się wyciągnąć 50 ton.

Ogólnie nie sądziłem, że w Polsce ktoś na takim areale hoduje - to już coś.
Dzięki 0543 za info.

Pozdrawiam!
bolekilolek
Posty: 41
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Maxima

Re: Hodowla na 50t

Postautor: bolekilolek » 25 cze 2018, 13:03

Jeszcze Snails-Pol ma hodowlę na 50 ton Mullera pod Grudziądzem.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Hodowla na 50t

Postautor: 0543 » 25 cze 2018, 21:36

Lubnica hoduje nie tylko koło siedziby firmy .tam jest kilka hektarów i kilkanaście lat doświadczenia
Tomek91
Posty: 4
Lokalizacja: Lubiszyn
Hoduję: Müller

Re: Hodowla na 50t

Postautor: Tomek91 » 26 cze 2018, 22:36

Andrew a teraz ile hodujesz na sezon jak można wiedzieć ? I czy sprzedajesz to bez problemu z zyskiem ?
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Hodowla na 50t

Postautor: Andrew » 27 cze 2018, 08:46

Ja niczego nie sprzedałem.
Ilość jaką zebrałem to były reproduktory na przyszły sezon + parę kilo więcej, a jeździć z powodu sprzedaży wartości 100-200 zł nie miało sensu.
Po dwóch sezonach zakończyłem przygodę ze ślimakami.

Tutaj pisałem: viewtopic.php?f=7&t=68&p=806&hilit=Ko%C5%84cz%C4%99#p806

Pozdrawiam!
Heniek Z.
Posty: 19
Lokalizacja: Lubaczów
Hoduję: Maxima

Re: Hodowla na 50t

Postautor: Heniek Z. » 04 sie 2018, 17:56

Jak unikniesz błędów w przygotowaniach to 50 t ogarniesz bez problemu, ja na pierwszy raz zacząłem od 30t. i wyszło
R E K L A M A
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Hodowla na 50t

Postautor: SlimOk » 05 sie 2018, 01:19

Szkoda ze dopiero teraz sie udzielasz, moze wiecej porad ? Skoro 30 t ogarniasz to wielu by sie moglo nauczyc czegos od ciebie. pzdr

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości