Walka prawna

Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Walka prawna

Postautor: Andrew » 11 wrz 2018, 09:37

Witajcie,
Jestem właśnie po krótkiej rozmowie z prokuratorem i nie mam dobrych wieści.
Opisałem mu sytuację jaka ma miejsce u alicji, czyli:
- miało być 3t, jest 350kg,
- pasza miała być kupowana etapami, nagle pismo że musi być od razu bo zerwą umowę.

Powiedział mi, że kiepska sprawa. Dużo zależy od tego co było na umowie i w związku z tym, czy mogą nagle chcieć wykupu całości paszy. Znając życie, umowa jest tak napisana, że wszystko pasuje. Zapewnienia słowne bardzo trudno udowodnić. Jakieś wprowadzanie w błąd w procesie hodowli również, ponieważ nie ma sztywno i jasno określonych reguł hodowli - jednym się sprawdza taki patent, drugim inny.
Proces cywilny będzie równie ciężki.

Ja nie wiem, co się u Was wydarzyło i na ile jesteście to w stanie udowodnić, ale ja spróbowałbym opisać maksymalnie dokładnie, po kolei przebieg całej współpracy i wskazać miejsca wprowadzania w błąd i maksymalnie jak się tylko da je udowadniać. Z takim pismem zgłosiłbym się do Prokuratury - oni ocenią, czy z punktu widzenia prawa karnego są tu jakieś podstawy do wszczęcia postępowania. Sprawa karna nie oznacza odszkodowania (choć nie wyklucza), ale może doprowadzić do ukarania i ukrócenia tego procederu.

Pozdrawiam!
R E K L A M A
alicja
Posty: 48
Lokalizacja: solec-zdroj
Hoduję: Maxima

Re: Walka prawna

Postautor: alicja » 11 wrz 2018, 13:48

tak jak poisalam -musisz miec twarde dowody - nie masz??daj sobie spokoj!!nic nie wygrasz.
Początkujący
Posty: 51
Lokalizacja: Konin
Hoduję: Müller

Re: Walka prawna

Postautor: Początkujący » 11 wrz 2018, 21:56

Dzisiaj dostałem telefon od powiatowego lekarza weterynarii że firma od której kupiłem reproduktory nie jest wogole hodowlą i jakim cudem je sprzedają... Świadectwo pochodzenia ślimaka mogę sobie w d. Wsadzić... Masakra jakaś
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Walka prawna

Postautor: skorupiak » 11 wrz 2018, 22:06

Wydali fałszywy dokument
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Walka prawna

Postautor: Franek » 11 wrz 2018, 22:16

Początkujący pisze:Dzisiaj dostałem telefon od powiatowego lekarza weterynarii że firma od której kupiłem reproduktory nie jest wogole hodowlą i jakim cudem je sprzedają... Świadectwo pochodzenia ślimaka mogę sobie w d. Wsadzić... Masakra jakaś
A po co hodować,zapi***ać na polu jak głupi ch***Lepiej skupić za 6zł/kg i sprzedać frajerom za 60 :)
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Walka prawna

Postautor: skorupiak » 11 wrz 2018, 22:17

Franek!! Tu się bardzo mylisz !! z Nawet za 150 sprzedają ostatnio
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Walka prawna

Postautor: Franek » 11 wrz 2018, 22:22

skorupiak pisze:Franek!! Tu się bardzo mylisz !! z Nawet za 150 sprzedają ostatnio
Jak znajdują frajerów niech sprzedają nawet po 200,pewnie ludzie wierzą jak więcej zapłacą to potem drożej sprzedadzą bo innego sensownego wytłumaczenia tego obłędu nie widze :)
alicja
Posty: 48
Lokalizacja: solec-zdroj
Hoduję: Maxima

Re: Walka prawna

Postautor: alicja » 12 wrz 2018, 07:59

Franek? ty nie byles jednym z tych pierwszych frajerow\??pare lat temu?
Początkujący
Posty: 51
Lokalizacja: Konin
Hoduję: Müller

Re: Walka prawna

Postautor: Początkujący » 12 wrz 2018, 09:04

skorupiak pisze:Wydali fałszywy dokument

Dana firma istnieje w PIW tylko jako skup i selekcja... Resztę można się domyśleć
R E K L A M A
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Walka prawna

Postautor: Franek » 12 wrz 2018, 14:43

alicja pisze:Franek? ty nie byles jednym z tych pierwszych frajerow\??pare lat temu?
Byłem ,tyle że repro kupowałem po 20zł,a umową z tzw. gwarantowaną ceną skupu mogłem się podetrzeć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości