Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: Martin121 » 07 paź 2018, 23:35

Co tu ma szokować? Jak koleś ma łeb na karku i jest w stanie wyprodukować tanio to po co równać do ceny rynkowej?
Wiem, wiem... solidarność hodowców. Tyle że mowa o solidarności i jednolitym rynku tylko wtedy gdy w dupe parzy. Jak coś doradzić, podzielić się kontaktami to już cisza.
Ja tam bije brawo ziomkowi. Jak sprzeda mi za 80gr to swojej repro nie robię.
R E K L A M A
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Sprzedam kokon/oseski

Postautor: SlimOk » 08 paź 2018, 01:15

Martin czlowieku ty nie rozumiesz. Twoj wywod jest bezsensowny. Wszyscy ktorzy sie dziwia, dziwia sie data ogloszenia. Po co komus kokony czy oseski na zime, rozumiesz?

Jest mozliwosc ze ktos juz kilka miesiecy na przod pomyslal i zrobil ogloszenie, aczkolwiek i tak wielu to moze sie wydawac dziwne.

Co do repro to jak bedziesz chcial miec 20 ton to robiac samemu repro, zaoszczedzisz kilka, do kilkunastu tysiecy rocznie ....
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Sprzedam kokon/oseski

Postautor: SlimOk » 08 paź 2018, 01:23

Poza tym nie zgodze sie ze cisza, jezeli wiem zawsze doradze, bezinteresownie. Rowniez nie zgodze sie z ta cena i jej obnizaniem. Zastanow sie, jezeli tania sile robocza, albo co najgorsze bedzie oszukiwac i robic kokony po kosztach to pomysl jezeli sam bys robil kokony uczciwie po 1 zl czy 1,2 zl, to nie wkurwialo by cie to ze ktos obniza ogolna cene?

Chodzi mi o to zebys to porownal do pracy za dolara dziennie chinczyka i normalnego czlowieka ktory chce czerpac z zycia co najlepsze. Chcesz byc chinczykiem?

Dla ciebie 1500 zl/mc nie bedzie celem, a dla niektorych zaawschodniej granicy taka kasa juz zadowala. Mozna nawet robic po 60 gr kokon tzn sprzedawac, ale chcesz zapierdalac czlowieku za bezcen ?

Wez slimaka czy czymkolwiek sie zajmujesz sprzedaj taniej bo ci dobrze poszlo... Juz to k***a widze, kazdy chce trzymac cene.

WIERZ MI 1 zl czy 1 , 20 zl za kokon to i tak jest tanio porownujac do tego co kiedys bylo, chociaz teraz tez pewnie mozna duzo drozej sie wjebac.

Pomysl kolego :) pzdr
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sprzedam kokon/oseski

Postautor: Martin121 » 08 paź 2018, 09:42

Po pierwsze proszę nie ubliżać Chińczykom. Oni także chcą czerpać z życia co najlepsze. Podobnie Ukraińcy :lol: .
Po drugie to jeśli sprzedając po 60 gr i tak bym zarabiał to czemu nie. Wtedy napewno miałbym więcej klientów bo każdy szuka najtaniej. A tucz to istota hodowli więc repro byłoby przy okazji.
Po trzecie nie zamierzam robić reprodukcji zarobkowej, ani też szkolić nikogo innego więc mam to w dupie.

Po czwarte to dużo ogłoszeń na OLX już wisi więc ten kto się szokuje ogłoszeniem na forum to życia nie zna. Zapisy już trwają i wpłacanie zaliczek bo z czegoś inwestycje trzeba poczynić.

ŚlimOK podzwoń po ogłoszeniach to co drugi poniżej zlotówy schodzi.

Rzeczywiście mogłem się ugryźć w język i nie komentować!!! :roll:
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Sprzedam kokon/oseski

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 08 paź 2018, 19:22

ja powiem tak, zgadzam sie ze SlimOK...
Kiedy przychodzi czas na sprzedaz slimakow kazdy placze i narzeka ze w Polsce sa niskie ceny skupu...dlaczego ?
Przez takie bezsensowne psucie rynku. To jest prawo naczyn polaczonych i jesli bedzie coraz wiecej wspanialych ludzi ktorzy mysla o innych i zanizaja ceny produktow to jak to kiedys wszystko jebnie...wtedy wszystkim bedzie milo.
A jak do tego dojda hodowcy z Ukrainy , Bialorusi , Bulgari i Rumuni na rynek w europie zachodniej to dopiero bedzie ladnie jak kokony beda wszyscy sprzedawac po 30gr kiedy to prad pojdzie do gory o 50%...
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Sprzedam kokon/oseski

Postautor: Bartusio » 09 paź 2018, 17:45

Na OLX jednego stargowałem na 80,,drugi z bólami dał sie przekonać na 70 gr :lol: żenada,pod koniec roku będą dopłacali do kokonu :lol: gównozjady
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sprzedam kokon/oseski

Postautor: Martin121 » 10 paź 2018, 08:17

No i widzicie jak jest ... Tego się nie uniknie. Cena będzie szła w dół bo pojawia się więcej nowych ferm które ceną chcą zachęcić klienta. Prawo wolnego rynku... Jeden powie że to psucie rynku, a drugi że konkurencja.
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Sprzedam kokon/oseski

Postautor: Bartusio » 10 paź 2018, 09:44

Prawo wolnego rynku........? we włoszech za takie posunięcie cenowe hodowca by już nie istniał na rynku,nikt od niego nie kupił by ślimaków, tam jest solidarność a w polsce polak polakowi........ wiadomo co by zrobił
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: Andrew » 10 paź 2018, 09:50

Temat zszedł z ogłoszenia, na bardziej temat ogólny, więc wydzieliłem tę dyskusję.
R E K L A M A
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ceny dumpingowe kokonów/osesków

Postautor: Bartusio » 10 paź 2018, 10:39

Jeszcze ciekawostka,na OLX sprzedają bardzo tanio kokony hodowcy których znamy tu na forum,a jak ktoś chce konkretnie kupić po cenie podanej w ogłoszeniu to owijąją w bawełne że brakuje kokonów,że chętni dają 2 zł za sztuke i już na miejscu po przyjechaniu wyciągają od nabywcy po 2 albo i więcej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości