Rozpoczęcie hodowli Helix Aspersa Muller

evads
Posty: 1
Lokalizacja: Opoczno
Hoduję: Müller

Rozpoczęcie hodowli Helix Aspersa Muller

Postautor: evads » 16 kwie 2024, 14:16

Witam
chciałbym rozpocząć przygodę z Helix Aspersa Muller. W pierwszym roku zacząć od osesków, nieduży areał (10x17 metrów) na podwórku żeby zdobyć trochę doświadczenia. A to co wyrośnie, przezimować jako przyszłe reproduktory na drugi sezon i zaaplikować już w docelowe miejsce. Czy ktoś doświadczony mógłby sie wypowiedzieć, czy to ma sens ? W jakich warunkach trzeba je przehibernowac ? Czy moje ślimaki które wyrosną powinny nadawać się na reproduktory ? Czy trzeba je jakoś przesortować i z niektórych zrezygnować ? Jestem jeszcze na etapie organizowania numeru producenta. Jakie są koszty na rzecz państwa czy jakiejkolwiek inne przy prowadzeniu tego typu gospodarstwa ?
Byłem jeszcze w poprzednim roku na fermie Hodowli Ślimaków - Ferma "Mokry Dwór" pod Koninem, uzyskałem informację, żeby zająć się muller, maxima sobie narazie nie zawracać głowy. Chciałem zacząć z nimi współpracę, ale tutaj na forum widziałem dużo negatywnych opinii i tej hodowli. Jestem z województwa łódzkiego, szukam kogoś do współpracy.
Kiedy jest dobry okres żeby zacząć siać rzepik perko ?
R E K L A M A
Iskra
Posty: 6
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Hoduję: Maxima

Re: Rozpoczęcie hodowli Helix Aspersa Muller

Postautor: Iskra » 22 kwie 2024, 07:36

Perko wysiej juz, a slimaki wypusc po 15 maja lub w momencie gdy nie bedzie zagrozenia przymrozkow. nawodnienie to wystarczy Ci na taki areal 1 lub 2 zraszacze bijakowe i zraszac nad wieczorem, srednio 2 litry wody na metr2. I potem karmic. chyba ze zraszacze nie beda na tyle mocne i nie beda zmywac paszy z pasnikow to mozesz karmic w dowolnym momencie dnia. Ogolnie duzo jest informacji na temat repro i calej hodowli. Warto zebys przejechal sie na jakies szkolenie do jednej z firm skupujacych, organizuja je w czerwcu i lipcu, przynajmniej tak mi sie wydaje. A wszystko po to zebys mial ogolny zarys jak wyglada caly sezon hodowlany i czego sie spodziewac w danym okresie. Bo zeby to "jakos" w miare wyszlo to musisz jednak podstawowe minimum znac.Bo nie zawsze w trakcie sezonu jest czas i mozliwosc poprawiania niedociagniec.
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 167
Lokalizacja: ___

Re: Rozpoczęcie hodowli Helix Aspersa Muller

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 23 kwie 2024, 08:47

Iskra pisze:Perko wysiej juz, a slimaki wypusc po 15 maja lub w momencie gdy nie bedzie zagrozenia przymrozkow. nawodnienie to wystarczy Ci na taki areal 1 lub 2 zraszacze bijakowe i zraszac nad wieczorem, srednio 2 litry wody na metr2. I potem karmic. chyba ze zraszacze nie beda na tyle mocne i nie beda zmywac paszy z pasnikow to mozesz karmic w dowolnym momencie dnia. Ogolnie duzo jest informacji na temat repro i calej hodowli. Warto zebys przejechal sie na jakies szkolenie do jednej z firm skupujacych, organizuja je w czerwcu i lipcu, przynajmniej tak mi sie wydaje. A wszystko po to zebys mial ogolny zarys jak wyglada caly sezon hodowlany i czego sie spodziewac w danym okresie. Bo zeby to "jakos" w miare wyszlo to musisz jednak podstawowe minimum znac.Bo nie zawsze w trakcie sezonu jest czas i mozliwosc poprawiania niedociagniec.


Popieram przedmówcę.
Wracając do założenia hodowli -mam wrazenie, ze jestes w dobrym momencie na start np z tego powodu, że są tańsze komponenty niz w zeszłym roku. Nie wiem tylko jak odbije sie to na cenie bo ludzie zdają sobie sprawe z tego po ile bylo(jest) zboże i na pewno bedzie to powód negocjacji cen ; aczkolwiek pamietaj, ze cena to głównie jakość produktu wiec jesli bedziesz hodował slimaki to porozmawiaj z ludźmi którzy to robia aby miec minimalna wiedze na ten temat, zeby nie bylo zaskoczenia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 45 gości