Kto wzbudził łapka do góry

0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Kto wzbudził łapka do góry

Postautor: 0543 » 13 kwie 2017, 20:46

A teraz pytanie i proszę się dzielić doświadczeniem a większość kolegów już je ma . Ile kokonow dzienie zanosi u was populacja 1000 ślimaków? Prosił bym o podanie ile dni sa wybudzone i od ilu dni kubki? A może ktoś ma dokładne notatki z każdego dnia . Myślę ze takie informacje każdemu z nas pomogą . Moje slimaki jeszcze nie mają kubków;
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kto wzbudził łapka do góry

Postautor: skorupiak » 13 kwie 2017, 21:02

3 dni temu mineło 21 dni od budzenia,zebrałem kilkanascie kokonów,wczoraj 30 a dziś ponad 50 ,na stołach jest koło 70 kg reproduktora,na stołach mam 110 doniczek
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Kto wzbudził łapka do góry

Postautor: snails zone » 13 kwie 2017, 22:25

0543 proszę bardzo chętnie się podzielę informacją. Na stole mam około 1400 ślimaków i zdejmuję około 100 kokonów z 42 doniczek( na 1000 szt to około 70 kokonów). od wybudzenia minęło jakieś 5 tygodni. kubki rozstawiam od 2 tygodni notatki również prowadzę ile wkręconych ślimaków i ile trupów ze stołu. może ktoś napisze jaki to wynik?
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Kto wzbudził łapka do góry

Postautor: SnailsHodowca » 14 kwie 2017, 08:38

skorupiak pisze:Zadałem ci konkretne pytanie,nie wychodowałem zadnego ślimaka bo nie umiem,a Ty ponoć masz wiele lat doświadczeń więc powinieneś pomóc
Jeśli nie umiesz odpowiedzieć nie pisz więcej tu bzdur.
Bo jak na razie na zadawane przez kogoś pytania politykujesz i co chwile dopisujesz że masz wiele lat doświadczeń


Skorupiak naprawdę nie o to chodzi abyśmy tutaj darli koty, tym nic sobie nie pomożemy, mój post ze jest dużo pisane na forum bez sensu sam zobacz. Napisałeś ze zadałeś mi konkretne pytanie a ja nie odp. Jakbyś mógł to mi je przypomnij bo nie mogę znaleźć, i w którym miejscu ja pisze bzdury ? ( nie pisze tego po złości). Starych forumowiczów jest tutaj garstka mało kto sie udziela albo zwineli hodowlę. Chcecie konkretne odpowiedzi to piszcie poważnie na forum.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Kto wzbudził łapka do góry

Postautor: SnailsHodowca » 14 kwie 2017, 08:46

Koledzy co do ilości kokonow , czasu wybudzenia, kiedy wstawione kubki i ile napisze wolną chwila, tylko ze to będą dane z ilości okolo 20 000 tys szt repro, nie bede tego rozbijal na 1000 bo statystyka moze wprowadzać w błąd.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Kto wzbudził łapka do góry

Postautor: 0543 » 14 kwie 2017, 09:17

Ci ze Starego są najgorsi .kolego snaislshodowca podziel na 20 i będzie się łatwiej porównywać
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kto wzbudził łapka do góry

Postautor: skorupiak » 14 kwie 2017, 09:31

Nie ma co obliczać, w każdym przypadku ilości wychodzą bardzo rozbieżne,mnie od trzech dni niby bardzo przybywało kokonów
a dziś zastopowało sie
Dziś mniej niż wczoraj jest
Porównywanie statystyk w różnych hodowlach będzie miało wielkie rozbieżności
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kto wzbudził łapka do góry

Postautor: skorupiak » 14 kwie 2017, 09:34

SnailsHodowca !!!!
Nie chodzi o bzdury tylko fakty.W zeszłym roku czarno na białym stwierdzam że dorosłe ślimaki wytrzymywały ranne przymrozki -2st a Ty sie chyba burzyłeś
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Kto wzbudził łapka do góry

Postautor: snails zone » 14 kwie 2017, 09:59

Chcecie toczyć gówno burzę to piszcie sobie na priv a nie śmiecić tutaj, nikogo to nie obchodzi. Nowy użytkownik forum zamiast znaleźć informacje czyta kto jest lepszym hodowcom a kto gorszym. 0534 zadał konkretne pytanie i oczekuje konkret odpowiedz jak ktoś chce to niech pisze i tyle. Skorupiak masz rację wychodzą rozbieżności ale dla początkującego hodowcy są to ważne informację bo może je porównać do siebie, przypomnij sobie ile jest pytań na początku hodowli a ile odpowiedzi.
R E K L A M A
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Kto wzbudził łapka do góry

Postautor: SnailsHodowca » 14 kwie 2017, 11:38

Skorupiak zamykam temat, masz racje jestem buc i sie burze, nie mam racji. U Ciebie w regionie faktycznie moze wytrzymują niech tak zostanie. Dla hodowców z Łódzkiego rada przymrozki zwiększają śmiertelność i mają późniejsze skutki przy reprodukcji. Pisze tylko swoje obserwacje i nie kazdy musi sie z nimi zgadzać. Z mojej strony to wszystko.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości