tucz wstępny

ślimakara
Posty: 31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Hoduję: Maxima

tucz wstępny

Postautor: ślimakara » 26 maja 2017, 13:12

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Jestem świeżym hodowcą ślimaków i mam parę pytań :)

1. Czy jeżeli maluszek ma uszkodzoną muszelkę to ona mu się zrośnie? Obserwowałam ostatnio małe ślimaczki i zauważyłam, że wiele ma popękane skorupki, czy dawać im kredę pastewną czy to nie na tym etapie?

2. Jakie macie sposoby wynoszenia ślimaków z tunelu foliowego? Większość ślimaków niestety siedzi na roślinach, a nie pod paśnikami ;/


Pozdrawiam!
R E K L A M A
Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: Wiesław » 26 maja 2017, 14:55

Ad.1 Skorupki powinny się zrosnąć ale może zostać ślad po tym i na dorosłym ślimaku będzie widoczny.Chyba za mało delikatnie obchodziłeś się z maluchami.
Na tym etapie nie daje się kredy pastewnej,powinna im wystarczyć ta co już w paszy.

Ad.2 Na tydzień,dwa przed wypuszczeniem na pole staraj się nie dawać im paszy.Szybko zjedzą roślinność i schowają się pod palety.Potem razem z paletami wyniesiesz je na pole.
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: tucz wstępny

Postautor: rambo7 » 28 maja 2017, 10:18

Ja wynosze pasniki i wyrywam rosline innego szybszego sposobu nie znam, ale jesli ktos zna z checia przetestuje.
Nie karmienie przez 2 tyg. W tunelu wydaje mi sie bezsensowne nasuwa sie pytanie w tedy po co wpuszczac je do tunelu skoro przez tak dlugi czas nie daje sie paszy.
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: Did88 » 28 maja 2017, 22:25

Można źucić skrawki foli na zielonke, zrosić ja woda i bydlaki na nią wlezą a później siup do parku czynność powtórzyć kilka razy i będzie ok
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: tucz wstępny

Postautor: rambo7 » 28 maja 2017, 22:40

He he kolego probowalem tego w tamtym roku tyle ze przy tunelu 180 m2 niby duzo sie wynosi a nic nie ubywa po 3 tyg. Prob i kombinacji prze roznych po prostu wyrwalem rosline i mialem spokoj pasami folii mozna wyniesc znikome ilosci i jeszcze pozne wieczory jak nie nocki zarywac
ślimakara
Posty: 31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Hoduję: Maxima

Re: tucz wstępny

Postautor: ślimakara » 31 maja 2017, 22:56

Też wyrywam rośliny na których siedzą ślimaki i wynoszę do parku, ale czy to dobry pomysł? Nie wszystkie przechodzą na paśniki późnij ;/
Czy jest to możliwe, żeby wynieść co do jednego ślimaka ? Już tracę cierpliwość, a końca nie widać...
Ślimak
Posty: 76
Lokalizacja: Dolny śląskie
Hoduję: Maxima

Re: tucz wstępny

Postautor: Ślimak » 31 maja 2017, 23:13

Po 1. Tunele foliowe odeszły do lamusa już tego się nie używa.
Po 2 . Jeśli już na to wtopiliscie kasę to nie używa się tam pasników tylko folie jak przy roprodukcji.
Po 3. Tunele foliowe prowadzą do strat w slimakach , pieniędzy i czasu .
Po 4 . Patrz na punkt 1 , 2 i 3 !
ślimakara
Posty: 31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Hoduję: Maxima

Re: tucz wstępny

Postautor: ślimakara » 31 maja 2017, 23:30

Bez paśników? pierwsze słyszę .

a pytanie na przyszłość, jeśli nie hodujecie pod folią to kiedy zaczynacie reprodukcję? Ślimaki wylęgły nam się po 11 dniach czy około 20 marca to chyba za wcześnie, żeby je na pole wywalać.
Ślimak
Posty: 76
Lokalizacja: Dolny śląskie
Hoduję: Maxima

Re: tucz wstępny

Postautor: Ślimak » 01 cze 2017, 11:06

Po prostu trzeba to wyliczyć kiedy mają się wylęgać . Skolimowski nie nauczył?
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: 0543 » 01 cze 2017, 17:03

Koło 20 marca powinnaś zaczynać

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości