tucz wstępny

0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: 0543 » 12 cze 2017, 21:51

Ja slimaki wynosilem na pasnikach A później wynosilem namiot foliowy i z głowy. Wydaje mi się dużo rosadniejsze niż tunel i wielkie przenoszenie ale juz namiotu nie stosuje
R E K L A M A
brylant
Posty: 6
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: brylant » 20 cze 2017, 22:45

Ponawiam pytanie czy Roundap nie zaszkodzi slimakom ?
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: skorupiak » 21 cze 2017, 08:54

Z całą pewnością nie zaszkodzi oprysk,chyba żebyś ślimaka wykąpał w roundapie
Ślimak
Posty: 76
Lokalizacja: Dolny śląskie
Hoduję: Maxima

Re: tucz wstępny

Postautor: Ślimak » 21 cze 2017, 11:11

Posypcie sobie kanapki rundapem życzę smacznego :!:
kacper
Posty: 39
Lokalizacja: Szymonków

Re: tucz wstępny

Postautor: kacper » 05 lip 2017, 17:46

Ślimak pisze:Jeszcze mało wiesz , to znaczy że wszystko przed Tobą . Tunel Ci się przyda ,ale wydaje mi się że to czego innego ;)


Kolega Ślimak ma rację, że jeszcze mało wiem. Taż tak uważam! Ale nie ja wymyśliłem technologię chowu ślimaków poprzez ich tucz. Powstała ona ponad 40 lat temu i miałem przyjemność przez jakiś czas współpracować z jej twórcami. Cieszę się, że są osoby, które starają się tworzyć coś lub udoskonalać. Jednak kolego Ślimak pozwolę sobie pozostać przy prawie 50 letniej francuskiej tradycji chowu ślimaków.
Kolega hoduje Cornu aspersum maximum. Interesuje mnie jaką obsadę na m2 kolega stosuje prowadząc hodowlę bez tunelu.

A teraz o Roundup,ie. Oczywiście jak każdy herbicyd jest trucizną. Jednak samo jej stosowanie na ślimaki nie powoduje ich śmierci nawet po zanurzeniu zwierzęcia w czystej substancji czynnej tego środka. Ilość zastosowanego Roundup,u jest tak niewielka i na małego ślimaka, że praktycznie nie ma znaczenie. Tym bardziej, że ślimaków nie jada się na co dzień, ale raczej od święta.
A teraz kolego Ślimak sprawdź czy Twoja pasza nie zawiera soi GMO. Jeżeli tak, to w takim przypadku jest możliwe, że w ciągu tuczu podasz swoim ślimakom znacznie więcej Roundup,u niż ja zastosowałem w tunelu. Tym samym rzucam koledze temat do zastanowienia.
Na zakończenie każdy ma prawo do hodowania ślimaków na swój jedyny i niepowtarzalny sposób. Ja nikogo nie zmuszam do stosowania środków, których nie uznaje. Życzę koledze samych sukcesów w hodowli tych zwierząt. Chów ślimaków to nie tylko pieniądze, ale również pasja i przyjemność (przynajmniej dla mnie).

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów oraz kolegę Gawła mojego adwersarza w kwestii stosowania Roundup,u w hodowli.
Kacper
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: skorupiak » 05 lip 2017, 18:35

Przy okazji tuczu wstępnego,pytanie do specjalisty Kacpra!! czy ślimak dobrze przyswaja wytłoczki buraczane?
Czy jest sens to dodawać do paszy??
kacper
Posty: 39
Lokalizacja: Szymonków

Re: tucz wstępny

Postautor: kacper » 07 lip 2017, 17:10

Jest to bardzo ciekawe pytanie, nad którym się nie zastanawiałem. Najprościej jest przeprowadzić próbę na niewielkiej populacji. Wiadomo, że ślimaki w 60-80% trawią celulozę, natomiast wytłoczki z buraków cukrowych zawierają sacharozę - dwucukier. Efekt bardzo by mnie interesował. Chyba sam również wykonam taką próbę. Dzięki za pomysł!
Pozdrawiam
Kacper
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: skorupiak » 07 lip 2017, 19:06

już chyba wiem,trzecią noc sypie drobno zmielone wytłoczki,ślimaki nie interesowały się nimi,lazły do normalnej paszy
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: skorupiak » 11 lip 2017, 18:31

wytłoczki buraczane jednak nie jadalne są,dodawałem je do paszy to zostawały na deskach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości