Literatura, wiedza szczerym złotem

kuba560x
Posty: 8
Lokalizacja: Kalisz okolice

Literatura, wiedza szczerym złotem

Postautor: kuba560x » 20 cze 2017, 19:25

Cześć Wszystkim, wertuję obecne forum, wertowałem jeszcze jedno i to co rzuciło mi się w oczy, to dość duży współczynnik chamstwa wśród użytkowników, nie wiem czym jest to spowodowane ale daje do myślenia. Jak napisałem w tytule, wiedza to szczere złoto i należy je pozyskiwać, ale z jakiego źródła? Widzę że każda instytucja skupująca nasze mięczaki oferuje szkolenia indywidualne, ale nie mam konkretnego biznes planu na fermę, a infrastruktura przydomowa wymaga sporych nakładów pracy i pieniędzy, nie chcę do poważnych firm podchodzić z niczym. Powiedzcie mi, są jakieś książki godne polecenia na temat hodowli ślimaków, jakieś poradniki w internecie?

Pozdrawiam
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Literatura, wiedza szczerym złotem

Postautor: 0543 » 20 cze 2017, 20:00

Kolego jak przewertujesz całe to forum to będziesz wiedział ze na forum kolega Kacper napisał książkę. Polecam tą publikację.
kuba560x
Posty: 8
Lokalizacja: Kalisz okolice

Re: Literatura, wiedza szczerym złotem

Postautor: kuba560x » 20 cze 2017, 20:03

Tak natrafiłem na pewną wymianę zdań wśród osób które sobie nie podeszły na tym forym. Jedna z nich rzeczywiście o takowej Książce wspomniała, ale nie podała nazwy tej książki
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Literatura, wiedza szczerym złotem

Postautor: 0543 » 20 cze 2017, 20:58

Poszukaj temat publikacji
kuba560x
Posty: 8
Lokalizacja: Kalisz okolice

Re: Literatura, wiedza szczerym złotem

Postautor: kuba560x » 20 cze 2017, 21:36

Kacper dokończył tą publikację, nr który umieścił na forum jest jeszcze aktualny?
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Literatura, wiedza szczerym złotem

Postautor: Andrew » 20 cze 2017, 22:08

kuba560x,
Co do chamstwa, o którym piszesz to coś w tym racji jest. Wydaje mi się, że spowodowane to jest rozczarowaniem ludzi: roboty dużo, a zysk z hodowli nie jest na tym poziomie na którym miał być, a na dodatek po drodze mnóstwo różnego rodzaju problemów i niewiadomych. To może powodować, że ludzie są zgorzkniali.

Co do publikacji to żadnej książki na temat hodowli nie przeczytałem. Kiedyś chciałem kupić, ale w końcu machnąłem ręką - uznałem, że będzie to kupa teoretyzowania, która będzie miała średnie przełożenie na rzeczywistość.

Na Allegro znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/chow-slimakow-hodowla ... 79679.html
Majątek to nie jest, więc można się pokusić.

Pozdrawiam.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Literatura, wiedza szczerym złotem

Postautor: skorupiak » 20 cze 2017, 22:16

Literatura to jedno a doświadczenie,żmudne zbieranie praktycznych informacji to druga ważna sprawa.Książką na pewno tego nie ogarniesz.Ze ślimakami mam praktycznie ponad 5 lat do czynienia, kiedyś u kogoś podpatrywałem hodowle,teraz drugi rok u siebie a ciągle coś mi nie wychodzi pomimo pomocy pewnych bardzo doświadczonych hodowców.
Bywają też przypadki losowe nie wytłumaczalne że coś słabo wychodzi.
kuba560x
Posty: 8
Lokalizacja: Kalisz okolice

Re: Literatura, wiedza szczerym złotem

Postautor: kuba560x » 21 cze 2017, 18:49

Kochani, hodowla ślimaków nie jest tak powszechna jak hodowla pszczół. Mam świadomość tego że książka nie zastąpi praktyki ale raz, w wakacje wolę zarabiać pieniądze niż płacić za benzynkę na dojazdy do hodowców którzy mieszkają bóg wie ile kilometrów ode mnie. Dwa, mam przestrzeń, pole, studnie i kupę pracy by to wszystko przystosować do hodowli ślimaczków. Mieszkam w okolicach kalisza, jak coś skłonny jestem do kontaktu.

Pozdrawiam :)
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Literatura, wiedza szczerym złotem

Postautor: 0543 » 21 cze 2017, 19:33

Jeszcze jest książka Ligaszewskiego ale nie wiem czy dobrze napisałem nazwisko
R E K L A M A
kuba560x
Posty: 8
Lokalizacja: Kalisz okolice

Re: Literatura, wiedza szczerym złotem

Postautor: kuba560x » 22 cze 2017, 07:53

Już jedna została zakupiona, czekam na przyjazd.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości