Podsumowanie sezonu 2017

0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: 0543 » 19 paź 2017, 15:02

To kolego pochwal się ile ton sprzedales w tym roku
R E K L A M A
LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: LuMa » 23 paź 2017, 14:40

Pierwszy rok hoduję ślimaki (muller) miało być 4 tony ślimaka jest ok. 1,5 tony.
Moje błędy swoją drogą, ale chciałbym zapytać "doświadczonych" hodowców jaki był rok w stosunku do poprzedniego. Z tego co widzę po cenie (skoczyła z 10 do 11) to chyba dla wszystkich ten rok był trochę gorszy i ślimaków jakby mniej?
Mam rację? Ile mniej 10%, 30%?
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: borys » 25 paź 2017, 08:17

U mnie 90% założonej wielkości.
A jak u Was? Zwiększacie produkcję czy likwidujecie? Pytam, bo szczególnie u początkujących hodowców, ilośc pracy i nakładów mogła przerosnąć znacznie założenia. Szczególnie jak ktoś uwierzył w obietnice tzw. liderów, że jest to zajęcie łatwe, proste - - wręcz bezobsługowe a jesienią wpłyną ogromne pieniądze.
alicja
Posty: 48
Lokalizacja: solec-zdroj
Hoduję: Maxima

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: alicja » 25 paź 2017, 08:37

Calkowicie sie zgadzam z Borysem -obietnice liderow-latwa prosta 20-minutowa codzienna praca-jesien-zbiory i jestescie bogaci-HAHAHAAA ciezka praca.Pracy sie nie boje nie lecialam na latwe pieniadze-no moze troche-ale po co ludzi oklamywac!!LIDERZY!! prosze powiedziec prawde wszystkim poczatkujacym ze pracy duzo i ciezka i naklady!
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: grabarz » 25 paź 2017, 08:48

Alicja ile zebrałaś w sumie ślimaków ??
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: skorupiak » 25 paź 2017, 19:18

4 tony ślimaka planowanego a urosło 1,5 tony,nie jest żle,sąsiedzi kupili oseski u jednego z ''liderów'' na 2 tony,zapłacili 6tys zł,wyrosło 350kg,ślimaki zjadły 600kg........... :?
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: Franek » 25 paź 2017, 19:28

Skorupiak ,ja Cię przebije.Cztery czy pięć lat temu brałem paśniki od kobiety , kupiła osesków maximy na 10 ton za 30tys ,sprzedała 0kg,cały zbiór to odpad którego tzw.lider nie chciał kupić
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: skorupiak » 25 paź 2017, 20:13

No super,ciekawe czemu jej tak wyszło ? Pewnie przy sprzedaży osesków dostali odpowiednie dyrektywy od lidera jak obchodzić sie z małymi,jak karmić.....idące w kierunku jak najmniejszego wyhodowania tuczu.
Moi znajomi mieli chyba też dziwne instrukcje
ale obudzili sie po fakcie jak kilka tygodni temu na kolanach wybierali z pola co do jednej sztuki ślimaki
(może ten sam sprzedawca) a na maile i telefony sprzedawca nie odpowiadał !!
Współczuje Babce dać sie wrobić na 30tys nie licząc wkładu w hodowle i jej pracy
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: reefer » 25 paź 2017, 22:35

Skorupiak , ja Ciebie nie rozumiem . Nie pierwszy rok hodujesz slimaki i piszesz , że na planowane 4 tony wyhodowałeś 1,5 i że to jest ok .To jest nie ok , to jest fatalnie . Jeżeli hodujesz już któryś rok z kolei i z takim skutkiem to nic tego nie rozumiesz i nie wyciągasz wniosków . Przepraszam , ale tak sądzę .
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: skorupiak » 26 paź 2017, 07:47

Reefer,Ty nie umiesz czytać! Chyba wyrażnie pisał LuMa o swojej hodowli ile mu wyszło

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości