Podsumowanie sezonu 2017

0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: 0543 » 02 lis 2017, 19:36

Według mnie super wynik. Jeżeli chodzi o ilość i zużycie paszy . A jak procentowo l i ll klasa ?
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: skorupiak » 02 lis 2017, 19:38

Ile na to kokonów poszło?? Ile mogłeś stracić w tunelu? Kiedyś próbowałem w tunelu to mnóstwo mi padło,myśle że 1/4
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: Mr.Tomq » 02 lis 2017, 20:50

A jak procentowo l i ll klasa ?
Tak średnio 1kl-60% 2kl-40%
Tunel to ryzyko jak się wcześnie zaczyna ,ja musiałem grzać przez półtora tygodnia ,bo były przymrozki .
W nocy wstawałem żeby dokładać do piecyka który był w tunelu ,też mi trochę padło i się wdały myszy i też trochę zjadły.
Musiałem je szybko ewakuować bo z dnia na dzień było coraz gorzej ,błąd był też taki że zrobiłem za mały kojec dla osesków.
Zjadły szybko perko i zostały na ziemi ,deskach bez ochrony. W przyszłym sezonie raczej zrezygnuje z tunelu, wszystko zależy od pogody.
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: borys » 02 lis 2017, 21:29

Rzeczywiście dobry wynik. Mam jednak pytanie - jak wnioskujesz, dlaczego aż 40% w II klasie? I jakbyś mógł przybliżyć jak wyglądała ta II kl.
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: Mr.Tomq » 03 lis 2017, 19:48

dlaczego aż 40% w II klasie?-----------bo się nie wywinęły , w pewnym skupie powiedział gościu że miałem za małą
wilgotność na polu i dlatego
jakbyś mógł przybliżyć jak wyglądała ta II kl.---------mniej więcej jak na zdjęciu
Załączniki
DSC_0124.JPG
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: skorupiak » 03 lis 2017, 20:44

czy miałeś troche dziwnie zdeformowane skorupki?
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: borys » 03 lis 2017, 21:17

Fajne zdjęcie, powiedziałabym - wymowne. Co do powodów braku wywinięcia obstawiałabym raczej przegęszczenie.
1500 kokonów na 300m (!!!!)
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: SnailsHodowca » 03 lis 2017, 22:30

Faktycznie kolega ma mocne zagęszczenie na m2 wynik wagowy idealny tylko do poprawy zeby było wiecej 1 klasy i jest wzór.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: skorupiak » 03 lis 2017, 22:38

Kwestia czasu i więcej by urosło,tzn musiały by być jeszcze wcześniej zaczęte na polu bo jesień bywa za chłodna
R E K L A M A
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Postautor: Mr.Tomq » 04 lis 2017, 08:37

Zdeformowane skorupki były.Jednym powodem był rzepik ,wyrósł wysoki (miejscami miał 1,70m) Ślimaki właziły na niego i spadały
na palety i uszkadzały skorupkę.
Co do wywinięcia---- to nie rozumiem jaki wpływ ma przegęszczenie do wywinięcia.Przecież moje ślimaki były bardzo duże ,czyli NIEGŁODOWAŁY
ale i tak taki duży był niewywinięty''' dlaczego ?? przecież wagowo były podobne , i miały równy dostęp do paszy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości