Początek Hodowli

Qetli
Posty: 3
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Początek Hodowli

Postautor: Qetli » 20 lip 2016, 22:21

Witam.
Mam na imię Karol.
Zainteresowałem się hodowlą ślimaków mam działkę 100m x 100m oraz pomieszczenie gospodarcze 60 m2.
Mam kilka pytań.
1. Od jakiej ilości zacząć?
2. Zastanawiam sie nad startem reproduktory czy może coś innego ?
3. Z jakimi artykułami się zapoznać aby dowiedzieć sie więcej ?
4. Jak wygląda skup gdzie bez problemu można dokonać sprzedaży ?
5. Jakie pasze polecacie.
6.Gdzie Kupić reproduktory ?
7. Interesują mnie projekty stołów do reprodukcji.


Pozdrawiam Karol
R E K L A M A
Skorup
Posty: 2
Lokalizacja: Wołomin

Re: Początek Hodowli

Postautor: Skorup » 21 lip 2016, 07:35

Witam!
Tez jestem nowa i ciekawska... Od dluzszego czasu marzy mi sie hodowla slimakow, niestety nie zdążylam przeczytac poprzedniego forum. Bardzo mi zalezy by sie dowiedziec czy jest mozliwe uzyskanie dochodu 25-30tys/ rok? Ile trzeba hodowac i czy jedna osoba ok 8h/dzien z okresowa pomoca jest w stanie to osiagnac? Jedni pisza ze to piramida finansowa, inni ze robi sie na tym kokosy, a mi zalezy na w miare skromnym dochodzie i wykorzystaniu zabudowan.
Z gory dziekuje!
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: Andrew » 21 lip 2016, 10:41

Witam na forum!
Nie jestem ekspertem, bo hoduję na 100m2 drugi sezon ale powiem co wiem. :D

Do Karola:
1 i 2.
Ja zaczynałem od 30 tyś. osesków w maju (czyli na jakieś 200kg) - uważam, że to dobra decyzja chociaż niektórzy mówili inaczej. W trakcie chowu oswoiłem się z ślimakami, zacząłem rozumieć pewne zachowania, rozpoznawać kiedy mają się dobrze, kiedy kopulują i kiedy zaczynają składać jaja.

3.
Z artykułami jest problem. Było poprzednie forum, które było kopalnią wiedzy, ale padło. Są strony "liderów'", ale nie wierz we wszystko co piszą.

4.
Ja jeszcze nic nie sprzedałem ale dużoooo słyszałem, że jest problem. Najpierw jest problem ze znalezieniem skupu, później jest problem z klasą towaru, a później jest problem z wypłatą pieniędzy. Koleżanka Skorup fajnie to określiła: "piramida finansowa", ale są tacy co hodują i inwestują więc chyba coś na tym zarabiają. Wydaje mi się, że liderzy oszuści już się wykruszyli i ten biznes zaczyna powoli robić się normalny.

5.
Ja w zeszłym sezonie kupiłem pasze poleconą i żałują, bo uważam że przez nią miałem problem. Tego roku kupiłem najtańszą jaką znalazłem (na Allegro :D ) i jak na razie jest good. Jedne "ale" jakie mam to zmielenie - trochę duże kawałki szczególnie jak na paszę dla osesków.

6.
Jak wspomniałem kupowałem oseski. Na pewno nie kupiłbym reproduktorów za 30zł/kg. Ostatnio Skalmowski (Snails Garden) sprzedaje za 14zł/kg.

7.
Budowałem według projektu na blogu Snailsland, który już nie istnieje, ale jak chcesz to mogę PDFa podesłać (na priv).

Do Skorup:
Jak zapytasz liderów to same koksy... Mi powiedzieli, że z 0,5ha to 100tyś. wyciągnę - ale w teorii. Roboty jest wbrew pozorom dużo, ale nie ciągle więc jeżeli ktoś Ci pomoże to jakoś tam dasz radę. Dużo roboty jest przy uruchamianiu parku, reprodukcji i zbiorach, ale to są takie okresy 5-10 dni (lub 2 m-ce w trakcie reprodukcji).

To są tylko moje opinie i spostrzeżenia. Bardzo proszę mnie poprawić tam gdzie się mylę.
Skorup
Posty: 2
Lokalizacja: Wołomin

Re: Początek Hodowli

Postautor: Skorup » 21 lip 2016, 11:04

Dzieki! Bardzo mi na tym zalezy, z mojego punktu widzenia ta hodowla ma same plusy, nie wiem jeszcze kiedy dam rade zaczac, mam nadzieje ze juz na przyszly rok zaczne raczkowac :) mam nadzieje ze uda mi sie jakkolwiek utrzymac.
Qetli
Posty: 3
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Początek Hodowli

Postautor: Qetli » 21 lip 2016, 21:44

Pewnie że chce tego pdf jak możesz to podeślij :)
Qetli
Posty: 3
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Początek Hodowli

Postautor: Qetli » 22 lip 2016, 20:52

A co z tymi skupami ?
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: Did88 » 25 lip 2016, 23:34

Dla początkujących lepiej rozgladnac się za reproduktorami z kontraktem na skup i zacząć od produkcji 1 tony po pierwszym sezonie będziesz wiedzieć na czym stoisz i czy warto inwestować
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: skorupiak » 30 lip 2016, 21:58

z tymi kontraktami jest na początek dobrze bo na zachęte płacą sporo żebyś postarał sie w następnym roku wychodować duuużo ślimaków,pózniej zrobisz wiele ton i sie okaże że pan x....(największy lider) zaczyna robić cie w balona,tu skorupka krzywa,tu plamka,a tu paski w złą strone,w końcu dostaniesz propozycje 50% obiecanej ceny początkowej
Patryk
Posty: 12
Lokalizacja: południe
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: Patryk » 01 sie 2016, 13:26

Ja uważam że trzeba kupić reproduktory jak najtaniej. Sprzedać można na zachód, tyle że pytają o pochodzenie ślimaków.
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: 0543 » 01 sie 2016, 22:30

Kolego masz rację papiery według mnie to nie jest duży problem najważniejsza jest ilość bo tony nikt od Ciebie nie kupi ale 20 to będziesz kontrahent warty zachodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości