Początek Hodowli

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: skorupiak » 02 mar 2018, 08:42

Znam kogoś w ministerstwie rolnictwa, ślimaki są bez szans na dotacje
R E K L A M A
Tommi
Posty: 48
Lokalizacja: Gumowo/Ciechanów
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: Tommi » 04 mar 2018, 18:45

i bardzo dobrze ;) zaczęłoby się .... kontrole, wymagania, minimalna grubość deski, kolczykowanie, zgłaszanie padniętych sztuk, ktoś kto nie ma o tym pojęcia ustanawiałby Ci warunki hodowli... a jak były by dotacje to "pojawiłyby się" i choroby... tak jak było ze wściekłymi kurami, ptasią grypą czy teraz ASF ...
Tommi
Posty: 48
Lokalizacja: Gumowo/Ciechanów
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: Tommi » 04 mar 2018, 18:45

wściekłymi krowami *
RAF12
Posty: 6
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Początek Hodowli

Postautor: RAF12 » 13 mar 2018, 11:05

Witam./
jestem tu nowy ,chciałbym w tym roku spróbować ,u kogo mogę się zaopatrzyć w oseski na ok 2,5 tony po wyhodowaniu z możliwością zbyt.
czy takie farmy jak ''MOKRY DWÓR''czy ''ASPERSASNAILS''są pewne jeżeli chodzi o produkt i kontrakt na sprzedaż
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: snails zone » 13 mar 2018, 22:31

nie łap się na kontrakt na sprzedaż. Jeśli chodzi o aspersa nie słyszałem wiele złego ale cen to raczej nie dają najlepszych
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: Andrew » 28 mar 2018, 12:09

Przeniosłem wypowiedzi dot. "Mokrego Dworu" oraz "Aspersasnails" do działu "Skup ślimaka" w tematy odpowiednie dla każdej z firm.
Trzymajmy się tematu.

Pozdrawiam,
Andrew
Galanonim
Posty: 1
Lokalizacja: Kielce

Re: Początek Hodowli

Postautor: Galanonim » 28 mar 2018, 15:10

Jestem od jakiegoś czasu zainteresowany tematem hodowli ślimaków, na obecną chwilę nie posiadam fachowej wiedzy w tym temacie. Oczywiście czytam dużo artykułów i wątków, ale czasem komentarze są sobie zupełnie sprzeczne. Poszukuję więc wszelkich niezbędnych informacji dotyczących hodowli mianowicie: czy jest to opłacalny interes, ile kosztuje mniej więcej założenie takiej hodowli aż do uzyskania produktu końcowego ( budynki, zraszacze, pasze, ogrodzenia, małe ślimaki, i inne czyli cały cykl ), jaki gatunek ślimaka bardziej nadaje się do hodowli, jaką skalę produkcji obrać na początek?. Proszę też o informację gdzie znajdę szkolenia dotyczące hodowli ślimaków godne polecenia. Czy ktoś z obecnych produkuje ślimaki pod franczyzą PSH? Jeśli tak to jak ocenia współpracę? Czy na początek lepiej jest produkować ślimaki pod kogoś czy samemu założyć niezależną hodowle? Posiadam gospodarstwo rolne wraz z budynkami, które chciałbym zaadaptować do tej inwestycji. Jestem z województwa Świętokrzyskiego, czy jest ktoś w okolicy kto posiada taką hodowlę i udzieli wsparcia w postaci chociażby rozmowy i uświadomi jak to wygląda od wewnątrz? Byłbym zobowiązany.
pawelloo
Posty: 10
Lokalizacja: Kujawy
Hoduję: Maxima

Re: Początek Hodowli

Postautor: pawelloo » 03 kwie 2018, 14:09

Polecam Snails Pol. Hodują ślimaki już parę lat i znają się na rzeczy. Można do nich jechać, wszystko zobaczyć, do tego Pan Darek wszystko dokładnie wytłumaczy. W każdej chwili można do niego zadzwonić i zawsze pomoże. Produkują też paszę, której sami używają także są wiarygodni.
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: snails zone » 03 kwie 2018, 15:44

proszę piszcie w odpowiednich działach !!!
R E K L A M A
PawelTu
Posty: 10
Lokalizacja: Radzymin

Re: Początek Hodowli

Postautor: PawelTu » 05 kwie 2018, 20:43

Witam wszystkich,
rozważam założenie hodowli. Mieszkam koło Radzymina pod Warszawą i dysponuję ok 1 ha gruntu. Naczytałem się, że głowa boli. Najgorsze jest to, że nie znajduję odpowiedzi na wiele pytań. Odpowiedzi wiarygodnych, bo podanych nie przez liderów/wyjadaczy rynku. Czy jest ktoś z okolic Warszawy, kto zaczął 1-2 lata temu, kto chciałby podzielić się na privie doświadczeniami nowicjusza? Byłbym bardzo wdzięczny za kontakt.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości