Początek Hodowli

Dawid80
Posty: 34
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: Dawid80 » 22 wrz 2016, 15:14

W tym roku uruchomiłem jeden kawałek bardziej pod reproduktory bo nie dostałem kasy w terminie, kupiłem deski, zainwestowałem w reproduktornie i chłodnie a kasa za ślimaki miała być na pokrycie kosztów paszy, zbiorów, sortowania jednak "w związku z załamaniem się cen na rynku w Hiszpanii" stwierdzono w pewnej firmie że nie potrzebuje tych pieniędzy w terminie z którego tak są dumni i pyszni na swojej stronie, paszy w rozliczeniu nie chciałem bo nie o to chodzi w biznesie żeby z jednej kieszeni wyciągać i wkładać do drugiej i zadecydowałem że nie ma sensu zbierać econiedorstków z samej zielonki i czas ten przeznaczyłem na walkę z pomrowikiem.
Łącznie mam 48ar 8parków po 6ar, zdolność produkcyjna z wiedzą jaką mam pozwalała na uzyskanie 8ton ślimaka mokrego, chociaż w planach było lekko zagęścić dołożyć desek i spróbować w tym roku wyjąć te 10ton.
Kwota do zabezpieczenia samej paszy na 10ton mokrego tuczu to ok 21tys zł.
A gdzie koszt reprodukcji, zbiorów i sortu, samemu przy takiej ilości nie ogarniesz.
Handlarz bo to nie hodowca mami teraz ludzi że weźmie jak leci za 7zł tylko kontrakt podpisz.
Nie chce się tu na forum rozwodzić bo mnie nerwy poniosą i mogę za dużo napisać a że tak powiem sprawa w toku.
10ton mokrego ślimaka to gdzieś ok. 8ton suchego, wyoblenie na poziomie 76% czyli w pierwszej klasie zostaje 6ton, tyle że ta pierwsza klasa znowu jest dzielona na 1a i 1b a to generuje kolejne koszty.
Wierz mi że z 1tony mokrego jak sprzedasz 600kg ślimaka to już dobry wynik.
Udział paszy to 1,4-1,6kg na kilogram mokrego tuczu, nie wierze w te bajki 1:1 czy 1:2 zresztą to i tak na mokrego ślimaka a takimi wynikami chwalą się wyłącznie sprzedawcy paszy, kokonów itd.
Pasza na rynku SnailsPol dobra ale cena 1800zł, są inne tańsze ja brałem lokalnie tańszą ale przy skupie zapewne patrzą kto dał im zarobić.
Z Aspersa też podobno pasza dobra, ale ile kosztuje to nie wiem nawet.
Uważaj na praktyki typu przywieź pan próbkę
"oo ładny ślimak 10zł dam"
zapakujesz przyczepkę i na miejscu powiedzą że trochę za mały za duży za brudny i 8zł.
Nie daj się, zabieraj ślimaki i wieź gdzie indziej.
Dzwoń, pisz @ po hodowcach i sprzedawaj gdzie cena wyższa.
Nie zawoź wszystkiego w jedno miejsce jak ja bo jak Cie przyblokują z płatnością to leżysz.
Ogólnie to mi mocno przeszła po tym roku hodowla ślimaków,bo jest to ciężki kawałek chleba i miało być sielsko wiejsko a jest nerwowo stresowo.
R E K L A M A
Tomi
Posty: 3
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Początek Hodowli

Postautor: Tomi » 22 wrz 2016, 22:15

Czytających to wszystko można stwierdzić że łatwo nie jest.. teraz zastanawiam się czy warto w to brnąć..na początku byłem optymistycznie nastawiony..bylo wiele opinii dobrych i złych..myślałem że znalazłem w końcu jakąś niszę w której się odnajde i zarobie pieniądze z których będę mógł się utrzymać..
dawidekkkk
Posty: 60
Lokalizacja: łódz
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: dawidekkkk » 22 wrz 2016, 22:57

Czy można zarobić na slimakach? Cóż pracy dużo.Jeśli ślimak jest piekny,duży ,bez białych palm na muszli i jest wywiniety to zostaje sprzedaz a tu różńe bywa ,obiecuja duze pieniadze a rzeczywistosc jest troche inna. Warto poszukac naprawde rzetelnego kupca.A i uważąć na jakosc paszy!!
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Początek Hodowli

Postautor: Franek » 22 wrz 2016, 23:05

Dawid80 w masz 100% racji ,ja po 4 latach hodowli się poddałem-szkoda zdrowia i pieniędzy.
7zł za kilogram to prawie po kosztach .Znajomy na wsi ma 20szt.bydła rzeźnego, sprzedaje po 7,50/kg a pracochłonność kilkakrotnie niższa i nikt nie wybrzydza przy skupie.
Co do zużycia paszy 1.5- 2kg paszy na kilogram ślimaka to minimum,a jak roslinność nie urośnie to 3-4kg i leżysz ,nawet na pasze nie zarobisz.Zbiór i sortowanie to 2zł a gdzie koszty reprodukcji ,wda,prąd itp.
Tomi jesli jeszcze nie umoczyłeś kasy to trzymaj się od ślimaków z daleka.
Dawid czy to ten sam handlarz który kiedyś mamił ceną 18zł/kg.
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Początek Hodowli

Postautor: bzzyk » 23 wrz 2016, 08:47

Podzielili skup ślimaka na klasy 1a, 1b, II, III, Różnicy nie ma za wielkiej miedzy tymi klasami...1a,1,b w tym przypadku to trzeba ślimaki na sztuki sprzedawać aby mieć pewność tych klas! Co to to jest apteka?
Wszystko pi to aby zapłacić najmniej. Ja jeszcze nigdzie nie słyszałam aby były takie klasy. Jest 1 i 2. I tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2016, 09:00 przez bzzyk, łącznie zmieniany 1 raz.
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Początek Hodowli

Postautor: bzzyk » 23 wrz 2016, 08:53

Każdy hodowca wie ze ślimaki jak.uciekna po za parko to tez urosną bez paszy. W Maroco muuler jest z natury i rosnie bez problemu. Nie ma klas cudow na kiju.

To samo jest w Anglii moj znajomy normalnie po deszczu zbiera muulera ze swojego ogrodu i gotuje.
Dawid80
Posty: 34
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: Dawid80 » 23 wrz 2016, 12:35

Franek pisze:Dawid czy to ten sam handlarz który kiedyś mamił ceną 18zł/kg.

No tak się składa że tak, przestrzegano mnie a ja jak w reklamie ING - posłuchałem siebie i teraz żałuje.
Chociaż poczekam i zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja w tym roku, raczej wzrostu cen się nie spodziewam, żal trochę tej całej roboty, deski leżą w stodole, nawet nie wiem czy znajdzie się na to kupiec jak definitywnie zrezygnuje.
Jak jest upalne lato to mówią że to był dobry rok, dużo ślimaka, jak jest chłodne i deszczowe to mówią to samo.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: 0543 » 23 wrz 2016, 16:02

Zgadzam się z Dawid80 Nie jest łatwo w interesie . Kilo paszy na kilo nawet mokrego tuczu jest ciężko . Liderzy często nie mówią wszystkiego bo im nie zależy na ilości i jakości towaru wręcz odwrotnie A towar idealny zawsze będzie coś z nim nie tak
bzzyk
Posty: 124
Lokalizacja: wa

Re: Początek Hodowli

Postautor: bzzyk » 23 wrz 2016, 16:10

3-4 kg paszy na 1 kg ślimaków??? Hodować najtaniej jak się da i tyle. Jak masz zbyt to po co komu kontrakty. Cala Polska skupuje ślimaki, szczególnie II klasę. Moze niech mówią teraz 3-4 kg paszy na chow jeden tony to sprzedadzą więcej paszy ;) liderzy ;)
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Początek Hodowli

Postautor: 0543 » 23 wrz 2016, 16:17

Cala Polska skupuje ślimaki, szczególnie II klasę.
Kto ? Bo ja nie znam jeżeli chodziło o ll klase

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości