Chcialbym rozpoczac przygode z hodowlą Maximy

marxel@o2.pl
Posty: 1
Lokalizacja: Sląsķ

Chcialbym rozpoczac przygode z hodowlą Maximy

Postautor: marxel@o2.pl » 03 gru 2017, 18:12

Witam serdecznie wszystkich hodowców.
Jakiś czas temu usłyszałem o Ślimakach, temat mnie zainteresował i troche sie rozejrzałem w internecie. Poczytałem też ów forum. Jestem z ślaska, mieszkam w górach mam działkę i dostęp do wody pitnej z źródła. Myślę nad wyhodowaniem Helix Aspersa Maxima. Domyślam się że nie obejdzie się bez szkolenia. Polecicie mi jakiegoś konkretnego hodowcę do współpracy? Który nauczy mnie chowu ślimaka. Jest realne wystartować w marcu 2018?
R E K L A M A
Danael
Posty: 19
Lokalizacja: pow bolesławiecki
Hoduję: Maxima

Re: Chcialbym rozpoczac przygode z hodowlą Maximy

Postautor: Danael » 03 gru 2017, 21:43

Nie chcę chłopie pisać ,że daj se spokój bo to gówniany interes.Jeśli jednak sie napalisz to nie zaczynaj inwestycji na 4 tony tylko na minimalną.Poprostu mniej kasy wtopisz.Postaraj się dotrzeć do jakiegoś doświadczonego chodowcy,których to rzekomo w Polsce jest już ponad stu.Niech Ci pokaże jaki to super biznes.Jeśli nikt nie da ci namiaru na takiego hodowce to niech da ci to do myślenia.
Wogle kiedyś gadałem z facetem,który hodował w górach(okolice Jeleniej Góry)-klapa.Na tej wysokości ślimaki się hibernowały na polu i nie dorastały.
I co że woda ze żródła.Jest czysta ale zimna.Maxima jest bardziej ciepło lubna niż Miller.Napewno nie lubi polewania zimną wodą.
Jeśli góry i woda zródlana,to może owce.
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Chcialbym rozpoczac przygode z hodowlą Maximy

Postautor: EKOSNAIL » 18 gru 2017, 12:04

Witam,
Jestem hodowca z woj. świętokrzyskiego.
Mogę podpowiedzieć w sprawach hodowli HELIX ASPERSA MAXIMA.
Proszę wiadomość na priv
Pozdrawiam
Danael
Posty: 19
Lokalizacja: pow bolesławiecki
Hoduję: Maxima

Re: Chcialbym rozpoczac przygode z hodowlą Maximy

Postautor: Danael » 30 gru 2017, 19:42

Witam,
Jestem hodowca z woj.dolnośląskiego.
W sumie ja też mogę podpowiedzieć w sprawach hodowli HELIX ASPERSA MAXIMA.
Proszę widomość na priv
Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości