zakładanie hodowli

rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: zakładanie hodowli

Postautor: rambo7 » 01 sty 2018, 11:49

Widze ze nie zrozumiales ludzie pracuja tylko przy zbiorach wyobrazasz sobie zebym zebral sam 12 ton slimaka a przy reprodukcji to pomaga rodzina jedynie przy wybieraniu kokonow. Wiedz nadal twierdze mimo twoich nie uzasadnionych oszczerstw ze jest to dodatkowe zajecie i proponowal bym nie wypisywac od razu glupot ze prubuje kogos oszukac bo mnie nie znasz i mimo ze jest to forum to jakas kulture osobista trzeba trzymac.
Druga sprawa to pracuje 16 godzin dziennie i nie placze jak większość osob ktora hoduje tone ze ile to roboty a zarobek ni jaki zrob ilosc bedziesz wiedzial czy się wychodzi czy nie
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: 0543 » 02 sty 2018, 14:47

Popieram wypowiedz rambo7 ślimaki to nie jest wcale czasochłonne zajęcie znam dużo innych czas o chłonnych i proco chlony zajęć w rolnictwie . Ale to jest moja zdanie . W slimakach tylko organizacja pracy .
Snails Zone powiedz mi jak możesz kto na tym forum choduje 8 lat ?????
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: 0543 » 02 sty 2018, 15:36

Koledzy i koleżanki jeszcze moje jedno spostrzeżenie. Jak temat dotyczy niczego to dyskusja aż wrze. A jak jest temat w którym trzeba podzielić się wiedzą i doświadczeniem to temat umiera po 5 postach
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: SnailsHodowca » 02 sty 2018, 15:50

Ja tez jestem w stanie sie zgodzic z uzytkownikiem rambo7. Oczywiscie reprodukcja oraz zbiory wymagaja pomocy osób trzecich juz przy takich ilosciach. Osobiscie hoduje na pow. 0.5 hektara z rozszerzeniem do 1 hektara w tym sezone 2018.
0543 jesli chodzi o lata hodowli liczac od zakupu pierwszych slimakow to ja wlasnie zaczynam 8 rok.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: 0543 » 02 sty 2018, 17:23

Snails hodowca widzisz myślałem że krócej hodujesz .... A tak na prawdę na tym forum aktywnych kolegów jest garstka . A doświadczonych jeszcze mniej .....
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: borys » 02 sty 2018, 23:44

Jacy Wy jesteście zorganizowani i prowadzicie jednoosobowo hodowlę na ha czy pół. Naprawdę.
Ja zaczynam 6 sezon i nie potrafię sobie wyobrazić prowadzenia takiej hodowli bez pomocy, napewno nie jest to zajęcie dodatkowe. Pomoc przy repro czy zbiorach? O tym właśnie mówię.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: SnailsHodowca » 03 sty 2018, 07:45

Borys pomoc przy reprodukcji i zbiorach na takiej ilosci jest sprawa oczuwista. Zauważ ze nikt z nas nie pisze ze pracuje 15 min dziennie przy hodowli. To jest zobowiazanie jakby nie bylo. Kazdy o tym wie a raczej powinien wiedziec czy to hodowca czy osoba ktora ma cos swojego ze NIKT Twojego interesu nie bedzie pilnowa Godzin zaliczone i do domu a Ty masz na glowie czy reprodukcja idzie dobrze czy wilgotnosc o temp prawidlowa, dokladne liczenie kokonow w tackach aby pozniej nie bylo rozczarowania w polu kiedy przychodzi okres zbioru.
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: borys » 03 sty 2018, 11:32

Dobra, skończmy ten temat. Wszyscy hodujący trochę większe ilości wiemy o co chodzi.
Może trochę za ostro wypowiadałam się w tym temacie, ale nie chciałam nikogo urazić.
Napiszcie lepiej czy ten sezon rozpoczynacie w terminie jak w roku ub. i czy ilościowo podobnie, czy mniej czy więcej itd.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: SnailsHodowca » 03 sty 2018, 12:55

Borys spokojnie nic sie nie stalo. Kazdego czasami poniesie. Ja tak samo zaczynam czasowo jak w tamtym sezonie ale ilosc zwiekszam 2x czyli do 1 hektara
R E K L A M A
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: borys » 04 sty 2018, 15:01

Nooo, będzie moc. Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło ok.
A że tak dopytam - jaka konkretnie planowana ilość na tym areale i - kiedy budzisz?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości