zakładanie hodowli

SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: SnailsHodowca » 04 sty 2018, 23:15

szacuje 25 ton gotowego towaru a jak bedzie dobrze wiemy ze liczy sie dokładnie dopiero po sprzedaży. Plan wybudzenia 1 marca
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: skorupiak » 05 sty 2018, 10:33

1 marca....czyli dajesz oseski do tunelu ?
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: borys » 05 sty 2018, 19:59

Myślę, że nie będzie się bawił w tunel.
Te 25t to z pola czy już suchy ślimak.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: SnailsHodowca » 05 sty 2018, 22:14

skorupiak nie daje osesków do tunelu juz kilka lat po prostu juz mam taką technologie z wybudzaniem i wypuszczaniem.
borys 25t gotowego ślimaka suchego.
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: borys » 06 sty 2018, 00:08

do snails....
Nie boisz się przegęszczenia? dla realizacji planu wypuszczasz minimum 4mln osesków, czyli 400 ślimaków na metrze. A myślę, że realnie patrząc trzeba byłoby wypuścić więcej. Będzie ciasno. A jak dojdzie do tego jeszcze niespecjalnie sprzyjający pogodowo sezon może być klęska, czego Ci oczywiście nie życzę.
Chyba że coś źle kombunuję.
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: snails zone » 06 sty 2018, 09:52

ja się jeszcze wtrącę do poprzedniego wątku. Borys jeśli można wiedzieć to ile osób u Ciebie pracuje przy zbiorach, reprodukcji i jaka ilość stołów reprodukcyjnych masz. Co do przegęszczenia wg moich wyliczeń wychodzi około 3.5-3,7 kokona na m2 więc spoko, a przy tak dużym parku to raczej potrzebne są poletka.
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: borys » 06 sty 2018, 10:52

Ub.rok - 3 stoły piętrowe, 2 osoby zaangażowane przy hodowli w różnych konfiguracjach w różnym czasie hodowli.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: SnailsHodowca » 06 sty 2018, 23:57

Borys kilka od kilku sezonow robie tak samo 4 lub blisko 4 kokonow na 1 m2 i problemow nie mam ale uzywam duzo palet tzn 50% w stosunku do m2 pola. Wiadomo ze 4 kokony to juz troche sporo pogoda tez gra duza role masz racje ale nigdy nie zgadniemy co nas spotka z pogoda w ciagu sezonu, a ubiegly sezon z wiosna byl bardzo slaby mam nadzieje ze w tym roku bedzie lepiej. A i robie na jednej czesci próbę i puszczam slimaka w pole 1 maja
Turbosnails
Posty: 3
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: Turbosnails » 17 sty 2018, 00:13

Witam Wszystkich,
Pytanie do hodowcy borys odnosnie stołów jakich wymiarów masz stoly ze na 3 wyrobisz 25 ton? Podzielcie sie informacja ile kg wykladacie na swoje stoly o jakich wymiarach
Pozdrawiam
R E K L A M A
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: borys » 17 sty 2018, 11:30

3 piętrowe stoły 2x1, przez 2 m-ce reprodukcji zniosły niewiele ponad 10000 kokonów, a było ok. 15000 repro czyli na jednym ulu
ok.5000 szt.
Generalnie słabo niosły. Przyczyn mogę się domyślać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości