zakładanie hodowli

lukaszszyszka
Posty: 2
Lokalizacja: kuj-pom

zakładanie hodowli

Postautor: lukaszszyszka » 23 gru 2017, 14:04

witam wszystkich hodowców ślimaka. od kilku lat mieszkam za granicą jednak wracam do polski w czerwcu chce zainwestować trochę pieniedzy(ok 100 tys zl)może w ślimaka? posiadam małe gospodarstwo w ok 5 ha co o tym myślicie?da sie zarobic na slimaku?może jakas współpraca? pozdrawiam
R E K L A M A
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: Andrew » 23 gru 2017, 14:53

Moja rada: wpłać na lokatę - zarobisz więcej, a się nie narobisz.
Jak chcesz zaryzykować kapitał, to poszukaj czegoś innego. Ślimaki to kupa roboty, problemów i marny zysk - o ile w ogóle będzie jakiś zysk.
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: zakładanie hodowli

Postautor: Franek » 23 gru 2017, 22:40

Andrew pisze:Moja rada: wpłać na lokatę - zarobisz więcej, a się nie narobisz.

Racja.O ile w tym roku cena była zadowalająca ,to przez poprzednie 3lata była na progu opłacalności i większość hodowców zrezygnowała z tego biznesu.
alicja
Posty: 48
Lokalizacja: solec-zdroj
Hoduję: Maxima

Re: zakładanie hodowli

Postautor: alicja » 24 gru 2017, 11:50

Kazdy placze ale kazdy hoduje po5-6lat,dziwne
bobek8612
Posty: 42
Lokalizacja: brzesko

Re: zakładanie hodowli

Postautor: bobek8612 » 24 gru 2017, 12:22

No wlasnie.prawda jest zawsze posrodku
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: SnailsHodowca » 24 gru 2017, 13:29

Mało tego znam przypadki gdzie nie hodują po 2 lata a w temacie są na bieżąco... Zastanawiające, ale to juz ich sprawa. Czyżby pozostał taki sentyment ? pasja ? a moze chcą zniechęcić innych bo mają w tym jakiś cel.
lukaszszyszka
Posty: 2
Lokalizacja: kuj-pom

Re: zakładanie hodowli

Postautor: lukaszszyszka » 24 gru 2017, 13:39

ciężko z tym tematem.dużo ludzi zniechęca do hodowli ale myślę że to ci którzy wzięli się za 2 czy 3 tony i się przejechali.jednak ci co mają 10-30 ton chwała. nie narzekają ale wsrod nich są i tacy którzy chca zniechęcić potencjalnego"swiezaka"w tym biznesie gdyż chcą się pozbyć konkurencji
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: Bartusio » 27 gru 2017, 11:14

To chyba normalne że im mniej ślimaków na rynku tym większa cena
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: 0543 » 27 gru 2017, 16:46

Kologe twoje pieniądze i tu musisz sam wiedzieć czy warto . A tego co wiem chodowli ponad 20 tonowych to to jest kilka albo tylko jedna . A co do lokoty to ja uważam ze w 10 lat na lokacie od 100 będzie 140 ( może się mylę bo liczę w uproszczeniu ) A z slimakow uważam że pewnie ponad 200 .Ale trzeba wytrwać pierwsze lata nie powodzen
R E K L A M A
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: zakładanie hodowli

Postautor: snails zone » 28 gru 2017, 22:09

Jeśli ktoś jest uczciwy to powinien na początku opowiedzieć nowemu hodowcy o minusach i plusach tej branży ( z naciskiem na minusy ponieważ nowego hodowcę trzeba uświadomić nie tylko o pozytywach, ale przede wszystkim o negatywnych stronach hodowli ślimaków, ponieważ musi mieć realny ogląd zysków i ewentualnych strat, tak żeby nie czuł się wprowadzony w błąd lub oszukany ). Jest to ściśle powiązane z przyszłymi zarobkami więc niema się co dziwić że " świeżak " jeszcze dobrze niczego nie zaczął a już rezygnuje, ewentualnie spróbuje na 1 tone i dziwi się że niema z tego przychodu. Wg mnie minimalna ilość jaką powinien być zainteresowany nowy hodowca to 4-5 ton.
Co do posta Bartusio to i tak i nie bo małe i nowe hodowle chcą się jak najszybciej towaru pozbyć, a to skutkuje zbijaniem ceny przez odbiorcę niestety więcej jest tych mniejszych hodowli niż większych i czasami ciężko wywalczyć lepszą cenę. Takie jest moje zdanie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości