Nowy hodowca nowe doświadczenia

Daniel
Posty: 3
Lokalizacja: Zawiercie

Nowy hodowca nowe doświadczenia

Postautor: Daniel » 12 sty 2018, 14:31

Witam wszystkich hodowców !
Na wstępie się przedstawię gdyż jestem nowy na tym forum . Na imię mam Daniel i jestem ze Śląska ;)

Pisze gdyż chciałbym rozpocząć hodowle ślimaków . Mianowicie chciałbym uzyskać jakiś dochód w tej branży (pewnie jak każdy z was hehe) lecz jestem w tym świeży i nie wiem jak dokładnie rozpocząć hodowle .

Dużo czytałem o hodowli ślimaka ale teoria w internecie bywa piękna a praktyka inna . Na samym początku myślałem o nie dużej inwestycji by nabyć doświadczenia i poznać temat dopiero myśleć o wiekszym wkładzie finansowym . A w razie niepowodzenia dużo nie stracić .

Jak myślicie dobrym pomysłem byłoby zaczęcie od osesków i około 500 kg - 1 tony ? Na 100 m2 dam radę uzyskać 250-300kg ? Duży byłby wkład finansowy na taką ilość ? Czy faktycznie skupy skupują czy to jest temat rzeka i sami się utrzymują ?

Za każdą podpowiedź z góry dziękuję .
R E K L A M A
Daniel
Posty: 3
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Nowy hodowca nowe doświadczenia

Postautor: Daniel » 12 sty 2018, 14:54

Daniel pisze:Witam wszystkich hodowców !
Na wstępie się przedstawię gdyż jestem nowy na tym forum . Na imię mam Daniel i jestem ze Śląska ;)

Pisze gdyż chciałbym rozpocząć hodowle ślimaków . Mianowicie chciałbym uzyskać jakiś dochód w tej branży (pewnie jak każdy z was hehe) lecz jestem w tym świeży i nie wiem jak dokładnie rozpocząć hodowle .

Dużo czytałem o hodowli ślimaka ale teoria w internecie bywa piękna a praktyka inna . Na samym początku myślałem o nie dużej inwestycji by nabyć doświadczenia i poznać temat dopiero myśleć o wiekszym wkładzie finansowym . A w razie niepowodzenia dużo nie stracić .

Jak myślicie dobrym pomysłem byłoby zaczęcie od osesków (Mullera) i około 500 kg - 1 tony ? Na 100 m2 dam radę uzyskać 250-300kg ? Duży byłby wkład finansowy na taką ilość ? Czy faktycznie skupy skupują czy to jest temat rzeka i sami się utrzymują ?

Za każdą podpowiedź z góry dziękuję .
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Nowy hodowca nowe doświadczenia

Postautor: rambo7 » 13 sty 2018, 09:21

Na takiej ilosci napewno nie zarobisz i po roku dasz sobie z tym biznesem spokoj aby jakos na tym wyjsc musisz zrobic minimum 5 ton wtedy bedziesz wiedzial ze ciezko pracowales i sa zyski.
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Nowy hodowca nowe doświadczenia

Postautor: EKOSNAIL » 13 sty 2018, 23:29

potwierdzam
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Nowy hodowca nowe doświadczenia

Postautor: Andrew » 14 sty 2018, 11:19

Witaj Daniel!
Ja też jestem ze Śląska i też hodowałem na 100m2. Nie udało mi się nawet 150 kg wyhodować.
O ile dobrze pamiętam to w pierwszym sezonie 115 kg z białym nalotem na skorupkach, w drugim 135 (chyba). Na przystosowanie pomieszczeń i przygotowanie parku trochę kasy mi poszło, której oczywiście nigdy już nie zobaczę. Jedyne co zyskałem to nowe doswiadczenie, no i rodzina kulinarnie sie troszkę rozwinęła. :D
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Nowy hodowca nowe doświadczenia

Postautor: Franek » 14 sty 2018, 19:42

Daniel pisze:Witam wszystkich hodowców !
Na wstępie się przedstawię gdyż jestem nowy na tym forum . Na imię mam Daniel i jestem ze Śląska ;)

Pisze gdyż chciałbym rozpocząć hodowle ślimaków .
Widze że w tym roku szykuje się wysyp nowych hodowców :) ,przeczekaj ten rok ,a na następny będziesz miał wysyp ogłoszeń typu likwidacja hodowli i sprzedaż wszystkiego co z nią związane ,no i co najważniejsze cena za ślimaki podskoczy tak jak w tym roku.
R E K L A M A
Daniel
Posty: 3
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Nowy hodowca nowe doświadczenia

Postautor: Daniel » 16 sty 2018, 19:57

Andrew
Uu to nie fajnie że tak to wyszło , ale trzeba liczyć się z niepowodzeniem ;)planujesz coś teraz zrobić czy zakończyłeś hodowle ?;p te białe plamki to była jakaś choroba czy coś od gleby ? Czytałem na którymś forum że mogą wychodzić od wapnia . Ale ile w tym prawdy to nie potwierdzę ;)

Franek

Wiadomo im większa ilość hodowców tym cena ślimaka mniejsza. Dla handlarzy to trochę zła nowina i każdy z wyższych sfer pewnie powie żebyś nie zaczynał tak mi powiedział pewien hodowca z Koszalina ;) dziwi mnie temat związany z hodowla ślimaków gdyż niby ktoś zarobi a mówi innemu mówi żeby nie zaczynal , zdania są podzielone ;) hehe ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości