Giełdy specjalistyczne ze ślimakami

pogromcalvl4
Posty: 17
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Hoduję: Maxima

Giełdy specjalistyczne ze ślimakami

Postautor: pogromcalvl4 » 16 sty 2018, 14:34

Dzień dobry.
Jestem po pierwszym sezonie hodowli pod szyldem polishsnailholding. Ponieważ jestem niezadowolony ze współpracy (bardzo) zamierzam działać na własną rękę. Przechodząc do setna, planuje w drugiej połowie lutego przejechać się (razem z tłumaczem) po europie zachodniej w celu zwiedzenia miejsc, gdzie można sprzedać ślimaki w ilości hurtowej (Detal ewentualnie w londynie, belfascie bo bym miał zakwaterowanie u rodziny). Czy ktoś z forumowiczów zna jakieś namiary? Może ktoś już był i może się podzielić spostrzeżeniami albo przynajmniej macie informacje, gdzie szukać informacji na ten temat, bo już miesiąc czasu szukamy czegoś i nic konkretnego nie udało się znaleźć... jedynie, że coś takiego podobno istnieje.

Oczywiście w ramach podziękowania, podzielę się po powrocie wszystkim czego się dowiedziałem.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;)
R E K L A M A
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Giełdy specjalistyczne ze ślimakami

Postautor: Andrew » 16 sty 2018, 17:18

Niestety ja nie pomogę, ale jestem ciekawy jakie będą wyniki.
Trochę dziwne. Skoro istnieją duże międzynarodowe gieldy, gdzie obracają tonami ślimaków to dlaczego nie wiadomo gdzie są?
Im więcej hodowców tym niższa cena i lepsza jakość dla potencjalnych kupców, więc powinni tak na prawdę zachęcać do sprzedaży za ich pośrednictwem.
pogromcalvl4
Posty: 17
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Hoduję: Maxima

Re: Giełdy specjalistyczne ze ślimakami

Postautor: pogromcalvl4 » 18 sty 2018, 12:43

Z powodu braku wszelkich informacji, skontaktowałem się z ministerstwem.

Ogólnie inforamcje jakie uzyskałem to takie, że z polski żywe ślimaki eksportują jedynie dwie firmy, a temat eksportu dla zwykłego hodowcy jest nieosiągalny.
Na hodowli w Polsce nikt się nie dorobił i jak sam facet (Polecony z ministerstwa doradca od ślimaków) powiedział, hodowla w Polsce jest nie opłacalna. Dodatkowo przestrzegał przed firmami, które ekportują, bo jak sam stwierdził stosują nieczyste praktyki. Nazwy firm nie mógł podać, ale wywnioskować można było z rozmowy, że chodzi o firmy co mają w swoich nazwach litery p,s i h oraz s i g.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Giełdy specjalistyczne ze ślimakami

Postautor: 0543 » 18 sty 2018, 13:18

Firmy tak ale gospodarstwa rolne to nie firma
pogromcalvl4
Posty: 17
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Hoduję: Maxima

Re: Giełdy specjalistyczne ze ślimakami

Postautor: pogromcalvl4 » 18 sty 2018, 14:12

A wiesz coś w tym temacie? W jaki sposób gospodarstwo rolne mogłoby to zrobić? Warunki do spełnienia itp
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Giełdy specjalistyczne ze ślimakami

Postautor: 0543 » 18 sty 2018, 14:50

Normalnie każde gospodarstwo rolne może eksportować czy owoce czy to warzywa czy to slimaki . Według mnie jak sam jedziesz to jakieś hdmi I tyle . Ze swoim towarem na swoim busie ........ Według mnie nie ma problemu
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Giełdy specjalistyczne ze ślimakami

Postautor: mxb56 » 19 sty 2018, 08:59

Osobiście wysyłam ślimaki do Włoch. Z dokumentów jakie towarzyszą ślimakom to najważniejsze świadectwo zdrowia, które wyda lekarz weterynarii. Oczywiście jeśli hodowla jest zarejestrowana. Ewentualnie faktura VAT.
pogromcalvl4
Posty: 17
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Hoduję: Maxima

Re: Giełdy specjalistyczne ze ślimakami

Postautor: pogromcalvl4 » 19 sty 2018, 18:04

Bardzo dziękuje za naprawdę cenne uwagi i wskazówki. Chciałem tylko przypomnieć, że chodzi o sprzedaż na giełdach specjalistycznych/towarowych ;) Ale myślę, że następny temat można otworzyć związany z tym jak znaleźć kontrahenta za granica itp.
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Giełdy specjalistyczne ze ślimakami

Postautor: Bartusio » 29 sty 2018, 12:53

jak znaleźć kontrahenta za granica ??? to pytanie zadaje sobie większość hodowców
R E K L A M A
luzak sluzak
Posty: 33
Lokalizacja: ostrowiec sw

Re: Giełdy specjalistyczne ze ślimakami

Postautor: luzak sluzak » 09 lut 2018, 21:45

Ja co prawda dopiero zaczynam ale mowie biegle po angielsku i mam tez kontakty we francji, w tym roku prawdopodobnie bede sprzedawala w polsce ale wolny ( o ile bede miala) czas chce poswiecic na szukanie klientow za granica, na pewno podziele sie informacjami , w miedzyczasie jesli ktos potrzebuje pomocy w tlumaczeniach moge pomoc.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości