Z kim zacząć?

Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Martin121 » 25 wrz 2018, 22:20

Po części tak. Chodzić i tak musiał ale nie rzucał paszy i nie dzwigał wiader.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: skorupiak » 26 wrz 2018, 08:24

Zdradziłbyś z kąd tamten hodowca?
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Martin121 » 26 wrz 2018, 21:44

Nie. Ten hodowca jest na forum i obserwuje temat. Jak będzie chciał się podzielić swoimi patentami to sam napisze. Sądze że większość z Was ma jakieś rozwiązania, a mimo to nie opisuje tego na forum.
Polak już taki jest. Tylko w swoją stronę zagarnia.
Niedoinformowany?
Posty: 1
Lokalizacja: PL

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Niedoinformowany? » 10 mar 2023, 19:26

Byłem dzisiaj w MD, chciałem od przyszłego roku rozpocząć hodowle, na 1ha/30t. Po rozmowie, nie było żadnych przeciw wskazań, ze to za dużo na początek.
Po zalogowaniu się u was, zgłupiałem.
Opadły mi skrzydła
ameize
Posty: 16
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Maxima

Re: Z kim zacząć?

Postautor: ameize » 11 mar 2023, 20:00

Witam, jak chcesz zaczynać to najpierw spróbuj wyhodować 2-3 tony na 10 arach i zobacz czy to jest dla ciebie. Jak zaczniesz z MD i w takich ilościach jak opisujesz na pewno nie wyjdziesz nawet na 0. Niestety ale wiem co piszę, mam przykład swój oraz osób które poznałem w tej branży. #dobrarada
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Jackob29 » 22 mar 2023, 18:56

30 ton na początek? Samobójstwo. Tak jak przedmówca, zrób sobie mniej a dobrze, zobaczysz ile Ci z tego zostanie w październiku i się później zastanów czy warto powiększać. Firmy wiadomo że będą zachęcać żeby jak najwięcej na Tobie zarobić. Bo Ty na tym wiele (o ile wgl) nie zarobisz.
Tomo
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Tomo » 20 kwie 2023, 23:46

Czytam sporadycznie to forum ale dochodzę do wniosku, że najgorzej to zacząć od przeglądania tego forum, które co by kto nie napisał to nigdy nie będzie się opłacać a każdy hodowca z którym chcesz zacząć to oszust. Ja z doświadczenia powiem, że zaczalem 6 lat temu i mimo początkowych trudności, pozniej jeszcze covid itd. jest to ciekawy i opłacalny biznes co nie znaczy że łatwy i szybki. Ale skoro ktoś uważa że jest taki zły to niech da inny pomysł na bardziej opłacalne zajęcie.
R2D222
Posty: 24
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: R2D222 » 26 kwie 2023, 09:02

Potwierdzam, dużo pracy zwłaszcza na początku, ale ja to lubię i już 3 rok tak leci. Rzadko się udzielam bo sporo hejtu.
Antina
Posty: 1
Lokalizacja: pomorskie

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Antina » 12 cze 2023, 17:48

Witam
Chciałabym zapytać czy jest ktoś na forum z woj. pomorskiego , interesuje się tematem , Chciałabym zobaczyć taka fermę i porozmawiać .Ostatnio byłam na fermie w MD . z opowiadań wydaje się wszystko łatwe, ale nie wierzę w gruszki na wierzbie . Pozdrawiam
R E K L A M A
R2D222
Posty: 24
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: R2D222 » 29 cze 2023, 08:38

To bliżej chyba do SnailsPol pod Grudziądzem, polecam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości