przygotowanie ślimaka mullera do chłodni

chlopZmazur
Posty: 10
Lokalizacja: mazury
Hoduję: Müller

przygotowanie ślimaka mullera do chłodni

Postautor: chlopZmazur » 25 wrz 2018, 20:12

Witam
Mam dylemat w jaki sposób mam przygotować ślimaka mullera do chłodni ,obecnie planuje przygotować do tego procesu tunel foliowy o powierzchni 21x6m. Moja hodowla odpiera się na 450m3, niestety udało mi się tylko wyprodukować 700 kokonów .
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: przygotowanie ślimaka mullera do chłodni

Postautor: skorupiak » 25 wrz 2018, 20:37

Troche jaśniej wytłumacz ........ co to znaczy? 450m3, ile chcesz przygotować ślimaków do chłodni? i z tymi kokonami o co chodzi?
chlopZmazur
Posty: 10
Lokalizacja: mazury
Hoduję: Müller

Re: przygotowanie ślimaka mullera do chłodni

Postautor: chlopZmazur » 25 wrz 2018, 21:06

700 kokonów przepościłem przez tunel foliowy i wypościłem na 450 m3 pola wraz z rzepikiem i paśnikami, licze na zebranie 500 kg tyle samo planuje przygotować do chłodni
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: przygotowanie ślimaka mullera do chłodni

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 25 wrz 2018, 21:08

chlopZmazur - jak obliczyles 450 m3 pola ?
chlopZmazur
Posty: 10
Lokalizacja: mazury
Hoduję: Müller

Re: przygotowanie ślimaka mullera do chłodni

Postautor: chlopZmazur » 25 wrz 2018, 21:23

na geoportalu i metrem
chlopZmazur
Posty: 10
Lokalizacja: mazury
Hoduję: Müller

Re: przygotowanie ślimaka mullera do chłodni

Postautor: chlopZmazur » 25 wrz 2018, 21:30

sorka metry kwadratowe
dawidekkkk
Posty: 60
Lokalizacja: łódz
Hoduję: Müller

Re: przygotowanie ślimaka mullera do chłodni

Postautor: dawidekkkk » 27 wrz 2018, 12:33

Jakiego najmniejszego slimaka przetrzymywaliście w chłodni do przyszłego roku tak aby móc go wypuścic na pole np. od polowy kwietnia początek maja aby dorósł zebrac i sprzedac? Pytam bo mam dużo małego nie wywinietego slimaka a nie chce robić reprodukcji. Tak myślałem slimak żeby chociaż miał 3g .
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: przygotowanie ślimaka mullera do chłodni

Postautor: SlimOk » 29 wrz 2018, 02:11

Sory za offtopa, ale jak nie ladnie jest sie podczepic pod nie swoj temat ze swoim pytaniem, nie probujac nawet nawiazac do tematu/problemu(dylematu xD) kolegi.

Chlopie, powiem ci co wiem, jezeli ty opiszesz mi jak suszysz slimaki. Tylko po kolei i jak juz napiszesz post, zamin wyslesz, przeczytaj powoli jeszcze raz ;) Jak w szkole wypracowanie.

Dawidekk, ja probowalem przetrzymac slimaki ktore nie przelecialy mi przez oczka na stolach do suszenia i zrobilem to zle, pol mi zdechlo, wywalilem wszystko. Bylo nie duzo tego, pare workow z ciekawosci. Slimaki zdychaly, te zdychajace dawaly wilgoc wybudzajac sasiadow i zdychaly kolejne.

Co zrobilem zle? Nie zapewnilem odpowiednich warunkow higrostatycznych(nie wiem czy slowa nie wymyslilem ;)). Wentylacja byla, temp tez, dostaly wilgoci i lipa. Nawet na "5min" nie mozesz sobie pozwolic na blad w szczegolnosci jezeli chodzi o te male, slabe slimaczki.

Ot tak, odpowiedzialem wam obydwu naraz. Poniekąd.
R E K L A M A
chlopZmazur
Posty: 10
Lokalizacja: mazury
Hoduję: Müller

Re: przygotowanie ślimaka mullera do chłodni

Postautor: chlopZmazur » 30 wrz 2018, 21:22

planuje wysuszyć ślimaki na paletach w siatkach żyłkowych pod wiato na zborze ,mam pytanie ile slimakow powinienem myc i wypróżniać na dnie stołu do reprodukcji 80x170cm
Poproszę o dodatkowe podpowiedzi do moich pomysłów żeby były praktyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości