"dobra" wentylacja

arturek327
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Hoduję: Müller

"dobra" wentylacja

Postautor: arturek327 » 31 sty 2017, 12:39

Witam, mam pytanie odnośnie wentylacji. Wszystkie opisy mówią, ze powinna być "dobra" ale nigdzie nie znalazłem żadnych konkretów. Może ktoś wie ile razy na dobę powino być wymienione powietrze w pomieszczeniu hodowlanym i jak to się zmienia w zależności od ilości ślimaków (w tym pomieszczeniu). Kolejna rzecz to, czy ma znaczenie o jakiej porze pomieszczenie jest wentylowane? Czy to nie jest tak, że wentylacja powinna działać wtedy gdy ślimaki śpią (czyli akurat nie wtedy gdy jest największa wilgotność)?
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: "dobra" wentylacja

Postautor: skorupiak » 31 sty 2017, 14:20

Od rana do wieczora ślimaki powinny spać więc wtedy najlepiej wentylować, automatycznie wilgotność też spadnie,pod wieczór slimaki mają sie budzić i jeść wiec stop z przeciągami do rana
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: "dobra" wentylacja

Postautor: SnailsHodowca » 31 sty 2017, 18:52

Skorupiak stop z przeciągami w ciągu całej reprodukcji. Nie może hulać wiatr na slimaki ani w nocy ani w dzien bo się będą zasuszać.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: "dobra" wentylacja

Postautor: skorupiak » 31 sty 2017, 19:36

Acha,może masz racje, z przeciągami trzeba uważać,nadmuch bardzo rozproszony,ja tam wietrze tylko otwierając drzwi bo często zagladam w dzień
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: "dobra" wentylacja

Postautor: SnailsHodowca » 31 sty 2017, 19:48

dokładnie ewentualnie zamontowany mały wentylator który np pracuje 24h
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: "dobra" wentylacja

Postautor: 0543 » 31 sty 2017, 19:59

Ja też otwieram drzwi jak jestem w środku i nic wiecej
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: "dobra" wentylacja

Postautor: rambo7 » 13 lut 2017, 19:03

u nas jest wentylator w rogu hali u góry a wlot powietrza po przekątnej na dole i chyba jest ok (w tamtym sezonie było) hala ma 81 m2 mam tez zamontowany wiatrak na środku do mieszania powietrza.
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: "dobra" wentylacja

Postautor: rambo7 » 13 lut 2017, 19:09

tak na marginesie dodam ze u nas wilgotność powietrza wynosiła 75-80 % (czasami 85%) przez cały czas i było też dobrze (przy hodowli maximy)
R E K L A M A
arturek327
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Hoduję: Müller

Re: "dobra" wentylacja

Postautor: arturek327 » 26 lut 2017, 13:44

dziękuję bardzo za informacje
mam pomieszczenie 30 m2, dwa wentylaroty 100 (wwiewają ciepłe powietrze z pomieszczenia obok gdzie jest piec CO), ponadto z drugiej strony jest jedna kratka wywiewowa ok. 150. Zostawiłem wentylatory włączone 24h. Na razie wyglada, że jest OK.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości