Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: rambo7 » 09 kwie 2017, 22:53

Panowie koledzy moj znajomy mial hale z kontenerow to to samo co te plyty jakby ktos nie wiedzial niosly mu troche slabiej jak mi w murowanym budynku ale niosly.
Druga sprawa mial taki sam system zraszania hali co ja i jemu sterownik wlaczal natryski 24 razy na dobe po 1 minucie a ja mam 1 raz na dobe w nocy po to aby dodatkowo ich pobudzic w nocy wiec wilgosc ucieka z takich plyt szybko wentylacje musisz miec i tyle w temacie jesli koszta budowy sa duzo tansze to czemu nie pomysl kontener kosztuje okolo 2 tys. 3x8m postawisz 2 lub 3 i hala gotowa polaczysz je i po robocie z murowaniem wylaniem posadzki i stropem + dach to sobie policz
R E K L A M A
slimakiprzystajbne
Posty: 3
Lokalizacja: suwałki

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: slimakiprzystajbne » 10 kwie 2017, 16:47

no ale w płytach jest zastosowana różna izolacja. styropian lub wełnę w różnych grubościach . nie znam się na technologi budowania z kontenerów ale wydaje mi się że owe kontenery nie mają żadnej izolacji. właśnie dlatego może tam być sytuacja taka że trzeba lać często i gęsto wody . no chyba że jest inaczej
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: snails zone » 10 kwie 2017, 23:31

Musi to byc izoterma wtedy masz ocieplenie. Kwestia dobrego uszczelnienia takiego budynku zeby cieplo i wilgoc nie uciekalo. Ale jak taki budynek zachowuje sie w wieksze mrozy niemam pojecia
Grajek956
Posty: 45
Lokalizacja: Września
Hoduję: Müller

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: Grajek956 » 31 sie 2017, 22:41

Jak Panowie radziliście sobie z utrzymaniem wilgoci ?
ślimakara
Posty: 31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Hoduję: Maxima

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: ślimakara » 30 lis 2017, 18:40

Ja mam budynek z płyty warstwowej i mam problem, żeby wilgotności się pozbyć ...
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: snails zone » 05 gru 2017, 21:56

ślimakara jakie masz ogrzewanie? i jaką wenylację? na podłodze jest beton?
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: SnailsHodowca » 05 gru 2017, 22:19

podejrzewam ze ogrzewanie jest podłogowe a posadzka betonowa. Podczas obsługi hali przy reprodukcji beton nasiąka wodą a podczas orzewania podłogowego wszystko odparowuje i sie podnosi wilgotność. Warto też sprawdzić jakiej wydajnosci jest wentylator wyciągowy w stosunku do kubatury pomieszczenia m3/h
ślimakara
Posty: 31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Hoduję: Maxima

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: ślimakara » 08 gru 2017, 16:15

Ogrzewałam nagrzewnicą i grzejnikiem elektrycznym kiedy była potrzeba, nie mam podłogowego. Wentylator z tego co pamiętam był najbardziej wydajny z dostępnych w sieciówce, niestety nie pamiętam parametrów.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: SlimOk » 31 maja 2018, 16:56

Parametry wentylacji chociaz mniej wiecej nie pamietasz? Jak w sieciowce castorama to ja mam 1250 m^3/h, 80w na 50 m^2.
R E K L A M A
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: SlimOk » 31 maja 2018, 16:56

350 zl chyba kosztowal, zrobilem go w dziurze po oknie xD

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości