wentylacja w pomieszczeniu

Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

wentylacja w pomieszczeniu

Postautor: Tamara » 09 sty 2017, 13:50

Witam! jestem nowa , myślę o hodowli Maximy , przygotowuję pomieszczenie do rozrodu , które ma ok.27 m 2 , interesuje mnie w jaki sposób zainstalować dobrą wentylację w pomieszczeniu , bardzo proszę o wskazówki doświadczonego hodowcy , wiem ze bardzo dużo zależy właśnie od wentylacji ,nie będzie centralnego sterownika
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: wentylacja w pomieszczeniu

Postautor: 0543 » 09 sty 2017, 14:22

Piszą żeby kilka razy wymienić powietrze w ciagu doby ja wentylatora wyciagowego nie używam podczas obsługi codziennej mam otwarte dzwi i tyle
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: wentylacja w pomieszczeniu

Postautor: grabarz » 09 sty 2017, 16:18

Ja stosuje wentylację nawiewową i wywiewową. Mam zainstalowane dwa wentylatory z systemem rur. Jeden wtłacza ciepłe powietrze ogrzewane nagrzewnicą a drugi taką samą ilość wyciąga na zewnątrz. Mają moc żeby w ciągu godziny wymienić całe powietrze w pomieszczeniu i dodatkowo podpięte pod sterownik od wilgotności.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: wentylacja w pomieszczeniu

Postautor: skorupiak » 10 sty 2017, 13:34

Trzeba bardzo uważać z tą wentylacją,ślimaki nie znoszą wiatru,póżniej się hodowcy dziwią że mało ich lata po stołach bo śpią,lepiej drzwi czasem otwierać,też to robię
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: wentylacja w pomieszczeniu

Postautor: grabarz » 10 sty 2017, 17:05

Dlatego mam zamontowane rury które są rozprowadzone na całym suficie we wszystkie strony, wylot z wentylatora jest podzielony na 4 części i to spowalnia siłę powietrza oraz są one skierowane w taki sposób że żaden silny podmuch do ślimaków nie dociera ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości