REPRODUKCJA 2018

0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: REPRODUKCJA 2018

Postautor: 0543 » 15 sty 2018, 13:19

Na metr 2 eranu około 100 sztuk .cofnij się i ten temat był zeszłym roku fajnie opisany
R E K L A M A
Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: REPRODUKCJA 2018

Postautor: Wiesław » 15 sty 2018, 13:22

Jak rozwiązujecie problem światła na dolnych piętrach?Ja mam stoły dwupiętrowe i zauważyłem że dolne piętra są słabo doświetlone.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: REPRODUKCJA 2018

Postautor: skorupiak » 18 sty 2018, 08:41

Światło to nie problem,wieszałem nisko na ścianie ledowe naświetlacze 20W i było ok,ale z wilgotnością miałem problem,na górze susza na dole mokro było,a jak zrobiłem słaby nawiew żeby powietrze sie mieszało to usypiało mi ślimaki, rezygnuje z piętrowych w tym sezonie
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: REPRODUKCJA 2018

Postautor: borys » 08 lut 2018, 19:59

Słuchajcie
Chciałam wrócić do sprawy koloru foli na ekrany - czy ktoś wie dlaczego czarna. Rozumiem, że działa więc po co zmieniać. Ale może lepszy byłby jakiś jasny ko0lor lub przezroczyste.
Napiszcie coś mądrale bo ja też stosuję jak dotąd czarną, ale tak naprawdę nie wiem dlACZEGO.
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: REPRODUKCJA 2018

Postautor: borys » 08 lut 2018, 20:00

i - KTO JUŻ WYBUDZIŁ?
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: REPRODUKCJA 2018

Postautor: reefer » 08 lut 2018, 22:30

Wybudzać teraz - bez sensu . Po 20 marca .Też używam czarną folię - dlaczego , nie wiem . Dziś myślę , że przezroczysta byłaby lepsza , bo będzie jaśniej .
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: REPRODUKCJA 2018

Postautor: EKOSNAIL » 08 lut 2018, 23:09

reefer.. pisząc, cytuje : "wybudzać teraz - bez sensu"
dodaj jeszcze, że twoje podejście niekoniecznie może tyczyć sie wszystkich hodowców z tego forum ponieważ w przypadku hodowców z maximą która dobrze by było gdyby przeszłą przez folie/szklarnie powinna być wybudzona nieco wcześniej więc swoim stwierdzeniem mogłbyś co niektórych wprowadzić w błąd to po pierwsze a po drugie może być tak, że nie wszyscy hodowcy mają odpowiednie zaplecze jeżeli chodzi o hale reprodukcyjne i nie koniecznie mogą sobie pozwolić na wrzucenie reproduktórów na 20 stołów tylko na 3-5 chcąc naprodukować kokonów na 10 ton dla przykładu.
W momencie kiedy ktoś hoduję ślimaki kilka lat zapewne jest mocno przygotowany do każdego sezonu ale weż pod uwagę, że na forum jest wiele osób niedoświadczonych i którym twoje myślenie może popsuć cały zapęd na samym końcu sezonu w postaci niedoroswiniętych ślimaków albo niewystarczającej ilości produkcyjnej,
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: REPRODUKCJA 2018

Postautor: reefer » 09 lut 2018, 09:35

Faktycznie , nie wiem nic o maksymie i tu możesz mieć rację , ale z resztą się nie zgadzam . W pierwszym roku hodowli używałem tunelu foliowego i to był błąd . Nie potrzebna praca i stracone niepotrzebnie pieniądze , ale tak mi doradzono . Kolega w zeszłym roku -pierwszy raz - wyhodował 7 ton bez tunelu .
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: REPRODUKCJA 2018

Postautor: borys » 09 lut 2018, 09:44

Ten co wyhodował w I roku 7 t miał chyba jakiegoś uczciwego prowadzącego (może życzliwego kolegę) bo inaczej tego nie widzę.
A ja z uporem maniaka wracam do koloru ekranów - ma ktoś inne niż czarne i jakie uwagi?
R E K L A M A
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: REPRODUKCJA 2018

Postautor: EKOSNAIL » 09 lut 2018, 09:57

Ja mam czarne ale z relacji mojej koleżanki która miała przeżroczyste ekrany wynika, ze to słabsza opcja. Ślimak zawsze chce się schować przed słońcem (to ma w naturze) - przy przeżroczystych ekranach nie ma za bardzo gdzie się schować przed światłem kiedy w hali reprodukcyjnej panuje dzień przez co może to rzutować na znosy z uwagi na fakt, że nie może odpocząc po nocce - dlatego że cały czas wali na niego lampa :)
Nie wiem czy tak jest naprawdę ale jakis sens to ma.
Sam jestem ciekaw opini innych użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości