Kiedy rozpocząć reprodukcję?

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kiedy rozpocząć reprodukcję?

Postautor: skorupiak » 14 mar 2017, 17:56

No tak by chyba wypadało w koniec marca,lepiej wcześniej bo w razie potrzeby w chłodni 10dni można przetrzymać,w zeszłym roku ponad 2 tygodnie chłodziłem i normalnie sie wykluły
R E K L A M A
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Kiedy rozpocząć reprodukcję?

Postautor: grabarz » 14 mar 2017, 20:04

A w jakiej temperaturze trzymałeś ??
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kiedy rozpocząć reprodukcję?

Postautor: skorupiak » 14 mar 2017, 20:58

8 do 9 st
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Kiedy rozpocząć reprodukcję?

Postautor: snails zone » 14 mar 2017, 23:35

Skorupiak rozumiem że kokony w takiej temperaturze trzymałeś? jak długo się wylęgały? czy można zbić temperaturę w inkubacji do 8 st tak jak Ty a póżniej podnieść do 18 st i nic im nie będzie?
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kiedy rozpocząć reprodukcję?

Postautor: skorupiak » 15 mar 2017, 07:50

Trzymałem je do 2 tygodni i wykluwały sie około tygodnia dłużej
krzych
Posty: 1
Lokalizacja: maloposka
Hoduję: Müller

Re: Kiedy rozpocząć reprodukcję?

Postautor: krzych » 02 lut 2018, 14:56

Jak dlugo trwa rozbudzanie.Po ile doniczek z ziemią wystawiać na stól 3,5m X1,10m.Po czym poznac że należy je zabrać (doniczki).
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Kiedy rozpocząć reprodukcję?

Postautor: EKOSNAIL » 04 lut 2018, 11:39

Wybudzanie nie powinno trwac wiecej niz 24h (z reguły ślimaki budzą się już po kilku godzinach)
Doniczki przez pierwsze 2-3 tygodnie bym sobie darował z ich wystawianiem - kondycjonujesz ślimaki przez ten czas po okresie hibernacji. Slimaki musza sie dobrrze najesc i napic.Po 2-3ch tygodniach wystaw po 10 doniczek na stol - zobaczysz - jesli sie wkrecaja śliamki i skladaja jaja - stopniowo je dokładaj. Maxymalnie na takim stole widziałbym do 40 doniczek - oczywiscie w zaleznosci od wielkosci bo niektorzy stawiaja megawielkie doniczki - oczywiscie wtedy wejdzie ich mniej...
Doniczki zbierasz ze stołów codziennie - jesli są w nie wkrecone ślimaki to odkładasz je gdzies na bok zeby mogły dokończyc znos.Jak zniosa jaja - wyjda z doniczki - wtedy wyjmujesz kokony i tak w koło wojetek...
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Kiedy rozpocząć reprodukcję?

Postautor: snails zone » 05 lut 2018, 22:36

wybudzanie mullera trwa nawet 4 dni. maxima ma łatwiej. Jeśli chodzi o doniczki to ja bym wstawił więcej, ja mam podobne stoły i nie wyobrażam sobie żeby mi w 40 doniczkach ślimaki zniosły 200 kokonów
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Kiedy rozpocząć reprodukcję?

Postautor: EKOSNAIL » 06 lut 2018, 00:17

jak kolega ze snails zone zauwazyl - maxima ma latwiej. ja hoduje maximę więc opieram to na swoich doswiadczeniach z tym slimakiem. muller jest 2x mniejszy wiec nie musi miec wysokich doniczek ktore maja gabaryt co pozwala mu wystawic wiecej doniczek..jak juz powiedziałem zalezy od doniczki bo sa 11x10x8 i sa 40x12,20 np....
R E K L A M A
pogromcalvl4
Posty: 17
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Hoduję: Maxima

Re: Kiedy rozpocząć reprodukcję?

Postautor: pogromcalvl4 » 27 lut 2018, 16:57

Kiedy Państwo zaczynają wybudzać maximę? Pozdrawiam :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości