Kłopoty: np. śmiertelność

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty: np. śmiertelność

Postautor: skorupiak » 26 mar 2017, 14:40

LuMa pisze:Tak skorupiak karmiłem i dalej karmię. Zastanawiam się czy przyczyną nie wylęgania może być to że jest zbyt wilgotno? Snails zone - myślisz że zbyt duża wilgotność (jaka to jest zbyt duża) może być przyczyną? W pomieszczeniu które ma beton na posadzce jest bez osuszania ok. 80% wilgotności przy temperaturze 19 stopni. Jak włączę osuszać w ciągu dnia zbije wiltogność do 73%. Dzisiaj zaczęłem układać na torfie. Trochę nerwu


Wracając do machewki,jeśli była bardzo nawożona i dużo jej dawałeś ślimakom to jest przyczyna,w zeszłym roku znajomy tak zrobił i wyszedł jak Zabłocki na mydle
R E K L A M A
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty: np. śmiertelność

Postautor: mxb56 » 26 mar 2017, 16:49

Skorupiak możesz rozwinąć temat tej marchewki nadmiernie mi padają reproduktory i próbuję znaleźć przyczynę.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty: np. śmiertelność

Postautor: skorupiak » 26 mar 2017, 17:11

Hmm,wtedy chodziło o nie wykluwające sie oseski,facet dawał marchew prawie co dzień, kupowaną z różnych żródeł,nawet w supermarketach,a padanie reproduktorów,nie mam pojęcia, wilgotność,temperatura...jeśli to OK to zostaje zła pasza albo roztocza
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty: np. śmiertelność

Postautor: skorupiak » 26 mar 2017, 17:12

[quote="skorupiak"]Hmm,wtedy chodziło o nie wykluwające sie oseski,facet dawał marchew prawie co dzień, kupowaną z różnych żródeł,nawet w supermarketach,a padanie reproduktorów,nie mam pojęcia, wilgotność,temperatura...jeśli to OK to zostaje zła pasza albo roztocza,
Czy dużo ślimaków ci zdycha??
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty: np. śmiertelność

Postautor: mxb56 » 26 mar 2017, 17:28

Skorupiak zdecydowanie za dużo ale też znacząco je przegęściłem warunki nie są inne niż w poprzednich latach. W ciągu 2 tygodni padło mi 1/4 reproduktorów i troszkę mnie to martwi. A to nie mój pierwszy sezon.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty: np. śmiertelność

Postautor: skorupiak » 26 mar 2017, 17:31

A ile masz tego towarzystwa na stole i jakim??
Ja na stole dwa na jeden metr/kw ,ekrany wys.35cm,16szt, wywalam po co najmniej 8kg i nie padają,tak robiłem już dwa razy i było dobrze
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty: np. śmiertelność

Postautor: skorupiak » 26 mar 2017, 18:00

Lepiej daj swój telefon,zadzwonie,może sie coś wymyśli
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty: np. śmiertelność

Postautor: Andrew » 29 mar 2017, 09:40

Podzieliłem troszkę temat bo znów zaczyna się robić rzeka z niego...

Przypominam: nowy wątek = nowy temat w odpowiednim dziale.
Inaczej trudno będzie znaleźć konkretne odpowiedzi, informacje.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty: np. śmiertelność

Postautor: 0543 » 30 mar 2017, 12:34

Koledzy i w ten sposób temat umar to może chociaż ktoś wnioski napisz po tych rozmowach telefonicznych
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty: np. śmiertelność

Postautor: 0543 » 30 mar 2017, 12:36

Kolego skorupiak napisz mi jak możesz dokładny wymiar ekranów i ile sztuk na jeden ul wypusciles bo ja nie potrafię sobie policzyć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości