Słabe zniosy

brylant
Posty: 6
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Słabe zniosy

Postautor: brylant » 27 mar 2017, 22:11

Witam

Mam problem z reprodukcją ponieważ ślimaki słabo znoszą jaja sytuacja taka powtarza sie już 2 rok mam stoły reprodukcyjne 3m X 1m ekrany okolo 40cm na Każdy stół wypusciłem około 35-40 kg reproduktora kondycjonowanie około 3 tygodnie oświetlenie na początku 8/16h teraz 6/18h temperatura dzień 20C noc 17C histereza 0,2C wilgotność dzień 70% noc 85% histereza 3% wentylacja mechaniczna w zalezności od parametrów w pomieszczeniu, dodatkowo co 60minut na 10 minut sie włącza sama zeby wymienić powietrze( wentylator wyciągowy plus drugi wtłacza swieże powietrze do środka) spryskuje co 3 dni wrotyczem na przemian z pokrzywą dwa razy w tygodniu podaję probiotyk EM 15 co 3 dni. Marchew scieram sypie na pasniki codziennie (marchew kupna) podkładam pojemniki z ziemią około 18 sztuk na stół ( ziemia torf odkwaszony 5,5-6,5ph bez zadnych nawozów plus kreda pastewna w proporcji około 5:1 torf w mieszance ma Ph około 7 nie jestem tylko pewien jak dobrać odpowiednią wilgotność . Śmiertelność nie jest duza okolo 20 szt na stół dziennie. Nie mam pojęcia co moge jeszcze poprawić lub gdzie robię błąd. Proszę o pomoc i za każda radę bede bardzo wdzięczny ;)
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty: np. śmiertelność

Postautor: skorupiak » 27 mar 2017, 22:40

Widze że pracujesz przy tym nieżle,ale coś mi sie widzą w tym błędy......marchew,probiotyk,wentylacja............
Pokrzywa i wrotycz na pewno są dobre profilaktycznie,ale nie za wiele wrotyczu bo jest silnie toksyczny.
Wyślij mi swój numer telefonu,jutro w dzień zadzwonie to coś poradzimy,mam rozmowy za darmo bez limitu,
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Słabe zniosy

Postautor: skorupiak » 16 kwie 2017, 09:31

26 dni na stołach i ledwo co niosą,wszystkie błędy poprawiłem i nic nie pomaga
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Słabe zniosy

Postautor: rambo7 » 16 kwie 2017, 13:04

Brylant na moje oko przesadziles z zageszczeniem masz jakies 200 % za duzo slimaka na stole nie ma szans aby niosly ja na takich stolach jak ty mam 14 kg i doniczek wkladam 48 szt. I to jest jeszcze malo ale na wiecej nie moge dac bo nie bedzie gdzie paszy sypac na poczatku.mialem 20 kg na stole i to bylo duzo za duzo rozrzadzilem na 14 kg i od razu pomoglo teraz zniosy z jednego stolu okolo 130 kokonow dziennie
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Słabe zniosy

Postautor: snails zone » 16 kwie 2017, 19:36

Brylant wszystko wyglada ok ale tak jak rambo pisze zageszczenie za duze. Zle to wplywa na zniosy. Daj znac jak jest teraz.
brylant
Posty: 6
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Słabe zniosy

Postautor: brylant » 20 kwie 2017, 20:25

obecnie ograniczyłem marchew odstawiłem probiotyk fakt ze slimaki też sie troche przerzedziły w sposób naturalny i z obu stołów wyciągam dziennie od 80 do 140 kokonów a miałem nawet po 7 dziennie... więć poprawa jest znacząca.
kacper
Posty: 39
Lokalizacja: Szymonków

Re: Słabe zniosy

Postautor: kacper » 21 kwie 2017, 16:43

Po pierwsze masz zbyt wysoką temperaturę jak na muellera. Powinna wynosić maksymalnie 17oC w dzień i 15oC w nocy.
Po drugie wróć do bardziej naturalnego oświetlenia, 16 godz dnia i 8 nocy.

Pozdrawiam
Kacper
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Słabe zniosy

Postautor: skorupiak » 21 kwie 2017, 18:12

Pana Kacpra trzeba posłuchać,na złe to nie wyjdzie na pewno
kacper
Posty: 39
Lokalizacja: Szymonków

Re: Słabe zniosy

Postautor: kacper » 26 kwie 2017, 17:03

Jeżeli się uporałeś się z parametrami hodowlanymi, to sprawdź ziemię:
- czy nie jest za zimna,
- czy nie jest zbyt luźna lub zbita,
- czy nie zawiera piasku gruboziarnistego,
- czy nie jest zbyt sucha lub zbyt wilgotna,
- jeżeli ślimaki wiercą jamki, ale nie składają jaj, to czy ziemia nie zawiera nicieni,
Jeżeli stosujesz torf, to:
- czy nie jest zbyt kwaśny,
- czy nie jest zbyt włóknisty,
- czy nie zawiera dodatków chemicznych.
To na razie tyle.

Pozdrawiam
Kacper
R E K L A M A
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Słabe zniosy

Postautor: rambo7 » 27 kwie 2017, 09:36

Znoszenie jaj
Załączniki
20170427_085249.jpg
Tak powinny wygladac stoly 3x0,80m okolo 350 slimaczkow wkreconych w 40 doniczek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości