Słabe zniosy

snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Słabe zniosy

Postautor: snails zone » 01 maja 2017, 13:39

skorupiak ja nie pisalem że nie będa niosły tylko ze parametry jest cięzko utrzymac takie same, a jeśli chodzi o parametry to sam nie przestrzegam tego jakos rygorystycznie i niosą.
R E K L A M A
Ślimak
Posty: 76
Lokalizacja: Dolny śląskie
Hoduję: Maxima

Re: Słabe zniosy

Postautor: Ślimak » 01 maja 2017, 17:51

Nie możesz robić tego z aptekarską dokładnością. Wystarczy odp. Wilgotność i temperatura. One przede wszystkim potrzebują spokoju a nie Naszego towarzystwa . Nie potrzebują nie wiadomo jakiej ziemi aby znieść jaja, ponieważ nawet jeśli byś jej nie miał zniosa się na deskach. Najlepiej zrób zdjecie wrzuć na forum każdy doradzi . Po zdjęciu już coś można powiedzieć. Pozdrawiam
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Słabe zniosy

Postautor: snails zone » 01 maja 2017, 22:40

ślimak co do ziemi się mylisz.
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Słabe zniosy

Postautor: rambo7 » 01 maja 2017, 22:49

Jesli jest ziemia i slimak zniosl jajeczka na desce to po prostu nie mial bardzo miejsca aby sie wkrecic w ziemie nie zagrzebal sie dobrze i inne slimaki go wyciagnely z ziemi i poprostu skonczyl niesc jajka na desce. Slimak nie moze zatrzymac procesu znoszenia jaj. Jesli nie beda mialy ziemi nie beda niosly beda przetrzymywaly jaja.
Ślimak
Posty: 76
Lokalizacja: Dolny śląskie
Hoduję: Maxima

Re: Słabe zniosy

Postautor: Ślimak » 02 maja 2017, 09:47

Natury nie oszukasz, nie zatrzymasz procesu znoszenia jaj . To jest bardzo proste nie powiesz żonie żeby urodziła dziecka w 12 miesiącu ciąży bo nie otrzymałeś pieniędzy za oddane do skupu ślimaki i nie masz za co kupić wózka.
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Słabe zniosy

Postautor: snails zone » 02 maja 2017, 14:28

ale możesz ślimaki przetrzymać ze 2-3 tygodnie to też jest proste.
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Słabe zniosy

Postautor: rambo7 » 02 maja 2017, 21:09

No niestety mylisz sie my to sprawdzalismy ,, snailshodowca'' tez i kazdy kto ma co kolwiek pojecia o hodowli tez to wie slimaka mozna przetrzymac spokojnie 1,2 tygodnie bez zadnych konsekwencji byc moze nawet dluzej ale tego juz nie wiem bo nie sprawdzalem swoje domysly lepiej zachowac dla siebie. A jesli chodzi o znoszenie na deskach to raczej maxima fakt znosila natomiast z mullerem jeszcze sie nie spotkalem
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Słabe zniosy

Postautor: skorupiak » 02 maja 2017, 21:44

Postawiłem doniczki na Twoje Rambo
chyba będe spał z nimi i podglądał
A co do składania na deski w zeszłym roku przestałem już stawiać doniczki i zaczeły znosić jak kury gdzie popadnie
Ślimak
Posty: 76
Lokalizacja: Dolny śląskie
Hoduję: Maxima

Re: Słabe zniosy

Postautor: Ślimak » 02 maja 2017, 23:03

rambo7 pisze:No niestety mylisz sie my to sprawdzalismy ,, snailshodowca'' tez i kazdy kto ma co kolwiek pojecia o hodowli tez to wie slimaka mozna przetrzymac spokojnie 1,2 tygodnie bez zadnych konsekwencji byc moze nawet dluzej ale tego juz nie wiem bo nie sprawdzalem swoje domysly lepiej zachowac dla siebie. A jesli chodzi o znoszenie na deskach to raczej maxima fakt znosila natomiast z mullerem jeszcze sie nie spotkalem



Oczywiście ze można przetrzymać je 1-2 tygodnie ,mianowicie chodzi o to że jak po tym czasie nie zaaplikujesz im doniczek to będą niosły gdzie popadnie . Czyli ziemia nie jest im do tego potrzebna i można ją czymś zastąpić
R E K L A M A
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Słabe zniosy

Postautor: rambo7 » 03 maja 2017, 07:41

Po jakims tam czasie napewno ja trzymalem tydzien jak skonczylem reprodukcje i pozniej po tygodniu wstawilem to byl wysyp ze glowa bolala wiec mozna je przetrzymac

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości