Kiedy kubki na stół i ostateczny termin wypuszczenia do parku?

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kiedy kubki na stół i ostateczny termin wypuszczenia do parku?

Postautor: skorupiak » 04 kwie 2017, 10:59

Różnie to bywa,w zeszłym roku pierwsze były po 18tu dniach ale zaraz dużo znosiły a teraz po 15tu,nie ma reguły na to,
znajomy w zeszłym roku po 17 dniach ledwo sie wyrabiał z wybieraniem kokonów
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kiedy kubki na stół i ostateczny termin wypuszczenia do parku?

Postautor: skorupiak » 05 kwie 2017, 10:11

Co sie bardziej kalkuluje! Po zniesieniu kokonu wywalić reproduktora i nowego dać? Mam duzy zapas w chłodni. Czy dawać te nioski z powrotem na stoły po zniesieniu kokonu? Z jakiego sposobu szybciej i więcej kokonów wyjdzie w krótkim czasie?
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Kiedy kubki na stół i ostateczny termin wypuszczenia do parku?

Postautor: rambo7 » 05 kwie 2017, 11:45

Przeprowadzilem niedawno z moim wspolnikiem test ktory w zasadzie byl przypadkiem wkladalismy do osobnego stolu tylko te slimaki ktore znosily jaja bo mielismy zageszczone troche stoly i nie dokladalismy ich spowrotem co sie okazalo wcale nie zdychaly laczyly sie praktycznie wszystkie spowrotem po zniesieniu jajek i znosily sporo wiecej niz te co dopiero pierwszy raz znosza
wnioski slimaki co znosza jaja widac ladne dorodne ciezkie slimaki nie zdychaja nadmiernie kopuluja i ladnie niosa caly czas myslelismy ze te co zniosa jaja raczej zdychaja a okazuje sie ze zdychaja slabe sztuki lub te co nadmiernie sie juz na produkowaly a te co maja ochote kopulowac i sa na tyle silne beda to robily. Nowe z chlodni potrzebuja czasu aby sie wzmocnic.
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Kiedy kubki na stół i ostateczny termin wypuszczenia do parku?

Postautor: grabarz » 05 kwie 2017, 12:50

Dokładnie u mnie było to samo. Jak chcesz szybciej mieć kokony to musisz zrobić reprodukcję na wyrost czyli dużo więcej repro niż potrzeba i wtedy skrócisz sobie trochę czas.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kiedy kubki na stół i ostateczny termin wypuszczenia do parku?

Postautor: skorupiak » 05 kwie 2017, 13:59

To zostawiam wszystkie na dalszą hodowle,może i masz racje Rambo,właśnie zrobiłem jeszcze mały osobny stół tylko do wybudzania,z niego będe uzupełniał zdechnięte
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kiedy kubki na stół i ostateczny termin wypuszczenia do parku?

Postautor: skorupiak » 05 kwie 2017, 20:42

0543 pisze:19 A 21 jeden dni to już nie dużo różnicy. Skorupiak ile masz kilo na stole slimakow


To u mnie tyle na panelach PCV przy jedzeniu
Załączniki
Zdjęcie0010.jpg
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Kiedy kubki na stół i ostateczny termin wypuszczenia do parku?

Postautor: rambo7 » 05 kwie 2017, 22:06

No i slusznie nie ma co ich bardzo mieszac nie wszystkie sie wybudza itp a pozniej robota przy wybieraniu trupow z jednego stolu duzo mniej pracy co do dokladania z chlodni to ja nie dokladam wybudzam wszystkie a jak juz zaczyna brakowac bo duzo niesie to likwiduje pokolei stoly mam duza hale wiec moge sobie na to pozwolic
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Kiedy kubki na stół i ostateczny termin wypuszczenia do parku?

Postautor: snails zone » 05 kwie 2017, 23:10

Rambo 7 ma słuszną racność :) nie wszystkie ślimaki od razu zdychają po złożeniu jaj. Ja zauważyłem że łączą się w pary nawet od razu po złożeniu kokonu w doniczce z drugim ślimakiem który również zniósł dopiero co jajeczka.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kiedy kubki na stół i ostateczny termin wypuszczenia do parku?

Postautor: skorupiak » 08 kwie 2017, 09:37

Dziś 20ty dzień,postawiłem wczoraj 100 kubków i tylko jeden wkręcony,ziemia ta sama jak zeszłego roku
R E K L A M A
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Kiedy kubki na stół i ostateczny termin wypuszczenia do parku?

Postautor: rambo7 » 08 kwie 2017, 10:19

Widocznie jeszcze nie ich pora ale doniczki wkladaj na razie malo a sukcesywnie z iloscia wkreconych dokladaj ja tetaz na stole 3 m x 0.80 m mam 48 doniczek i na ta chwile jeszcze brakuje ale nie ma juz gdzie stagwiac malo miejsca na pasze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości