Roztocza

Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Roztocza

Postautor: Wiesław » 22 kwie 2017, 16:30

Witam wszystkich
Proszę was drodzy forumowicze o pomoc :(
Jakiś czas temu zauważyłem że mam w hodowli większą niż standardową śmiertelność myślałem że to przez złe parametry ale nie wszystko jest ok.
Dziś bardzo dokładnie się przyjrzałem ślimakom i zobaczyłem że łażą po nich w okolicach otworu oddechowego takie małe białe robaczki(roztocza).Na kilku było ich naprawdę sporo a na innych może 2 "robaczki"Czy może być to przyczyna nadmiernej śmiertelności??Może ktoś wie jakie są sposoby na walkę z roztoczem ?
R E K L A M A
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Roztocza

Postautor: SnailsHodowca » 22 kwie 2017, 23:09

Zapobiegać, ze zwalczaniem jest juz ciężej, a prawie niemożliwe do usunięcia jak juz sie pojawia... Generalnie ślimaki w odpowiednich parametrach w pomieszczeniu reprodukcyjnym będą znosić kokony mimo ze jest roztocze ale tez bez przesady. Niestety to jest takie cholerstwo ze mozna mieć idealne warunki na hali a roztocze przyniesiemy ze sklepu z ziemią do doniczek... To moze byc przyczyna śmiertelności, spróbuj oprysku z wrotycza lub naparu z pokrzywy
Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Roztocza

Postautor: Wiesław » 23 kwie 2017, 07:59

Wielkie dzięki.Jak przygotować taki napar,w jakim stężeniu ?Ile wrotycza na litr wody ?Jak często stosować??
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roztocza

Postautor: skorupiak » 23 kwie 2017, 08:26

A z kąd miałeś reproduktory ??
Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Roztocza

Postautor: Wiesław » 23 kwie 2017, 11:53

Reproduktory miałem swoje.Zebrane w zeszłym roku z własnej hodowli .Przezimowane w chłodni.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roztocza

Postautor: skorupiak » 23 kwie 2017, 12:56

Chłodnia zabija roztocza,pewnie przyniosłeś z pola albo z torfem zresztą to cholerstwo wszędzie żyje
Jaro
Posty: 17
Lokalizacja: Łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Roztocza

Postautor: Jaro » 24 kwie 2017, 11:33

Wiesław
2-3 duże płaskie łyżki wrotycz do tego ze 2-3 ząbki czosnku to zaparzone w szklance później rozcieńczasz do 1litra
dawaj co 3 dni
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roztocza

Postautor: skorupiak » 24 kwie 2017, 12:13

To musztarda po obiedzie,jak już są to nie do zwalczenia ale próbuj a nuż widelec
Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Roztocza

Postautor: Wiesław » 25 kwie 2017, 15:43

To co mam zrobić na przyszłość żeby ich nie mieć?? Zmienić ziemię?Może ktoś udostępni namiary gdzie kupować dobrą ziemię?
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roztocza

Postautor: skorupiak » 25 kwie 2017, 17:59

Ja używam torfu tej samej firmy,ale licho wie co w ziemi może siedzieć,znajoma bierze ziemie z sąsiedniej łąki od 5 lat i jeszcze nie złapała tego paskudztwa,nie znam na roztocza sposobu,ponoć to wszędzie żyje tylko pewnie musi mieć dobre warunki i sie rozwija szybko na stołach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości