Torf czy wermikulit ?

Slimaczek
Posty: 5
Lokalizacja: łódź
Hoduję: Müller

Torf czy wermikulit ?

Postautor: Slimaczek » 20 sty 2018, 12:21

Tak jak w temacie, który wybieracie do inkubatorów?
Proszę o uzasadnienie odpowiedzi ;)
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Torf czy wermikulit ?

Postautor: 0543 » 21 sty 2018, 13:43

Torf bo jest lepszy i tańszy
Slimaczek
Posty: 5
Lokalizacja: łódź
Hoduję: Müller

Re: Torf czy wermikulit ?

Postautor: Slimaczek » 22 sty 2018, 10:15

Lepszy pod jakim względem ??
Czytałem ze wermikulit lepiej utrzymuje wilgoć w pudełku, nie pojawia się pleśń a miałem z tym problem ostatnio, pleśń zaszła w co drugim pudełku i przekładałem ręcznie każdy kokon do nowego pudełka :(
To jest jest droższy to nie ważne, wole więcej zapłacić na początku niż później zastanawiać się gdzie się podziały oseski
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Torf czy wermikulit ?

Postautor: skorupiak » 22 sty 2018, 10:51

To miałeś syfiasty torf, mało kredy i pewnie ziemie z odchodami z doniczek ,ja 4 rok robie reprodukcje i nie mam z tym problemów. Twoje pięniądze Twoja sprawa
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Torf czy wermikulit ?

Postautor: borys » 22 sty 2018, 11:08

o jakiej kredzie w inkubatorach mówisz?
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Torf czy wermikulit ?

Postautor: skorupiak » 22 sty 2018, 11:55

W doniczkach,jak za mało dodajesz to pleśń ma na początek pożywke i póżniej to sie przenosi z kokonami dalej do inkubacji
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Torf czy wermikulit ?

Postautor: Bartusio » 29 sty 2018, 13:03

Do inkubatora trzeba starać sie przenosić kokony z jak najmniejszą ilością ziemi z doniczek zwłaszcza unikać odchodów bo to powoduje szybkie pleśnienie a wermikulit prosze połozyć na półke z bajkami
dawidekkkk
Posty: 60
Lokalizacja: łódz
Hoduję: Müller

Re: Torf czy wermikulit ?

Postautor: dawidekkkk » 29 sty 2018, 20:32

Ja ziemi nie kupowałem ,brałem ziemie z pola ,parowałem,i miałem wiecej kokonów niż sasiednia hodowla dobrze prosperująca co kupowała torf gdzie pojawiły sie roztocza.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Torf czy wermikulit ?

Postautor: SlimOk » 22 mar 2018, 03:15

dawidekkkk pisze:Ja ziemi nie kupowałem ,brałem ziemie z pola ,parowałem,i miałem wiecej kokonów niż sasiednia hodowla dobrze prosperująca co kupowała torf gdzie pojawiły sie roztocza.


Jasne, chodzi o ziemie do doniczek (kubki legowe)? Jak parowales? Piekarnik gazowy? Szukalem parownika lub firmy nie znalazlem niestety.

Bo jezeli chodzi o ziemie do inkubatorow, to jak z pola? Ta z pola nie jest kwasna wiec plesni ect. teoretycznie wiecej powinno byc.

P.S. Parowalem ziemie do kubkow, ale do inkubatorow nigdy, ciekawe to jest dosc. Odpisz jak to robisz: )
R E K L A M A
dawidekkkk
Posty: 60
Lokalizacja: łódz
Hoduję: Müller

Re: Torf czy wermikulit ?

Postautor: dawidekkkk » 28 sie 2018, 13:23

Po prostu ziemie z pola kładłem na blachę taką co jest w normalnych kuchenkach gazowych i parowałem ja w tem.ok 200C przez 10-15 min i taka ziemie wykorzystywałem do kubków lęgowych.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości