Jak obchodzić się z kokonami ?

grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: grabarz » 22 mar 2018, 19:17

Dokładnie kiedyś na próbę dałem liść sałaty do kuwety i to tej dużej 50 cm . Za kilka dni wszystko było do wyrzucenia.
R E K L A M A
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: mxb56 » 22 mar 2018, 20:58

Z powodzeniem trzymałem ślimaki w kuwetach styropianowych po wykluciu nawet po kilkanaście dni. Trochę zaschły ale przetrwały. Na polu nie było z nimi żadnych problemów, Wszystkie ładnie urosły.
Trzeba bardzo uważać by po wykluciu w kuwetach nie było zbyt wilgotno. Dlatego karmienie w kuwetach czym kolwiek raczej odpada. To tylko moje spostrzeżenia może ktoś ma inne, ale to sprawdzone.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: SlimOk » 26 mar 2018, 03:31

Lisc jest glownie po to zeby utrzymac wilgoc ,u mnie nic nie bylo do wyrzucenia, trzymalem 4-5 dni, ale to byla koniecznosc nie sytuacja standardowa. Zostawilem jeden inkubator (23 kokony byly) na ponad 10 dni z ciekawosci i prawie zerowe straty byly. Zaden gnoj ect. jak wlozysz lisc to zero pryskania woda, ogolnie nie pryskam codziennie woda wieczka (juz nie, wczesniej pryskalem i mialem problemy). Przy okazji slimaki przez te dziesiec dni nie zasychaja sie tak bardzo jak napisal kolega i dodatkowym atutem jest to ze juz cos podjadaja i maja latwiejsza aklimatyzacje w foli, badz na polu. Wspomniany wyzej gnoj to lekka przesada, jak dla mnie nie bylo duzo "narobione", zreszta takie malenstwo co tam za kupsko zrobi ,malukie ;)

Pozdrawiam

P.S. Dalem, lisc brachiny z pola (przelom 04/05).
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: 0543 » 26 mar 2018, 14:57

Jak czytać ogłoszenia to oseski sprzedają 10 dniowe nie karmione . Według mnie małe slimaki wytrzymają 14 dni na wieczkach . Ale też wiem że w sztukach bedzie mniej
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: skorupiak » 26 mar 2018, 15:15

SlimOk pisze:Lisc jest glownie po to zeby utrzymac wilgoc ,u mnie nic nie bylo do wyrzucenia, trzymalem 4-5 dni, ale to byla koniecznosc nie sytuacja standardowa. Zostawilem jeden inkubator (23 kokony byly) na ponad 10 dni z ciekawosci i prawie zerowe straty byly. Zaden gnoj ect. jak wlozysz lisc to zero pryskania woda, ogolnie nie pryskam codziennie woda wieczka (juz nie, wczesniej pryskalem i mialem problemy). Przy okazji slimaki przez te dziesiec dni nie zasychaja sie tak bardzo jak napisal kolega i dodatkowym atutem jest to ze juz cos podjadaja i maja latwiejsza aklimatyzacje w foli, badz na polu. Wspomniany wyzej gnoj to lekka przesada, jak dla mnie nie bylo duzo "narobione", zreszta takie malenstwo co tam za kupsko zrobi ,malukie ;)

Pozdrawiam

P.S. Dalem, lisc brachiny z pola (przelom 04/05).

Jeden zrobi mało,ale jak w pudełku jest 2 tys to z kupki wyjdzie wielka kupa
Kiedyś próbowałem podkarmiać drobno mieloną paszą i po kilku dniach zrobiło sie wielkie śmierdzące szambo
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: SlimOk » 28 mar 2018, 22:04

Pisze wyraznie, nie podkarmiamy, nie lejemy, jak slimaki przejda na wieczko, a musimy je przytrzymac kilka dni to wkladamy lisc i odstawiamy inkubator w przygotowane miejsce z odpowiednimi warunkami.

Jak nasypiesz paszy ( gdzie? na ziemie?) Jak popryskasz woda, to jasne ze po 3 dniach masz gowno za przeproszeniem.

Skorupiak, prosze czytaj kilka razy wypowiedzi innych i swoje zanim wyslesz. Napisalem wyraznie ze zostawilem jeden inkubator w ktorym byly 23 kokony... Wiec "jeden zrobi malo" nijak sie tu ma do mojej wypowiedzi. Slimakow bylo pewnie 2000-2500 nie liczylem, biorac srednia z kokonu.

P.S. Dziele sie wiedza i spostrzezeniami, u mnie to dzialalo swietnie, nie przekonuje nikogo do stosowania.

Pozdrawiam ide kokony wyjmowac ;)
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: skorupiak » 28 mar 2018, 22:57

Ślimaki trzymane w pomieszczeniu o odpowiednich warunkach wytrzymują bez problemu 14 dni bez żadnych kombinacji
Slimok ! nie obraż sie ale ameryki nie odkryłeś,każdy hodowca o tym wie
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: Bartusio » 29 mar 2018, 11:08

Dokładnie tak sie robi i nie ma co więcej cudować
mario143
Posty: 5
Lokalizacja: słubice
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: mario143 » 09 kwie 2018, 08:42

to konkretnie jak długo można przetrzymać wyklute ślimaki w pojemnikach
R E K L A M A
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: snails zone » 09 kwie 2018, 09:14

Standardowo około 7 dni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości