Ilość upadków po wybudzeniu

razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 01 kwie 2018, 19:15

PS. B. ładna reproduktornia
R E K L A M A
Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: Pokaż Rogi » 01 kwie 2018, 20:01

W przyszłym tyg. wystawiam pierwsze kubki
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: mxb56 » 01 kwie 2018, 21:12

Było już gdzieś na forum opisywane, że ślimaki po zniesieniu kokonów nawet chętniej kopulują i ponownie mogą znieść jaja. Więc nijak ma się tu śmiertelność adekwatna do znoszonych kokonów.
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 01 kwie 2018, 21:44

Ja drugi rok prowadzę statystykę.
Co prawda nie jest to jota w jotę ilość kokonów = liczba trupów ale blisko.
Przykład 2 lata temu ilośc trupów po miesiącu reprodukcji 2134 - ilość kokonów 1968
Rok temu ilość trupów po miesiącu reprodukcji 1980 - ilość kokonów 1770
więć gdzieś bliższa=dalsza zależność jest ale to tylko moja obserwacja z 2-ch lat - może trzeciego roku okaże się że ilość trupów np będzie 2000 a kokonów 3000 tego nie wiem
Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: Pokaż Rogi » 01 kwie 2018, 22:23

W tym wątku chciałbym dopytać Was o upadki przed znoszeniem kokonów. W tym okresie przecież im więcej padnie tym mniej ma szansę rozpocząć kopulację
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: rambo7 » 01 kwie 2018, 22:34

Moim skromnym zdaniem stwierdzam ze masz za duzo rekawow dajesz im spora przestrzen lecz nie zmienia to faktu ze slimaki nie dochodza do paszy bo za malo jest miejsca na nia. Poza tym z moich wyliczen wynika ze masz 3x wiecej slimaka na stole niz powinno. Padaja bo nie jedza sa slabe. Co do wilgotnosci to pomieszczenie masz male a duzo jest slimakow slimaki tez wytwarzaja wilgoc przy tak duzej ilosci slimaka musi byc bardzo dobra wentylacja.

Pozdrawiam rambo7
Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: Pokaż Rogi » 01 kwie 2018, 22:46

rambo7

jak to liczysż? i jak polecasz to na szybko poprawić?
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: rambo7 » 01 kwie 2018, 22:55

Ja u siebie mam stol 3m x 0.8 m na ktorym jest 21 rekawow o dlugosci 25 cm i 4 panele do paszy paszy sype duzo i zawsze jest zjedzona wiec pomysl ile twoje slimaki nie dojadaja na kazdy stol daje 14 kg co daje 130 szt. Na m2 wiec i tak mam za duza obsade niz ksiazka pisze stolow mam 18 na ktorych jest 250 kg repro. Napewno dołóż jeszcze po 2 panele na stol.
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: grabarz » 01 kwie 2018, 22:56

Na szybko to wywalić połowę ślimaków albo przenieść na inne stoły jak masz możliwość. Dołożyć na każdym stole po dwie dodatkowe deski pokarmowe i może dodatkowa wentylację w postaci dziury w ścianie pod sufitem z jednej strony a z drugiej nad ziemią żeby przeciąg delikatny był.
R E K L A M A
Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: Pokaż Rogi » 02 kwie 2018, 10:35

rambo7 pisze:Ja u siebie mam stol 3m x 0.8 m na ktorym jest 21 rekawow o dlugosci 25 cm i 4 panele do paszy paszy sype duzo i zawsze jest zjedzona wiec pomysl ile twoje slimaki nie dojadaja na kazdy stol daje 14 kg co daje 130 szt. Na m2 wiec i tak mam za duza obsade niz ksiazka pisze stolow mam 18 na ktorych jest 250 kg repro. Napewno dołóż jeszcze po 2 panele na stol.


rambo7 a Ty piszesz o Mullerze czy Maximie? bo ja mam Mullera, chyba że to tak samo się robi tu i tu

grabarz pisze:Na szybko to wywalić połowę ślimaków albo przenieść na inne stoły jak masz możliwość. Dołożyć na każdym stole po dwie dodatkowe deski pokarmowe i może dodatkowa wentylację w postaci dziury w ścianie pod sufitem z jednej strony a z drugiej nad ziemią żeby przeciąg delikatny był.


mam wentylator wyciągowy na jednym końcu hali a na drugim końcu kratkę wlotową

Panowie a czy ilość ekranów zostawić jak jest? (ekran co 7cm)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości