Ilość upadków po wybudzeniu

Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: Pokaż Rogi » 31 mar 2018, 23:01

Cześć,

policzyłem że od wybudzenia przez 3 tygodnie padło mi jakieś 45kg z kupionych 205kg
czyli ok. 300 dziennie (75 sztuk dziennie na każdym z 4 stołów po ok 51kg)

Czy to dużo?
Dodam że miałem dość spory problem z za dużą wilgotnością (nie udawało mi się zbić poniżej 83%)
R E K L A M A
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: rambo7 » 01 kwie 2018, 07:32

Jakiej wielkosci masz stoly?
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: borys » 01 kwie 2018, 08:49

51 kg na stół? Wydaje się dużo, ale rzeczywiście -jak duży stół?
I jeszcze gdybyś mógł powiedzieć jak zbiłeś wilgotność?
Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: Pokaż Rogi » 01 kwie 2018, 09:51

stoły 4x4m2

kupiłem odkurzacz przemysłowy i po każdym myciu ściągam wodę prawie do sucha (podłoga stary nierówny beton)
do tego wentylator i osuszacz powietrza na czujniku wilgotności

ile u was upadków
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: mxb56 » 01 kwie 2018, 10:00

Wydaje mi się, że może być zbyt duże zagęszczenie. 51kg na stół to dużo za dużo. Optymalne zagęszczenie przy reprodukcji to około 100szt repro na m2 stołu. Jeśli masz zbyt dużą wilgotność i przegęszczone ślimaki to mogą padać jak przysłowiowe muchy. Ja miałem tak w zeszłym roku. Teraz poprawiłem wentylację zmniejszyłem
zagęszczenie do wspomnianych 100szt na m2 i po ponad 14 dniach wyrzuciłem jakieś 50szt z 120kg. Pamiętajmy, że nie zawsze dużo reproduktorów da nam dużo kokonów. Może być zupełnie na odwrót.
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: mxb56 » 01 kwie 2018, 10:04

Piszesz stoły 4x4m2. Nie bardzo rozumie. Napisz jaki dokładnie masz wymiar stołu i ile ekranów, foli masz na każdym stole i jaki wymiar tych ekranów
Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: Pokaż Rogi » 01 kwie 2018, 14:22

Stół ma 4m² (taką powierzchnię miałby płaski blat położony na wierzchu) natomiast
Na każdym stole mam po 56 folii po 0.4m² czyli 22,4m² folii wisi na każdym stole.
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: rambo7 » 01 kwie 2018, 16:33

Nie wiem kolego skąd czerpiesz wiedze lub od kogo ale z tych nie wielu informacji wnioskuje ze prawdopodobnie masz wszystko zle. Jesli mozesz wstaw zdjecie swojego stolu sprobujemy z kolegami z forum podpowiedziec ci co mozna poprawic puki jeszcze jest na to czas.
Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: Pokaż Rogi » 01 kwie 2018, 16:48

Zdj
Załączniki
IMG_20180319_213926.jpg
R E K L A M A
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Ilość upadków po wybudzeniu

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 01 kwie 2018, 19:12

Moim zdaniem ilość trupków ma się mieć odpowiednio co do ilości kokonów. Jeżeli znosy są zadowalające do zakładanego tonażu który chcesz uzyskać na koniec sezonu to kwestia umieralności nie ma tutaj większego znaczenia - znakiem tego kopulują i umierają czyli tak jak ma być bo przecież żyć wiecznie nie będą :)
Chyba, ze to początek reprodukcji to wiadomo, że śmiertelność po hibernacji będzie duża

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości